Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

Garaż – kilka wskazówek dotyczących jego projektu

Kategorie: Aktualności
Utworzone: poniedziałek, 17 lipca 2017

Obecnie każdy, kto myśli o budowaniu swojego własnego, wymarzonego domu, nie wyobraża sobie, aby zabrakło w nim kilku niezbędnych elementów. Poza przestronnym salonem, dużą, najczęściej otwartą kuchnią, skupiamy się również na garażu. W bryle budynku czy poza nią - są różne trendy, ale też należy pamiętać o kilku praktycznych wskazówkach dotyczących jego projektu. My podpowiadamy o czym nie można zapomnieć i koniecznie wypytać architekta.

Jeszcze kilkanaście lat temu, Polacy nie posiadali tak wielu samochodów. Zwykle jak ktoś miał jeden na całą rodzinę (wliczając w to nie tylko małżonka i dzieci, ale i własnych rodziców) - był to szczyt luksusu. Dlatego nie wszystkie domy, budowane w latach 90-tych (czy wcześniej) posiada garaże (a co dopiero myśleć o takim na dwa stanowiska?). Pomieszczenia gospodarcze, spiżarnie, kotłownie - owszem, jednak o tej dodatkowej powierzchni po prostu się zapominało, bo przecież nie było większego sensu, aby stała ona pusta.

Każdy dom obecnie posiada garaż?

Dzisiaj ciężko znaleźć projekt domu wolnostojącego, który nie posiada w bryle budynku miejsca na garaż. A nawet jeśli nie ma, to architekci i serwisy sprzedające różne projekty, zaraz zachęcają do zakupu dodatkowego projektu na garaż, który jest również wolnostojący. Jednak przy wyborze dowolnego rozwiązania, trzeba pamiętać o kilku ważnych szczegółach. Poprosiliśmy o komentarz architekta!

"Garaż to nie tylko miejsce na samochód, dlatego jego powierzchnia nie powinna obejmować minimalnych wymiarów na samochód osobowy. W wielu projektach rezygnuje się z pomieszczeń gospodarczych, które zastępuje właśnie garaż - możemy tam przechowywać opony, rowery, kartony z rzeczami, z których nie korzystamy. Dlatego miejsce to powinno być przestronne. Obecnie Polacy coraz częściej wybierają też garaże na dwa stanowiska. Jest jeszcze jedna rzecz, o której po prostu trzeba pamiętać - zabezpieczenia przed włamaniami. Tutaj polecamy produkty ze strony gerda.pl/ i ich bramy garażowe, które są tak samo rewelacyjne, jak drzwi, zamki i inne produkty, z których znana jest marka." - komentuje dla nas Pan Andrzej, który jest architektem od 20 lat!

Pamiętaj o właściwych zabezpieczeniach antywłamaniowych

Domy wolnostojące to także łakomy kąsek dla włamywaczy. Szczególnie, że coraz więcej osób buduje się pod granicami miasta, gdzie jeszcze infrastruktura nie jest rozbudowana, a sąsiadów jak na lekarstwo. Dlatego swoje domostwo należy zabezpieczać na różne sposoby. Ochrona, alarm to dobry pomysł, jednak trzeba pamiętać, że to nie wszystko!

Kolejnym krokiem to zabezpieczenie przed wejściem - właściwe drzwi antywłamaniowe czy nawet bramy garażowe. Tutaj stawialibyśmy na sprawdzone rozwiązania. Takie produkty mają wiele zalet - duży wybór w panelach, które można łatwo dostosować do stylu domu, łatwa obsługa, nawet z pilota i bezpieczeństwo! Tym samym możemy wybrać indywidualne rozwiązania, które jednocześnie podniosą komfort i zabezpieczenia w naszym domu.

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz

Naszepiaseczno - lokalna społeczność

Najczęściej czytane

RETRO ORCHESTRA - Mieczysław Fogg - wspomnienia dawnych dni

RETRO ORCHESTRA - Mieczysław Fogg - wspomnienia dawnych dni

Podczas tego wyjątkowego koncertu artyści zaprezentują najpiękniejsze...

Queen akustycznie. Przedsprzedaż biletów na koncert

Queen akustycznie. Przedsprzedaż biletów na koncert

3 września 2019 r. godz. 19.00 GOK Lesznowola zaprasza na koncert pt. "Queen...

Zapraszamy na garażówkę

Zapraszamy na garażówkę

W sobotę 14 września już po raz drugi zapraszamy Mieszkańców gminy na...

Gdzie w Warszawie i okolicach będzie można zrobić zakupy w ciszy?

Gdzie w Warszawie i okolicach będzie można zrobić zakupy w ciszy?

Centrum Handlowe Auchan Piaseczno, Galeria Łomianki oraz Centrum Handlowe...

Poszukujemy mężczyzny podejrzewanego o oszustwo na tzw. "Blika"

Poszukujemy mężczyzny podejrzewanego o oszustwo na tzw. "Blika"

Przestępcy wykradają dane do kont na profilach społecznościowych, logują...

Promocja Komiksu: Zimny Dół – Gorące Serca

Promocja Komiksu: Zimny Dół – Gorące Serca

W sobotę 31 sierpnia na skwerze Kisiela odbędzie się promocja najnowszego...

Dziennikarstwo obywatelskie

Warsztaty questowe w Żabieńcu

Warsztaty questowe w Żabieńcu

Chojnowski Park Krajobrazowy serdecznie zaprasza na bezpłatne warsztaty...

Piknik Sołecki w Bobrowcu

Piknik Sołecki w Bobrowcu

22 czerwca 2019 rozpocznie się Piknik sołectw Bobrowiec i Kamionka. Na...

Dzień Dawcy w SP Nowa Iwiczna

Dzień Dawcy w SP Nowa Iwiczna

W środę 19 czerwca w godz. 8.00-12.00 na terenie Szkoły Podstawowej w Nowej...

Konkurs na fraszkę

Konkurs na fraszkę

Chcesz poczuć się niczym mistrz Jan z Czarnolasu? Masz pomysł, jak...

Geopiknik

Geopiknik

Długo wyczekiwany GeoPiknik powraca! Coroczne święto studentów Wydziału...