Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

Rozbudowa Laboratorium Kosmetycznego Dr Irena Eris w Piasecznie

Utworzone: środa, 24 maja 2017

22 maja 2017 r. wmurowano kamień węgielny pod rozbudowę hali produkcyjnej Laboratorium Kosmetycznego Dr Irena Eris w Piasecznie. Inwestycja opiewająca na 45 mln złotych, w perspektywie niedługiego czasu, daje potencjał i zapewne przyczyni się do wzrostu produkcji o 100%.

Dobre, bo polskie?

Zdecydowanie TAK! Doktor farmacji, Irena Eris wraz z mężem, Henrykiem Orfingerem skutecznie buduje wizerunek i jakość swoich marek. Kilkaset produktów w ofercie, których jakość często poparta jest patentem, to droga do sukcesu. To zaangażowanie i perfekcja, które zostały dostrzeżone poza granicami naszego kraju. Eksport do ponad 60 krajów na świecie nie pozostaje bez znaczenia, a przynależność do stowarzyszenia marek luksusowych COMITÉ COLBERT, niewątpliwie buduje pozycję marki nie tylko w Polsce, ale i na świecie.

A wszystko to sygnowane "Polskością". Krótkie zdanie: Made in Poland, a znaczy tak wiele!

Kochasz zwierzęta?

Cudownie! Grupa Dr Irena Eris również! Tu dba się nie tylko o człowieka, ale i o zwierzęta! Fakt, że UE nie pozwla na testy kosmetyków na zwierzętach, dla Laboratorium ma niewątpliwie szersze znaczenie. Od lat wykorzystuje alternatywne, innowacyjne metody, które w warunkach laboratoryjnych, bez użycia zwierząt i organizmów żywych (tudzież testów na nich), pozwalają na stworzenie unikalnych, rewolucyjnych receptur.

Czas ma pojęcie względne?

Zdecydowanie tak! Skąd ta pewność? Oddanie do użytku wartościowego kosmetyku - zobowiązuje. Koncepcja, testy i ewentualne modyfikacje wymagają około 2 lat z "życia" Laboratorium. Jednak trzeba pamiętać, że taki schemat działania - mający w priorytecie jakość i bezpieczeństwo - leży na półce najwyższych priorytetów założycieli firmy. 

Ilość to cel drugorzędny, najważniejsza była i ... zawsze będzie jakość! Na nią pracuje rzesza ludzi, również tych z Centrum Naukowo-Badawczego Dr Irena Eris. Innowacje, nauka, wyjątkowe badania i spektakularne odkrycia, to domena naukowców zasilających struktury Centrum.

Tylko kosmetyki?

Kosmetyki pielęgnacyjne, a w szczególności kremy, to "konik" Laboratoriów Dr Ireny Eris. Właścicielka marek nie ukrywa, że praca nad tą grupą kosmetyków, ma dla niej szczególne, choć nie wyłączne, znaczenie. To właśnie kremy dały "życie" marce! Tak więc wszelkie innowacje w tym kierunku, zdają się być paliwem napędowym dla ogromnej machiny, mającej na celu rozwój firmy, ale przede wszystkim zadowolenie i zaufanie Klienta.

Podobnie rzecz ma  się z Kosmetycznymi Instytutami Dr Irena Eris. Nowatorska formuła, łącząca bogatą ofertę autorskich i profesjonalnych usług kosmetycznych, gwarantuje idealną pielęgnację.

Wyliczaniom zdaje się nie być końca. Aby dopełnić, pokrótce, całości trzeba wspomnieć o Hotelach SPA Dr Irena Eris. 

Na ten czas 3 synonimy luksusu i jakości: Krynica-Zdrój, Wzgórza Dylewskie i Polanica Zdrój wiodą prym w swej dziedzinie i pokazują, że wiele usług, także kosmetycznych, może zyskać nową jakość przy jednoczesnym profesjonalizmie.

W niedalekim czasie należy się spodziewać, że  na zachodnim Pomorzu powstanie nowy obiekt, który będzie promować jakość, innowacyjność i wysoki standard, jaki stał się już synonimem marki sygnowanej nazwiskiem Eris. 

Historia

Laboratorium Kosmetyczne Dr Irena Eris to firma, która od zawsze związana jest z Piasecznem. Pierwszy zakład funkcjonował w latach 1983-87 w Gołkowie. W latach 1987-93 firma miała siedzibę w dwóch piaseczyńskich lokalizacjach - przy ul. Chopina oraz ul. Staszica. Rok 1993 to początek działalności firmy w obecnej lokalizacji. Pierwszy obiekt, który powstał w przy ul. Armii Krajowej 12 miał powierzchnię wielkości 2000 m.kw. Po planowej rozbudowie całkowita powierzchnia wynosić będzie 22 000 m.kw.

Geneza aktualnego projektu

Koncepcja rozbudowy obecnego zakładu produkcyjnego powstała 10 lat temu.  Obejmowała ona budowę magazynu wysokiego składowania (projekt zrealizowany), budowę budynku biurowego z zapleczem socjalnym dla pracowników produkcji (projekt zrealizowany), budowę hali konfekcjonowania (projekt właśnie rozpoczęty) i budowę oraz przebudowę hali produkcji mas. Obecnie w związku z dynamicznym wzrostem sprzedaży produktów firmy na rynku krajowym oraz z ekspansją na rynki zagraniczne podjęta została decyzja o rozpoczęciu budowy nowej hali konfekcjonowania i w dalszej kolejności budowy oraz przebudowy hali produkcji mas.

Etapy i finansowanie 

Pierwszy etap projektu zaplanowany jest na lata 2017-2018 (budowa ruszyła 01.04.2017 a zakończy się w trzecim kwartale 2018). Obejmuje budowę hali produkcyjnej działu konfekcjonowania z przebudową fragmentu parteru budynku biurowego oraz konieczną modernizacją parteru istniejącego budynku produkcyjno-biurowego w obszarze produkcji mas. 

Drugi etap jest w tej chwili w fazie projektowania i będzie najprawdopodobniej obejmował likwidację obecnie istniejącego magazynu surowców i opakowań, a także wybudowanie na jego miejscu nowego budynku mieszczącego magazyn surowców, halę produkcji mas oraz zaplecze techniczne produkcji mediów. Dodatkowymi inwestycjami towarzyszącymi będą: zakończenie przebudowy parteru obecnego budynku produkcyjno-biurowego oraz stworzenie nowych powierzchni biurowych na piętrze tego budynku.

Całościowy koszt inwestycji w infrastrukturę okołoprodukcyjną wyniesie około 45 mln PLN.


Cele projektu

 • zapewnienie powierzchni produkcyjnych i okołoprodukcyjnych;
 • zapewnienie niezbędnych powierzchni i dostępu do mediów dla wdrażania nowych, innowacyjnych technologii;
 • zapewnienie najwyższych standardów w obszarze warunków socjalnych dla pracowników produkcji;
 • zapewnienie najwyższych standardów w obszarze ochrony środowiska (energooszczędność, segregacja i utylizacja odpadów poprodukcyjnych - budowa magazynu opakowań poprodukcyjnych, minimalizacja zanieczyszczeń - przebudowa podczyszczalni ścieków).

DANE:

ZESTAWIENIE PORÓWNAWCZE POWIERZCHNI (Etap pierwszy)

 

STAN ISTNIEJĄCY M2

STAN PROJ. M2

WZROST %

DZIAŁ PRODUKCJI MAS

  850 M2

1 770 M2

208 %

DZIAŁ KONFEKCJONOWANIA

1 590 M2

3 960 M2

248 %

RAZEM POW. PRODUKCYJNA

2 440 M2

5 730 M2

235 %

Dodatkowe powierzchnie uzyskane w wyniku rozbudowy:

 • Socjalna - łącznie ok. 600 m2
 • R&D - ok. 400 m2
 • Kontrola Jakości - ok. 300 m2

Szacowany poziom zatrudnienia w obszarze okołoprodukcyjnym:

2017 - 200 osób
2022 - 300 osób


Informacje biznesowe dotyczące Laboratorium Kosmetycznego Dr Irena Eris:

Laboratorium Kosmetyczne Dr Irena Eris jest najbardziej rozpoznawalnym polskim producentem kosmetyków pielęgnacyjnych. W portfolio firmy znajdują się następujące marki:

Dr Irena Eris - luksusowa marka kosmetyczna stworzona dla kobiet świadomych swego piękna. Oparta na wartościach, wiedzy eksperckiej i dążeniu do doskonałości. Jest synonimem profesjonalizmu i skuteczności w pielęgnacji opóźniającej proces starzenia.

Marka Dr Irena Eris najsilniejszą polską marką w kanale selektywnych perfumerii, skutecznie konkurującą z najbardziej uznanymi globalnymi markami premium.

Pharmaceris - to bezpieczne, specjalistyczne kosmetyki apteczne umożliwiające pielęgnację i wspomaganie leczenia najczęstszych problemów skóry. Dermokosmetyki Pharmaceris zostały stworzone przez zespół ekspertów, którzy łącząc dermatologiczne rozwiązania z zaawansowanymi formułami kosmetycznymi, stworzyli preparaty z myślą o  różnych, a jednocześnie najbardziej wymagających, typach skóry problemowej. Usystematyzowane w 13 linii, tworzą kompleksowe programy pielęgnacyjne o udowodnionej, wysokiej skuteczności i  potwierdzonym bezpieczeństwie Marka Pharmaceris, numer 2 w rynku dermokosmetyków, jest silna we wszystkich kategoriach dotyczących problemów skóry*. Pharmaceris jako ekspert w pielęgnacji skóry problemowej generuje dynamiczne wzrosty sprzedaży wartościowej +20,8%**.

* QuintilesIMS dane sell-out, Pharmascope 2015, value
** QuintilesIMS sprzedaż wartościowa MAT 2017 vs MAT 2016


Lirene  -  Kosmetyki Lirene to praktyczne innowacje dla kobiet poszukujących skutecznych produktów odpowiadających na realne potrzeby skóry. Bogata oferta pozwala dobrać odpowiedni dermoprogram w zależności od wieku czy typu cery.  Marka Lirene jako jedna z pierwszych na świecie wykorzystała kwas foliowy w kosmetykach odmładzających. Światowej klasy PATENT przyznany został Laboratorium Naukowemu Lirene za formułę "tioprolina + kwas rozmarynowy". Lirene jest marką nr 1 pod względem ilościowej sprzedaży fluidów - Dane Nielsen - Panel Handlu Detalicznego, Cała Polska, sprzedaż ilościowa w roku 2016 w kategorii Fluidy.

UNDER TWENTY  - to marka dynamiczna, pełna pasji i energii, jak młodzi ludzie, do których kieruje ofertę. Codzienna pielęgnacja przeciwtrądzikowa z UNDER TWENTY to nie tylko doskonałe rezultaty w walce z trądzikiem, ale i dobra zabawa. UNDER TWENTY jest marką nr 2 wśród kosmetyków do młodej cery w Polsce, jest najlepiej sprzedającą się polską marką w tej kategorii, jest liderem we fluidach antybakteryjnych oraz kremach przeciwtrądzikowych, dedykowanych specjalnie dla młodej cery;

LABORATORIUM KOSMETYCZNE DR IRENA ERIS - GŁÓWNE LICZBY

 • Sprzedaż w 2016 roku, po odliczeniu kosztów handlowych, wyniosła 204 mln zł, co daje wzrost o 13,3% w stosunku do roku 2015 (180 mln zł).
 • Szacujemy, że w ciągu 5 lat sprzedaż osiągnie poziom 350 mln zł. Dużą rolę odegra w tym wzroście eksport, który stanowi aktualnie 20% naszej sprzedaży i jest najbardziej rosnącą częścią naszej działalności.
 • Taki wzrost sprzedaży oznacza dla nas zwiększenie produkcji do poziomu 40 mln szt. w roku 2022.
 • Rozpoczęta rozbudowa ma docelowo zapewnić możliwości produkcyjne na poziomie 60 mln sztuk produktów rocznie. 

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz

Naszepiaseczno - lokalna społeczność

Najczęściej czytane

Blood Brothers Run

Blood Brothers Run

Bieg Blood Brothers Run odbędzie się w sobotę 6 kwietnia 2019 r. w...

Polska Orkiestra SINFONIA IUVENTUS w Górze Kalwarii

Polska Orkiestra SINFONIA IUVENTUS w Górze Kalwarii

Takiego wydarzenia u nas jeszcze nie było! 7 kwietnia 2019 r. w Górze...

Spotkanie z Anną Kasiuk

Spotkanie z Anną Kasiuk

10 kwietnia 2019 r. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno zapraszama na...

Niebo do wynajęcia w Hugonówce

Niebo do wynajęcia w Hugonówce

W niedzielę, 31 marca 2019 r. o godz. 17.00 na scenie Hugonówki zaśpiewa...

Zamknięcie ul. Geodetów – od Tenisowej do Julianowskiej

Zamknięcie ul. Geodetów – od Tenisowej do Julianowskiej

Wykonawca robót firma FalBruk Sp. z o.o. Sk. informuje, że od dnia 10...

Wiosenna garażówka w Lesznowoli

Wiosenna garażówka w Lesznowoli

W niedzielę 7 kwietnia zapraszamy Mieszkańców gminy na organizowaną po raz...

Dziennikarstwo obywatelskie

Rozlicz swój PIT z korzyścią dla gminy w której mieszkasz

Rozlicz swój PIT z korzyścią dla gminy w której mieszkasz

Podatek od osób fizycznych (PIT) to ważne źródło dochodu Gminy i szansa na...

Promocja 0 zł na przyłączenie nieruchomości do sieci kanalizacyjnej

Promocja 0 zł na przyłączenie nieruchomości do sieci kanalizacyjnej

Szanowni Mieszkańcy! Wychodząc naprzeciw mieszkańcom Miasta i Gminy...

Pierwszy N-Park w aglomeracji warszawskiej

Pierwszy N-Park w aglomeracji warszawskiej

Na czwartek, 29 listopada tego roku, zaplanowane jest otwarcie N-Parku na...

Zaduszki konstancińskie

Zaduszki konstancińskie

Towarzystwo Miłośników Piękna i Zabytków Konstancina oraz Konstanciński...

STO lat niepodległości na płycie

STO lat niepodległości na płycie

Młodzi hip-hopowcy z Góry Kalwarii nagrali płytę z okazji 100-lecia...