Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

Targi China Homelife Show w Nadarzynie

Kategorie: Aktualności Kultura
Utworzone: niedziela, 4 czerwca 2017 Źródło: Katarzyna Kaczmarska
Data wydarzenia: wtorek, 6 czerwca 2017 - czwartek, 8 czerwca 2017
Miejsce: Ptak Warsaw Expo Nadarzyn

Targi China Homelife Show odbędą się już po raz szósty. Co nowego przygotowano w tym roku?

Przede wszystkim tegoroczne targi będą rekordowe pod względem liczby wystawców, bo do Nadarzyna przyjedzie około 1200 największych chińskich firm oferujących łącznie ponad 60 000 produktów.

Dlatego też organizatorzy podjęli decyzję, aby impreza targowa obywała się w dwóch halach wystawienniczych, a nie jak do tej pory w jednej. Nota bene, rosnąca liczna wystawców to już stały trend na China Homelife Show - podczas pierwszej edycji (jeszcze w Poznaniu) wystawców było zaledwie 200. Organizatorzy szacują, że tegoroczne targi będą rekordowe także pod względem liczby odwiedzających, spośród których pojawi się więcej dużych polskich firm handlowych i produkcyjnych. Dlatego też znacznie rozbudowane zostaną strefy MatchMakingu do bezpośrednich rozmów z chińskimi kontrahentami. Zostaną one również ukierunkowane na jeszcze precyzyjniejsze dopasowywanie firm pod względem wielkości oraz konkretnych potrzeb.

Patronat nad targami objęła już m.in. Polska Agencja Inwestycji i Handlu, Marszałkowie dziewięciu województw oraz wiele izb gospodarczych i stowarzyszeń. Ważnym punktem targów China Homelife Show będzie również Kongres Gospodarczy Europy Centralnej i Wschodniej, którego celem jest m.in. stworzenie szerokiej płaszczyzny współpracy europejskich podmiotów gospodarczych z innymi regionami świata oraz wsparcie eksportu produktów, usług i kapitału na rynek chiński. Stąd też na kongresie zaprezentowany zostanie Katalog Polskich Produktów i Usług Eksportowych zawierający szczegółową ofertę przedsiębiorców sprzedających lub mających dopiero zamiar sprzedawać swoje produkty i usługi na rynkach zagranicznych. Kongres otworzy przedstawiciel Ministerstwa Rozwoju, a obecni będą na nim reprezentanci ok. 50 zagranicznych i 70 krajowych Izb Gospodarczych. Gośćmi specjalnymi będą handlowcy z Chin zainteresowani zakupem polskich produktów, począwszy od żywności, poprzez urządzenia i maszyny, kosmetyki, aż po wysoko wyspecjalizowane usługi budowlane i inne.

W jaki sposób zainteresowani współpracą handlową z Państwem Środka już dzisiaj mogą przygotować się do targów?

Dobrze jest odwiedzić portal internetowy China Homelife http://chinahomelife247.com/ gdzie można się zapoznać z ofertą chińskich producentów, zamówić próbki produktów, poznać nowych dostawców oraz nawiązać wstępne kontakty handlowe.Warto także zarejestrować się na stronie targów www.chinahomelife.com.pl, aby potwierdzić swoją obecność. Wcześniejsza rejestracja pozwoli uniknąć kolejek przed wejściem, a także umożliwi dostęp do profilowanych informacji na temat chińskich producentów i produktów.

Jak najlepiej wykorzystać strefę MatchMakingu?

Tak naprawdę strefa MatchMakingu już działa i jest to duże ułatwienie i szansa dla polskich firm. Oznacza to, że już dziś można znaleźć rzetelnych chińskich dostawców, aby później spotkać się z nimi osobiście na targach. Chcąc skorzystać z tego rozwiązania, wystarczy wejść na stronę i wypełnić formularz http://chinahomelife.com.pl/index.php?page=match-making. Na tegorocznych targach będą dwie rozbudowane strefy MatchMakingu, oczywiście z usługą bezpłatnych tłumaczy, i to właśnie tam będzie można porozmawiać w cztery oczy o biznesie, poznać bliżej kontrahentów i ich ofertę oraz wynegocjować optymalne warunki handlowe.

Na czym polega program  HostedBuyer?

HostedBuyer to program ekskluzywnych usług dostępnych dla polskich firm najbardziej zainteresowanych współpracą z chińskimi kontrahentami. W ramach tego programu organizatorzy targów zapewniają, oprócz ułatwionego dostępu do strefy MatchMakingu i udziału w prelekcjach, także bezpłatny przejazd autokarem, bezpłatny nocleg i wyżywienie. Osoby starające się o udział w tym programie powinny być menedżerami wyższego szczebla w swojej firmie i mieć upoważnienie do podejmowania decyzji zakupowych.

Targi Meorient odbywają się na całym świecie m.in. w Indiach, Dubaju, Turcji, RPA, Egipcie, Kazachstanie, Jordanii oraz Brazylii. Czy targi organizowane w Polsce różnią się czymś szczególnym od pozostałych?

Na pewno nie różnią się jakością wystawienniczą, bo targi China Homelife Show na całym świecie wyglądają bardzo podobnie. Różnica jest taka, że w każdym z tych krajów chińscy wystawcy i ich produkty są precyzyjnie dobierani do specyfiki lokalnych rynków, co jest możliwe dzięki wcześniejszym badaniom potrzeb. Warto także dodać, że targi China Homelife Show w Nadarzynie obejmują swoim oddziaływaniem aż 13 państw Europy Środkowo-Wschodniej i pod tym względem jest to prawdziwy ewenement. Zorganizowanie tej imprezy właśnie w Polsce stanowi potwierdzenie faktu, że jesteśmy ważnym partnerem dla Chin w ich relacjach z Europą.

Serdecznie zapraszamy!

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz

Naszepiaseczno - lokalna społeczność

Najczęściej czytane

Wtorek Jazzowy - Rafał Sarnecki Quartet feat. Lucas Pino

Wtorek Jazzowy - Rafał Sarnecki Quartet feat. Lucas Pino

3 grudnia 2019 r. o godz. 20.00 Centrum Kultury w Piasecznie zaprasza na...

Poszukujemy zaginionej Wiktorii Madej

Poszukujemy zaginionej Wiktorii Madej

Policjanci z Piaseczna poszukują 17-letniej Wiktorii Madej, która w dniu 19...

CALVARY GOSPEL PO RAZ DZIESIĄTY

CALVARY GOSPEL PO RAZ DZIESIĄTY

1 grudnia 2019 r. odbędzie się jubileuszowy, dziesiąty festiwal Calvary...

DIETA PRZECIWNOWOTWOROWA – ZACZNIJ OD DZISIAJ

DIETA PRZECIWNOWOTWOROWA – ZACZNIJ OD DZISIAJ

Ponad milion Polaków choruje na nowotwory. Szacuje się, że ok 30%...

Jarmark Świąteczny w Lesznowoli

Jarmark Świąteczny w Lesznowoli

7 grudnia br. przed Urzędem Gminy w Lesznowoli pojawi się Wioska Św....

Happening Mikołajkowy Fundacji “Pomóż Dorosnąć”

Happening Mikołajkowy Fundacji “Pomóż Dorosnąć”

1 grudnia 2019 roku odbędzie się 16. Happening Mikołajkowy Fundacji Pomóż...

Dziennikarstwo obywatelskie

Parkując pomyśl o innych uczestnikach ruchu drogowego!

Parkując pomyśl o innych uczestnikach ruchu drogowego!

Jedną z piaseczyńskich bolączek jest plaga nieprawidłowo parkujących...

Dron dla OSP Jazgarzew

Dron dla OSP Jazgarzew

Zarząd Województwa Mazowieckiego przyznał Gminie Piaseczno dotację w...

Szukamy moderatora DKK!

Szukamy moderatora DKK!

W Bibliotece Głównej w CEM powstaje Dyskusyjny Klub Książki...

KOBIECE PIASECZNO – SPOTKANIE Z DOROTĄ GODZINĄ

KOBIECE PIASECZNO – SPOTKANIE Z DOROTĄ GODZINĄ

W środę 13 listopada 2019 r. o godz. 19.00 Centrum Kultury w Piaseczna...

Wygraj czyste powietrze! Loteria z oczyszczaczami powietrza do zdobycia

Wygraj czyste powietrze! Loteria z oczyszczaczami powietrza do zdobycia

4 listopada rusza jesienna loteria w Centrum Handlowym Auchan Piaseczno. Fani...