Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

Jak sprawić, żeby ślub i wesele przebiegły bez komplikacji? Oto wskazówki dla par!

Kategorie: Aktualności
Utworzone: poniedziałek, 22 października 2018 Źródło: materiał partnera

Nie wszyscy lubią planować, lecz w przypadku najważniejszego dnia w swoim życiu, jest to wręcz wskazane. Zamiast jednak zgłaszać się do firmy, która za niemałe pieniądze zaoferuje usługi związane z organizacją ślubów, można samodzielnie zająć się zadbaniem o dopilnowanie ważnych spraw oraz równie istotnych detali. Poniżej wyjaśniamy, jakie kwestie warto uwzględnić w przygotowaniach poprzedzających ślub i wesele, a także jak wytrzymać napięcie związane z wielkim oczekiwaniem.

Najpierw stwórzcie plan. Uwaga: nie dajcie się ponieść emocjom!

Niektóre pary już następnego dnia po zaręczynach przystępują do działania. Cel: zorganizować idealny ślub. Priorytetem staje się perfekcyjna sala, doświadczony fotograf, najlepszy kamerzysta na wesele i dobra orkiestra lub DJ z polecenia. Tych spraw trzeba dopilnować, ponieważ miesiąc przed uroczystością ciężko będzie znaleźć kamerzystę albo zespół muzyczny, o reszcie spraw nawet nie wspominając. Jednak zabieranie się za organizację ślubu rok przed wyznaczoną datą mija się z celem. Wystarczy kilka miesięcy, żeby na spokojnie dopiąć wszystko na ostatni guzik. Oczywiście, jeśli mamy zarezerwowaną salę weselną i podpisane umowy z filmowcem, fotografem i orkiestrą.

Gdy zacznie się odliczanie, a do ślubu zostaną co najwyżej 3 miesiące, pora na plan. Spiszcie na kartkach swoje oczekiwania, rzeczy, o których marzycie. Uwzględnijcie detale, bo to właśnie one uczynią Waszą uroczystość magicznym dniem. Zaplanujcie wzory i kolorystykę zaproszeń, wybierzcie winietki, zróbcie wstępną listę gości. Koniecznie umówcie się na degustację dań na sali weselnej i dopełnijcie formalności w urzędzie.

Jeśli kamerzysta lub fotograf będą chcieli Was lepiej poznać i omówić szczegóły, porozmawiajcie z nimi. To bardzo ważne, ponieważ otworzenie się przed osobami, które mają uwiecznić Wasz ślub i zabawę weselną, pozwoli im lepiej pracować. Nie każdy filmowiec angażuje się w swoją pracę na tyle, aby zaproponować przyszłej parze młodej spotkanie. Jeśli chcecie znaleźć profesjonalistę z powołaniem, Wasz wybór powinien paść na Feel8Studio, gdzie pracują kamerzyści zafascynowani ślubną sztuką filmową. Ale wróćmy do planowania - ustalcie godzinowy harmonogram dnia. Dzięki temu w natłoku wrażeń nie pogubicie się, a emocje nie wezmą góry nad rozsądkiem i spokojnym podejściem. Powtarzajcie sobie, że to Wy jesteście najważniejsi i nikt ani nic nie jest w stanie zepsuć Waszego wielkiego dnia.

Nie rozpowiadajcie wszem i wobec, co będzie się działo na Waszym weselu

Dokładnie tak, uważajcie na to, co mówicie. Każda rozmowa z gośćmi zaproszonymi na uroczystość, powinna być przez Was kontrolowana. Spytacie, dlaczego? Chodzi o to, aby nie psuć niespodzianki. Jeśli opowiecie kochanej cioci o płonącym udźcu kurczaka, który ma być specjalnym punktem wieczoru, już godzinę później będzie o tym wiedzieć połowa rodziny. I cóż z tego, że kamerzysta nagra, jak efektowne danie pojawia się na stołach, skoro na twarzach gości nie będzie się rysować naturalne zdumienie, jakie powinno im wtedy towarzyszyć? Emocje są bardzo istotne, więc zadbajcie o to, aby nie brakowało ich zarówno podczas ceremonii zaślubin, jak i w czasie zabawy weselnej. Trzymamy kciuki za to, aby wszystko się Wam udało!

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz

Naszepiaseczno - lokalna społeczność

Najczęściej czytane

Psi plac zabaw już otwarty

Psi plac zabaw już otwarty

Spacery z czworonożnymi pupilami już nie muszą być nudne. Na początku...

Piaseczyńskie Miasto Kobiet - Katarzyna Bonda

Piaseczyńskie Miasto Kobiet - Katarzyna Bonda

W sobotę 9 marca 2019 r. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno...

Targi Zdrowe Piaseczno

Targi Zdrowe Piaseczno

24 marca 2019 roku w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Piasecznie (ul....

Blood Brothers Run

Blood Brothers Run

Bieg Blood Brothers Run odbędzie się w sobotę 6 kwietnia 2019 r. w...

Polska Orkiestra SINFONIA IUVENTUS w Górze Kalwarii

Polska Orkiestra SINFONIA IUVENTUS w Górze Kalwarii

Takiego wydarzenia u nas jeszcze nie było! 7 kwietnia 2019 r. w Górze...

Zatrzymani za uprawę konopi indyjskich

Zatrzymani za uprawę konopi indyjskich

Policjanci z wydziału kryminalnego oraz wywiadowcy z Piaseczna zatrzymali...

Dziennikarstwo obywatelskie

Rozlicz swój PIT z korzyścią dla gminy w której mieszkasz

Rozlicz swój PIT z korzyścią dla gminy w której mieszkasz

Podatek od osób fizycznych (PIT) to ważne źródło dochodu Gminy i szansa na...

Promocja 0 zł na przyłączenie nieruchomości do sieci kanalizacyjnej

Promocja 0 zł na przyłączenie nieruchomości do sieci kanalizacyjnej

Szanowni Mieszkańcy! Wychodząc naprzeciw mieszkańcom Miasta i Gminy...

Pierwszy N-Park w aglomeracji warszawskiej

Pierwszy N-Park w aglomeracji warszawskiej

Na czwartek, 29 listopada tego roku, zaplanowane jest otwarcie N-Parku na...

Zaduszki konstancińskie

Zaduszki konstancińskie

Towarzystwo Miłośników Piękna i Zabytków Konstancina oraz Konstanciński...

STO lat niepodległości na płycie

STO lat niepodległości na płycie

Młodzi hip-hopowcy z Góry Kalwarii nagrali płytę z okazji 100-lecia...