Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

Festiwal Biegowy im. Piotra Nurowskiego w Konstancinie-Jeziornie

Kategorie: Aktualności Sport
Utworzone: środa, 30 maja 2018
Data wydarzenia: niedziela, 24 czerwca 2018
Miejsce: Konstancin-Jeziorna

Bieg im. Piotra Nurowskiego w Konstancinie-Jeziornie to już tradycja. W tym roku organizatorzy -Stowarzyszenie Sport Dzieci i Młodzieży oraz DEM’a Promotion Polska - przygotowali już nie tylko bieg, ale cały Festiwal Biegowy, w którym wziąć udział mogą całe rodziny.

Już po raz czwarty Park Zdrojowy w Konstancinie - Jeziornie odwiedzą biegacze z całej Polski. Wszystko to za sprawą Festiwalu Biegowego im. Piotra Nurowskiego, który odbędzie się 24 czerwca. To impreza, którą biegacze pragną uczcić pamięć polskiego działacza sportowego i społecznego, dwukrotnego Prezesa Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz Prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego,  tragicznie zmarłego w wyniku katastrofy smoleńskiej Piotra Nurowskiego. Sportowcy podkreślają, że był dla nich wyjątkową osobą i z ogromną radością przyjeżdżają do Konstancina, by oddać mu hołd.

Współorganizatorem Festiwalu Biegowego im. Piotra Nurowskiego jest Stowarzyszenie Sport Dzieci i Młodzieży. To oni są organizatorami zawodów dla dzieci pod hasłem "Czwartki Lekkoatletyczne", sportowych wakacji dla utalentowanej młodzieży oraz szkoleń dla organizatorów zawodów. W ciągu 20 lat "Czwartki" objęły swoim zasięgiem ponad 120 miast, w których do tej pory uczestniczyło milion dziewcząt i chłopców ze szkół podstawowych. Dzięki nim dzieci już od najmłodszych lat mogą rozwijać swoje pasje i predyspozycje sportowe.

To już czwarta edycja wydarzenia organizowana wspólnie ze SPONSOREM STRATEGICZNYM- firmą Plus. Po raz kolejny przygotowali dla zawodników wiele wartościowych nagród m.in. telefony komórkowe. Od początku wspiera nas również SPONSOR - konstancińskie Centrum Kompleksowej Rehabilitacji , które zapewni masaże w strefie relaksu oraz pyszną grochówkę. Partnerami wydarzenia są firma Sokółka Okna i Drzwi oraz Uzdrowisko Konstancin.

W ramach Festiwalu Biegowego uczestnicy będą mogli zmierzyć się na dwóch dystansach atestowanych przez Polski Związek Lekkiej Atletyki: na 5 i 10 km. Jako pierwsi, o godz. 9:00 wystartują uczestnicy zmagań na 5 km. Trasa prowadzić będzie ulicami: Sienkiewicza, Mostową, Rycerską, Potulickich i Środkową. Dalej biegacze ponownie wracają na ulicę Rycerską i dalej Mostową i Sienkiewicza dobiegają do linii mety usytuowanej w Parku Zdrojowym. Na 2,5 km mierzony będzie międzyczas. Limit czasu to 1 godzina.  Bieg na 10 km wystartuje o godz. 10:30. Pobiegnie ulicami: Oborską, Potulickich, Od lasu, Żeromskiego, dalej - Oborską z powrotem do linii mety w Parku Zdrojowym. Międzyczas i punkt z wodą znajdą się na 5 km. Limit Czasu - 1,5h. Organizatorzy przewidzieli aż 96 nagród dla zwycięzców.

Biegacze w biurze zawodów otrzymają bogate pakiety startowe. W ich skład wchodzą: butelka wody od Żywiec Zdrój, posiłek regeneracyjny po biegu zagwarantowany przez KNORR, 3 szt. batonów BA! od Bakalland, Bon rabatowy o wartości 50 zł do wykorzystania na nocleg w pokoju dwuosobowym w Hotelu Krasicki (Lidzbark Warmiński), a także baton proteinowy od Thera Polska. To jednak jeszcze nie wszystko, organizatorzy cały czas pracują nad tym, by pakiet startowy był jeszcze bogatszy i atrakcyjniejszy.

Oprócz zmagań dla dorosłych odbędą się biegi dla dzieci. Zmierzą się one w dwóch grupach wiekowych - 5-8 lat i 9-13 lat - na dystansie ok. 500 m. Każdy z zawodników otrzyma słodkie upominki, a  12 najszybszych z nich otrzyma nagrody. Oprócz biegów, na najmłodszych uczestników imprezy będzie czekała strefa zabaw z dmuchanymi zabawkami.

Festiwal Biegowy im. Piotra Nurowskiego w Konstancinie-Jeziornie zamknie tegoroczną Triadę Biegaj’MY z DEM’a. Uczestnicy po raz pierwszy zmierzyli się ze sobą w Lidzbarku Warmińskim (15 kwietnia),  a następnie w Kazimierzu Dolnym (20 maja). W trakcie celebracji nastąpi zatem finał tych trzech biegów. Na zwycięzców czeka aż 48 nagród.

W tym roku organizatorzy mają specjalną niespodziankę. Wraz z zawodnikami wystartuje Robert Korzeniowski - polski lekkoatleta, chodziarz, czterokrotny mistrz olimpijski, trzykrotny mistrz świata    i dwukrotny mistrz Europy, były rekordzista świata w chodzie sportowym. Gośćmi Festiwalu Biegowego im. Piotra Nurowskiego będą aktorzy znani z produkcji telewizyjnych takich jak Pierwsza miłość czy  Świat według Kiepskich. Wszystko za sprawą  SPONSORA wydarzenia - Grupy ATM, która każdego roku zapewnia gwiazdorską oprawę Biegu. Ponadto, jak co roku, będzie można spotkać wiele gwiazd ze świata sportu i rozrywki. Gośćmi biegów Biegaj’MY z DEM’a są m.in. Adam Małysz, Paweł Skrzecz, Tomasz Majewski, Jacek Wszoła, Andrzej Supron,  Grzegorz Lato, Krzysztof Cugowski, Urszula Dudziak, Urszula Dębska, Bartosz Olszewski i wielu innych.

Specjalnym ambasadorem Festiwalu jest Piotr Małek - aktualny mistrz Polski kategorii MH5 w kolarstwie szosowym na Handbike’ach. W wyniku nieszczęśliwego wypadku stracił obie nogi. Mimo tego nadal rozwija swoją pasję i osiąga znakomite wyniki. Jego wielkim marzeniem jest udział w paraolimpiadzie w Tokio. Aby się to udało potrzebny jest specjalistyczny sprzęt. Dlatego też firma GTM Mobil - SPONSOR WYDARZENIA, podjęła się wykonania profesjonalnego roweru, który umożliwi mu rywalizację z najlepszymi zawodnikami na świecie. W trakcie wszystkich wydarzeń Biegaj’MY z DEM’a zbierane są pieniądze na zakup roweru. Zorganizowana zostanie także aukcja, by zebrać środki, które umożliwią spełnienie marzenia Piotra.

Rozbudowane miasteczko biegacza skrywa wiele atrakcji. Po biegu każdy zawodnik będzie mógł zjeść gwarantowany przez SPONSORA GŁÓWNEGO imprezy - firmę KNORR - pyszny posiłek regeneracyjny w strefie grilla KNORR. Na dzieci czekać będą duże zabawki dmuchane. Pojawią się liczne strefy Sponsorów i Partnerów oraz strefy relaksu. Cała impreza będzie relacjonowana na żywo przez głównego PATRONA MEDIALNEGO - Polsat News.

O imprezie możecie usłyszeć także na antenie naszego kolejnego Patrona Medialnego - radia Eska.

Festiwal Biegowy im. Piotra Nurowskiego jest organizowany pod patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz Burmistrza Gminy Konstancin-Jeziorna - Kazimierza Jańczuka oraz we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Konstancinie-Jeziornie oraz Konstancińskim Domem Kultury.

Serdecznie zapraszamy na Festiwal Biegowy im. Piotra Nurowskiego w Konstancinie-Jeziornie, który odbędzie się 24 czerwca w Parku Zdrojowym. Niezapomniane sportowe emocje,  bogate pakiety startowe i mega nagrody, wspaniała atmosfera oraz znamienici goście. Nie może Cię tam zabraknąć.

Zapisy online na bieg potrwają do 20 czerwca na stronie organizatora:

http://www.biegajmyzdema.pl

Więcej bieżących Informacji można znaleźć na stronie wydarzenia na FB:
https://www.facebook.com/events/310253936132271/
oraz na Instagramie:
https://www.instagram.com/biegajmyzdema/

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz

Naszepiaseczno - lokalna społeczność

Najczęściej czytane

Zatrzymani podczas transakcji narkotykowej

Zatrzymani podczas transakcji narkotykowej

Policjanci z komisariatu w Konstancinie- Jeziornie na „gorącym" zatrzymali...

Zatrzymani tuż po kradzieży

Zatrzymani tuż po kradzieży

Policjanci z komisariatu w Konstancinie- Jeziornie „na gorącym" zatrzymali...

Audi skradzione w Szwecji wróci z Piaseczna do właściciela w Ystad

Audi skradzione w Szwecji wróci z Piaseczna do właściciela w Ystad

Policjanci służby dyżurnej z Komendy Powiatowej Policji z Piaseczna,...

Strefa Płatnego Parkowania wznawia działanie

Strefa Płatnego Parkowania wznawia działanie

Informujemy, że od 11 maja 2020 roku, w obszarze Strefy Płatnego Parkowania...

Apelujemy o pomoc w ustaleniu tożsamości ofiary wypadku kolejowego

Apelujemy o pomoc w ustaleniu tożsamości ofiary wypadku kolejowego

Policjanci z wydziału dochodzeniowo - śledczego ustalają okoliczności oraz...

Ujawniono nielegalne składowiska odpadów chemicznych!

Ujawniono nielegalne składowiska odpadów chemicznych!

Policjanci ujawnili dwa nielegalne składowiska płynnych odpadów chemicznych....

Dziennikarstwo obywatelskie

Wycieczki w przyszłym roku

Wycieczki w przyszłym roku

Gmina Konstancin-Jeziorna podpisała umowę na organizację cyklu bezpłatnych...

Podaruj laptop potrzebującym dzieciom w ramach akcji #dobrysąsiad

Podaruj laptop potrzebującym dzieciom w ramach akcji #dobrysąsiad

Rusza nowa lokalna akcja w Centrum Handlowym Auchan Piaseczno. Tym razem...

Pierwsza łąka Lirene już zasiana!

Pierwsza łąka Lirene już zasiana!

Marka Lirene, chcąc przyczyniać się do pozytywnych zmian ekologicznych, od...

Młodzieżowe Pogotowie Emocjonalne dla uczniów szkół powiatu piaseczyńskiego

Młodzieżowe Pogotowie Emocjonalne dla uczniów szkół powiatu piaseczyńskiego

Czas „kwarantanny szkolnej” nie oznacza jedynie borykania ...

Niedostępne obiekty Nadleśnictwa Chojnów

Niedostępne obiekty Nadleśnictwa Chojnów

Nadleśnictwo Chojnów wstrzymuje do odwołania, dostępność do urządzeń i...