Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

4 najważniejsze kryteria, jak dobrze wybrać salę weselną w Warszawie!

Kategorie: Aktualności
Utworzone: wtorek, 14 sierpnia 2018

Sale weselne to miejsca, w których odbywają się zabawy i przyjęcia weselne. To najważniejszy i zarazem najdroższy element ślubnych przygotowań, do którego wyboru warto się odpowiednio przygotować. Już dawno minęły bowiem czasy, kiedy rezerwowaliśmy pierwszy wolny lokal. Dziś możemy przebierać w dostępnych ofertach i zdecydować się na salę, która spełnia nasze wszystkie oczekiwania. Jakimi kryteriami warto kierować się przy wyborze lokalu na wesele?

Sale weselne Warszawa a liczba zaproszonych gości

W pierwszej kolejności powinniśmy usiąść we dwoje i spisać na kartce wstępną listę gości, których chcielibyśmy mieć na swoim weselu. To od ich liczby zależy bowiem, czy powinniśmy zacząć rozglądać się za niewielką, kameralną salą weselną, czy też dużym lokalem na setkę i więcej gości.

Pamiętajmy, że w większości przepadków lepiej zdecydować się na nieco mniejszą salę niż na zbyt dużą. Przy jej wyborze warto także uwzględnić ewentualność, że nie wszyscy goście być może pojawią się na weselu. Wybierając nieco mniejszą salę zagwarantujemy sobie także jej lepszą prezencję na zdjęciach - zapełnione sale weselne lepiej wyglądają bowiem na fotografiach i filmie sprawiając wrażenie bardziej zapełnionych gośćmi.

Sale weselne a wielkość naszego ślubnego budżetu

Jak wspomnieliśmy we wstępnie, sale weselne to jeden z najbardziej kosztownych elementów ślubnych przygotowań. Warto więc już na samym początku ślubnych przygotowań ustalić wspólnie ze swoją drugą połówką, ile pieniędzy jesteśmy w stanie przeznaczyć na jej opłacenie i poszukiwać warszawskich lokali mieszczących się w tych kryteriach.

Wśród sali weselnych z powodzeniem znajdziemy bowiem tańsze lokale nieco bardziej oddalone od stolicy, za których wynajęcie zapłacimy nieco mniej niż obiektów położonych w bardziej atrakcyjnych i prestiżowych miejscach. Pamiętajmy także, że w większości przypadków, aby zarezerwować salę będziemy musieli wpłacić zadatek, który w zależności od lokalu może wahać się od 20 do 30% wartości jego wynajmu.

Sale weselne w Warszawie - rodzaj lokalu

Warszawa jako stolica Polski i jedno z największych miast w kraju oferuje przyszłym nowożeńcom szeroki wybór lokali weselnych. Wśród nich znajdziemy zarówno tradycyjne domy weselne, eleganckie dworki zlokalizowane na obrzeżach miasta, wykwintne i nowoczesne hotele, jak i rustykalne obiekty.

Zanim rozpoczniemy poszukiwania idealnego obiektu, powinniśmy wspólnie zastanowić się, jakie klimaty na co dzień preferujemy oraz najbardziej pasują do naszego stylu i osobowości. Jeśli cenimy sobie elegancję i dobry smak i chcemy, aby wszystko było perfekcyjnie zorganizowane wybierzmy sale weselne Warszawa w eleganckich restauracjach oraz przy hotelach. Jeśli natomiast uwielbiamy przyrodę, naturę i co weekend uciekamy ze stolicy na wieś, świetnym wyborem okaże się sala weselna w wiejskim dworku, remizie strażackiej lub w stodole.

Sale weselne Warszawa - co o nich mówią i piszą nowożeńcy?

Ogromny wybór lokali weselnych w Warszawie i okolicach sprawia, że nie jest łatwo zdecydować się na jeden z nich. Z pomocą każdemu przyszłemu małżonkowi przychodzą jednak portale ślubne, na których znajduje się nie tylko szeroki wybór sali weselnych, ale także opinie na ich temat pozostawione przez ich klientów.

Zanim więc wybierzemy sale weselne Warszawa na Weselezklasa.pl zapoznajmy się z recenzjami użytkowników portalu. Na ich podstawie poznamy bowiem zarówno zalety, jak i wady danego lokalu i dzięki tej wiedzy będziemy mogli postawić na sprawdzony obiekt, który spełnia oczekiwania większości nowożeńców.

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz

Naszepiaseczno - lokalna społeczność

Najczęściej czytane

Festiwal Food Trucków w Piasecznie

Festiwal Food Trucków w Piasecznie

Od 10 do 12 maja 2019 roku odbędzie się Zlot Food Trucków w...

Konkurs na Otwarcie sezonu food trucków w Piasecznie

Konkurs na Otwarcie sezonu food trucków w Piasecznie

10-12 maja (piątek, sobota, niedziela) skwer Stefana Kisielewskiego będzie...

Filmy wybrane na Piaseczyńskie Kino Plenerowe 2019

Filmy wybrane na Piaseczyńskie Kino Plenerowe 2019

W wyniku głosowania mieszkańców, poznaliśmy tytuły filmów, które...

Dzień Społeczeństwa Informacyjnego

Dzień Społeczeństwa Informacyjnego

Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie – Dzień Społeczeństwa Informacyjnego...

Flis Festiwal czyli Jarmark Kultury Urzecza

Flis Festiwal czyli Jarmark Kultury Urzecza

W weekend, 11 i 12 maja w Gassach nad Wisłą w gminie Konstancin-Jeziorna...

II Piaseczyńska Noc Muzeów

II Piaseczyńska Noc Muzeów

18 maja 2019 roku zapraszamy na II PIASECZYŃSKA NOC MUZEÓW...

Dziennikarstwo obywatelskie

Geopiknik

Geopiknik

Długo wyczekiwany GeoPiknik powraca! Coroczne święto studentów Wydziału...

Rozlicz swój PIT z korzyścią dla gminy w której mieszkasz

Rozlicz swój PIT z korzyścią dla gminy w której mieszkasz

Podatek od osób fizycznych (PIT) to ważne źródło dochodu Gminy i szansa na...

Promocja 0 zł na przyłączenie nieruchomości do sieci kanalizacyjnej

Promocja 0 zł na przyłączenie nieruchomości do sieci kanalizacyjnej

Szanowni Mieszkańcy! Wychodząc naprzeciw mieszkańcom Miasta i Gminy...

Pierwszy N-Park w aglomeracji warszawskiej

Pierwszy N-Park w aglomeracji warszawskiej

Na czwartek, 29 listopada tego roku, zaplanowane jest otwarcie N-Parku na...

Zaduszki konstancińskie

Zaduszki konstancińskie

Towarzystwo Miłośników Piękna i Zabytków Konstancina oraz Konstanciński...