Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

Już niedługo III Bieg Konstanciński im. Piotra Nurowskiego!

Kategorie: Aktualności Sport
Utworzone: sobota, 17 czerwca 2017
Data wydarzenia: niedziela, 25 czerwca 2017
Miejsce: Konstancin Jeziorna Godzina: 10:00

Startujący 25 czerwca br. w godzinach 10:00 - 11:30 Bieg Konstanciński im. Piotra Nurowskiego to impreza sportowa z wielkimi ambicjami i szlachetnym celem. Ma krzewić ideę zdrowego, aktywnego trybu życia, będąc jednocześnie hołdem złożonym mieszkańcowi Konstancina, prezesowi PKOl Piotrowi Nurowskiemu.

Dwukrotny prezes PZLA zginął w katastrofie smoleńskiej. Wydarzenie organizowane przez DEM’a Promotion Polska oraz Stowarzyszenie Sport Dzieci i Młodzieży ma nie tylko jednoczyć społeczność, ale też budować świadomość największych atutów Konstancina. Warto podkreślić, że Stowarzyszenie SSDiM co roku organizuje Czwartki Lekkoatletyczne w ponad 120 miastach w Polsce, dzięki czemu od początku swojej działalności aktywizowało już ponad milion dzieci!

To trzecia edycja biegu w Uzdrowisku Konstancin-Jeziorna. W poprzednim roku pakiety startowe odebrało 700 zawodników. W połowie czerwca br. zapisanych na bieg jest już ponad 800 biegaczy. Wszystko wskazuje na to, że w 2017 roku osiągnięty zostanie limit zawodników wynoszący 990 miejsc. Czeka na Was niepowtarzalna, sportowo-rodzinna atmosfera. Uczestnicy pragnący zrobić życiowe wyniki mają ku temu bardzo dobre możliwości. Trasa na dystansie 10 km jest płaska, atestowana przez Polski Związek Lekkiej Atletyki.

Zielone tereny Konstancina-Jeziorny skutecznie chronią przed słońcem. Biegnący rekreacyjnie będą mogli podziwiać okoliczną przyrodę oraz zabytkowe wille. Dzięki przyjaznej postawie mieszkańców miasteczka polewających biegaczy wodą ze swoich ogródków na trasie czekać będzie pozytywna energia. W połowie dystansu oraz na mecie zlokalizowane będą punkty z wodą sponsorowane przez Żywiec Zdrój. Gorące głowy schłodzą kurtyny wodne, ustawione przez dzielnych Strażaków z Konstancina i okolic. W przypadku upałów pojawi się dodatkowy punkt z wodą. Ważne jest to, by nie tylko pić wodę, ale też się nią polewać, by zabezpieczyć organizm przed przegrzaniem.

Do startu zachęcają nagrody, które co roku są bardzo atrakcyjne. Zawodnicy staną na podium w kategorii open, mieszkaniec gminy Konstancin-Jeziorna oraz w kategorii wiekowej. Wszystkie kategorie przygotowano z podziałem na płeć. Ważną informacją jest fakt, że nagrody nie dublują się w kategoriach, dzięki czemu więcej osób zostanie wyróżnionych. Jedyny możliwy dubel to podium w kategorii open z kategorią mieszkaniec gminy Konstancin-Jeziorna.

Pakiety startowe, jak zawsze w biegach cyklu Biegaj’MY z DEM’a, szykują się bardzo bogato. Na uczestników czekać będzie koszulka biegowa, numer startowy, bezpłatny posiłek regeneracyjny wydawany na podstawie talonu, batony BA! oraz batony Delecta od Partnera imprezy Bakalland, a także kosmetyk Adidas Adipure od Sponsora eventu COTY Inc.. W pakiecie standardowym znajdą się również bony rabatowe -20% na zakupy w SklepBiegacza+SklepBiegowy, a także bony rabatowe -20% na regenerację w Kriokomorze CKR . Wszystko zapakowane w specjalne worki biegowe sponsorowane przez firmę PLUS. W biurze zawodów po odebraniu pakietu standard, otrzymacie również Smoothie od Purella Food! Oczywiście na każdego zawodnika czekać będzie medal na mecie. Zgodnie z tradycją kształt i materiał medalu pozostają bez zmian.

Uczestnicy mają również możliwość zakupu pakietu startowego KREWNIAK, który zawiera cały pakiet startowy standard oraz dodatkową, tym razem bawełnianą, czerwoną koszulkę oraz butelkę chlorofilu, podpisane wskazaną grupą krwi. Kupując PAKIET KREWNIAKA wspierasz Fundację Honorowego Dawcy Krwi.

Zostanie przeprowadzona relacja na żywo przez głównego Patrona Medialnego POLSAT NEWS, który niezmiennie od pierwszej edycji towarzyszy zawodnikom. Dzięki transmisji w telewizji poczynania zawodników będą mogli śledzić przyjaciele i rodzina, którzy tego dnia nie będą w stanie kibicować swoim bliskim na miejscu. Po wydarzeniu pojawi się obszerna fotorelacja zdjęciowa w serwisie FotoMaraton oraz relacja wideo przygotowana przez Partnera CreateOne.

W Konstancinie pojawią się znani i lubiani sportowcy oraz aktorzy reprezentujący firmę ATM Grupa, na co dzień znani z telewizyjnych produkcji. W poprzednich edycjach w wydarzeniu uczestniczyli Adam Małysz, Karol Strasburger, Paweł Skrzecz, Andrzej Supron, Jacek Wszoła, Marian Woronin, Michał Czernecki, Adam Adamonis, Mateusz Banasiuk, Julia Pogrebińska, Iwona Guzowska i wielu, wielu innych. W tym roku w gronie Ambasadorów startuje m.in. najszybszy na świecie biegacz Wings For Life Bartosz Olszewski oraz legendarny Polski Sprinter Marian Woronin, którego rekord Polski na 100 metrów od blisko 34 lat nadal nie jest pobity.

Nową atrakcją III Biegu Konstancińskiego im. Piotra Nurowskiego będzie bezpłatny bieg dla dzieci w wieku 5 - 13 lat na dystansie 350 metrów, odbywający się w godzinach 11:45-12:15. Najmłodsi startują przed Amfiteatrem na szerokiej Alejce Parku Zdrojowego, a bieg zakończą w miejscu METY biegu dla dorosłych. Bieg nastawiony jest na zabawę i brak rywalizacji. Każde dziecko otrzyma na mecie słodkie upominki od Sponsorów i Partnerów wydarzenia. W biegu dla dzieci nie będzie pomiaru czasu. Zapisy prowadzone są przez system data sport. Do startuj upoważnione są  tylko te dzieci, które otrzymają numer startowy w biurze zawodów, wydawany na podstawie podpisanego przez Rodzica/Opiekuna prawnego formularza oraz oświadczenia upoważniającego do startu dziecka. Obowiązuje limit zapisów: 300. Poza biegiem dla dorosłych będą również atrakcje dla najmłodszych, w tym duże zabawki dmuchane.

Dla zastanawiających się nad przyjazdem z dalszych stron Polski, przygotowano atrakcyjną ofertę noclegu u Partnera Wydarzenia - w Hotelu Dwór Konstancin. Po potwierdzeniu udziału w biegu (pokazując swoje imię i nazwisko na liście opłaconych zawodników) otrzymasz rabat o wartości -40% na nocleg w terminie 24-25 czerwca 2017. Rezerwacji dokonasz za pomocą strony internetowej lub dzwoniąc na recepcję. Poinformuj, że dzwonisz w związku z ofertą przygotowaną dla zawodników startujących w Biegu Konstanciński im. Piotra Nurowskiego.

Zainteresowane osoby zapraszamy do rejestracji na stronie www.biegkonstancin.pl.

Rejestracja online trwa do 21 czerwca br. lub do wyczerpania limitu miejsc.  Wydarzenie jest też dostępne i regularnie aktualizowane na Facebooku pod Tagiem: @BiegKonstancin.

Do zobaczenia!

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz

Naszepiaseczno - lokalna społeczność

Najczęściej czytane

HASHIMOTO – TYLKO FAKTY!

HASHIMOTO – TYLKO FAKTY!

Na chorobę Hashimoto cierpi ponad 700 tys. Polaków. Co trzecia Polka słyszy...

Wtorek Jazzowy - Rafał Sarnecki Quartet feat. Lucas Pino

Wtorek Jazzowy - Rafał Sarnecki Quartet feat. Lucas Pino

3 grudnia 2019 r. o godz. 20.00 Centrum Kultury w Piasecznie zaprasza na...

CALVARY GOSPEL PO RAZ DZIESIĄTY

CALVARY GOSPEL PO RAZ DZIESIĄTY

1 grudnia 2019 r. odbędzie się jubileuszowy, dziesiąty festiwal Calvary...

Hack and Frytke i NOISENSE wystąpią na koncercie z cyklu KONTAKT

Hack and Frytke i NOISENSE wystąpią na koncercie z cyklu KONTAKT

22 listopada 2019 roku odbędzie się koncert z cyklu KONTAKT, podczas...

Podejrzewany o brutalny napad na kobietę w Solcu w rękach policji

Podejrzewany o brutalny napad na kobietę w Solcu w rękach policji

Funkcjonariusze z komisariatu w Górze Kalwarii zatrzymali mężczyznę...

DIETA PRZECIWNOWOTWOROWA – ZACZNIJ OD DZISIAJ

DIETA PRZECIWNOWOTWOROWA – ZACZNIJ OD DZISIAJ

Ponad milion Polaków choruje na nowotwory. Szacuje się, że ok 30%...

Dziennikarstwo obywatelskie

Szukamy moderatora DKK!

Szukamy moderatora DKK!

W Bibliotece Głównej w CEM powstaje Dyskusyjny Klub Książki...

KOBIECE PIASECZNO – SPOTKANIE Z DOROTĄ GODZINĄ

KOBIECE PIASECZNO – SPOTKANIE Z DOROTĄ GODZINĄ

W środę 13 listopada 2019 r. o godz. 19.00 Centrum Kultury w Piaseczna...

Wygraj czyste powietrze! Loteria z oczyszczaczami powietrza do zdobycia

Wygraj czyste powietrze! Loteria z oczyszczaczami powietrza do zdobycia

4 listopada rusza jesienna loteria w Centrum Handlowym Auchan Piaseczno. Fani...

Dzień Bezpiecznego Komputera

Dzień Bezpiecznego Komputera

19 października 2019 r. o godz. 11.00 Biblioteka Publiczna w Piasecznie i...

Gdzie na niedzielny obiad poza domem?

Gdzie na niedzielny obiad poza domem?

Niedzielny obiad to doskonała okazja do rodzinnego spotkania poza domem....