Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

Targi China Homelife Show w Nadarzynie

Kategorie: Aktualności Kultura
Utworzone: niedziela, 4 czerwca 2017 Źródło: Katarzyna Kaczmarska
Data wydarzenia: wtorek, 6 czerwca 2017 - czwartek, 8 czerwca 2017
Miejsce: Ptak Warsaw Expo Nadarzyn

Targi China Homelife Show odbędą się już po raz szósty. Co nowego przygotowano w tym roku?

Przede wszystkim tegoroczne targi będą rekordowe pod względem liczby wystawców, bo do Nadarzyna przyjedzie około 1200 największych chińskich firm oferujących łącznie ponad 60 000 produktów.

Dlatego też organizatorzy podjęli decyzję, aby impreza targowa obywała się w dwóch halach wystawienniczych, a nie jak do tej pory w jednej. Nota bene, rosnąca liczna wystawców to już stały trend na China Homelife Show - podczas pierwszej edycji (jeszcze w Poznaniu) wystawców było zaledwie 200. Organizatorzy szacują, że tegoroczne targi będą rekordowe także pod względem liczby odwiedzających, spośród których pojawi się więcej dużych polskich firm handlowych i produkcyjnych. Dlatego też znacznie rozbudowane zostaną strefy MatchMakingu do bezpośrednich rozmów z chińskimi kontrahentami. Zostaną one również ukierunkowane na jeszcze precyzyjniejsze dopasowywanie firm pod względem wielkości oraz konkretnych potrzeb.

Patronat nad targami objęła już m.in. Polska Agencja Inwestycji i Handlu, Marszałkowie dziewięciu województw oraz wiele izb gospodarczych i stowarzyszeń. Ważnym punktem targów China Homelife Show będzie również Kongres Gospodarczy Europy Centralnej i Wschodniej, którego celem jest m.in. stworzenie szerokiej płaszczyzny współpracy europejskich podmiotów gospodarczych z innymi regionami świata oraz wsparcie eksportu produktów, usług i kapitału na rynek chiński. Stąd też na kongresie zaprezentowany zostanie Katalog Polskich Produktów i Usług Eksportowych zawierający szczegółową ofertę przedsiębiorców sprzedających lub mających dopiero zamiar sprzedawać swoje produkty i usługi na rynkach zagranicznych. Kongres otworzy przedstawiciel Ministerstwa Rozwoju, a obecni będą na nim reprezentanci ok. 50 zagranicznych i 70 krajowych Izb Gospodarczych. Gośćmi specjalnymi będą handlowcy z Chin zainteresowani zakupem polskich produktów, począwszy od żywności, poprzez urządzenia i maszyny, kosmetyki, aż po wysoko wyspecjalizowane usługi budowlane i inne.

W jaki sposób zainteresowani współpracą handlową z Państwem Środka już dzisiaj mogą przygotować się do targów?

Dobrze jest odwiedzić portal internetowy China Homelife http://chinahomelife247.com/ gdzie można się zapoznać z ofertą chińskich producentów, zamówić próbki produktów, poznać nowych dostawców oraz nawiązać wstępne kontakty handlowe.Warto także zarejestrować się na stronie targów www.chinahomelife.com.pl, aby potwierdzić swoją obecność. Wcześniejsza rejestracja pozwoli uniknąć kolejek przed wejściem, a także umożliwi dostęp do profilowanych informacji na temat chińskich producentów i produktów.

Jak najlepiej wykorzystać strefę MatchMakingu?

Tak naprawdę strefa MatchMakingu już działa i jest to duże ułatwienie i szansa dla polskich firm. Oznacza to, że już dziś można znaleźć rzetelnych chińskich dostawców, aby później spotkać się z nimi osobiście na targach. Chcąc skorzystać z tego rozwiązania, wystarczy wejść na stronę i wypełnić formularz http://chinahomelife.com.pl/index.php?page=match-making. Na tegorocznych targach będą dwie rozbudowane strefy MatchMakingu, oczywiście z usługą bezpłatnych tłumaczy, i to właśnie tam będzie można porozmawiać w cztery oczy o biznesie, poznać bliżej kontrahentów i ich ofertę oraz wynegocjować optymalne warunki handlowe.

Na czym polega program  HostedBuyer?

HostedBuyer to program ekskluzywnych usług dostępnych dla polskich firm najbardziej zainteresowanych współpracą z chińskimi kontrahentami. W ramach tego programu organizatorzy targów zapewniają, oprócz ułatwionego dostępu do strefy MatchMakingu i udziału w prelekcjach, także bezpłatny przejazd autokarem, bezpłatny nocleg i wyżywienie. Osoby starające się o udział w tym programie powinny być menedżerami wyższego szczebla w swojej firmie i mieć upoważnienie do podejmowania decyzji zakupowych.

Targi Meorient odbywają się na całym świecie m.in. w Indiach, Dubaju, Turcji, RPA, Egipcie, Kazachstanie, Jordanii oraz Brazylii. Czy targi organizowane w Polsce różnią się czymś szczególnym od pozostałych?

Na pewno nie różnią się jakością wystawienniczą, bo targi China Homelife Show na całym świecie wyglądają bardzo podobnie. Różnica jest taka, że w każdym z tych krajów chińscy wystawcy i ich produkty są precyzyjnie dobierani do specyfiki lokalnych rynków, co jest możliwe dzięki wcześniejszym badaniom potrzeb. Warto także dodać, że targi China Homelife Show w Nadarzynie obejmują swoim oddziaływaniem aż 13 państw Europy Środkowo-Wschodniej i pod tym względem jest to prawdziwy ewenement. Zorganizowanie tej imprezy właśnie w Polsce stanowi potwierdzenie faktu, że jesteśmy ważnym partnerem dla Chin w ich relacjach z Europą.

Serdecznie zapraszamy!

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz

Naszepiaseczno - lokalna społeczność

Najczęściej czytane

Poszukujemy 15- letniej Marzeny Słowik

Poszukujemy 15- letniej Marzeny Słowik

Policjanci poszukują 15- letniej Marzeny Słowik. Dziewczyna 13 czerwca br.,...

Po Urzeczu – nostalgiczna wycieczka zabytkowym autobusem

Po Urzeczu – nostalgiczna wycieczka zabytkowym autobusem

W niedzielę 21 czerwca rozpoczyna się cykl sześciu wycieczek zabytkowym...

Koncert Iwony Manisty - Kutryś w Bistro La Casa w Piasecznie

Koncert Iwony Manisty - Kutryś w Bistro La Casa w Piasecznie

W najbliższy piątek 19 czerwca 2020 r. w piaseczyńskim Bistro La Casa...

JAK RADZIMY SOBIE Z KORONAWIRUSEM?

JAK RADZIMY SOBIE Z KORONAWIRUSEM?

W Warszawie i aglomeracji warszawskiej do tej pory odnotowano ponad 1800...

Zabezpieczono narkotyki, kusze i elementy broni palnej

Zabezpieczono narkotyki, kusze i elementy broni palnej

Policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali 31- letniego mężczyznę...

45-latek odpowie za dokonanie kradzieży

45-latek odpowie za dokonanie kradzieży

Do policyjnej celi trafił 45-letni mężczyzna który dwukrotnie dokonał...

Dziennikarstwo obywatelskie

Wycieczki w przyszłym roku

Wycieczki w przyszłym roku

Gmina Konstancin-Jeziorna podpisała umowę na organizację cyklu bezpłatnych...

Podaruj laptop potrzebującym dzieciom w ramach akcji #dobrysąsiad

Podaruj laptop potrzebującym dzieciom w ramach akcji #dobrysąsiad

Rusza nowa lokalna akcja w Centrum Handlowym Auchan Piaseczno. Tym razem...

Pierwsza łąka Lirene już zasiana!

Pierwsza łąka Lirene już zasiana!

Marka Lirene, chcąc przyczyniać się do pozytywnych zmian ekologicznych, od...

Młodzieżowe Pogotowie Emocjonalne dla uczniów szkół powiatu piaseczyńskiego

Młodzieżowe Pogotowie Emocjonalne dla uczniów szkół powiatu piaseczyńskiego

Czas „kwarantanny szkolnej” nie oznacza jedynie borykania ...

Niedostępne obiekty Nadleśnictwa Chojnów

Niedostępne obiekty Nadleśnictwa Chojnów

Nadleśnictwo Chojnów wstrzymuje do odwołania, dostępność do urządzeń i...