Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

Uniwersalny sprzęt do ćwiczeń - drabinki gimnastyczne

Kategorie: Aktualności
Utworzone: poniedziałek, 3 czerwca 2019

Drabinki gimnastyczne stanowią podstawowy przyrząd treningowy, w który  jest wyposażona każda sala sportowa, a także siłownie oraz gabinety rehabilitacji. Drabinki pozwalają na wykonywanie różnych ćwiczeń fizycznych, począwszy od prostych ćwiczeń wzmacniających kręgosłup, poprzez skomplikowane ćwiczenia sprzyjające poprawie wydolności organizmu i rozwojowi poszczególnych partii mięśni. Na stronie dystrybutora profesjonalnego sprzętu sportowego specialfitness.pl można zapoznać się z nowoczesnym sprzętem do ćwiczeń sportowych.

Drabinki gimnastyczne - podstawowe wyposażenie do ćwiczeń

Trudno wyobrazić sobie salę sportową bez drabinek. Są one bardzo wygodnym przyrządem do ćwiczeń, gdyż są stabilne i nie zajmują dużo miejsca. Ponadto coraz częściej wykorzystuje się je również do użytku domowego - do mini-siłowni. Drabinki mają różne wymiary dostosowane do potrzeb osób ćwiczących - 220 x 90 cm, 230 -90 cm, a nawet 250 x 90 cm. Zostały wykonane z wysokiej jakości drewna, które dodatkowo zostało wzmocnione lakierem. o szczebli drabinek można przytwierdzić drążek albo przymocować inne urządzenia, aby urozmaicić ćwiczenia. Lekka, regulowana ławka do drabinek z dobrej jakości drewna bukowego jest świetnym uzupełnieniem do ćwiczeń statycznych. Może być wykorzystana do wykonywania skłonów, przysiadów oraz dostosowana do dużego obciążenia.

Drewniane drabinki - sprzęt uzupełniający do rehabilitacji

Drabinki koordynacyjne znajdują zastosowanie w trakcie rehabilitacji. Pozwalają na wykonywanie bezpiecznych i efektywnych ćwiczeń, które przywracają sprawność fizyczną osobom wymagającym rehabilitacji. Drewniane drabinki prawidłowo przymocowane do ściany stanowią bezpieczny przyrząd gimnastyczny. Jest on wykorzystywany w trakcie zajęć korekcyjnych dla dzieci i młodzieży. Drabinki mają za zadanie skorygować wady postawy i poprawić sylwetkę dzięki wzmocnieniu mięśni grzbietu i brzucha. Pomagają również w rehabilitacji ruchowej dzieci.

Wyprofilowana drabinka Atleta

Specjalnie zaprojektowana, metalowa drabinka do ćwiczeń Atleta została pokrywa powłoką antypoślizgową, aby zapewnić większe bezpieczeństwo użytkownikom. Górna część drabinki jest tak wyprofilowana, aby można przytwierdzić do niej inne przyrządy gimnastyczne.

Różnorodne ćwiczenia na drabinkach

Drabinka jest uniwersalnym narzędziem treningowym przeznaczonym do ćwiczeń ogólnorozwojowych. Przede wszystkim wykorzystywania jest do kształtowania mięśni ramion, a także brzucha oraz nóg. Do najczęściej wykonywanych ćwiczeń należy podciąganie, które pozwala na intensywne ćwiczenie mięśni ramion i klatki piersiowej. Na drabinkach można również wykonywać zwisy, które pozytywnie wpływają na kręgosłup powodując napisanie i rozluźnienie poszczególnych partii mięśni: klatki piersiowej, grzbietu i szyi. Drabinki służą również do ćwiczenia mięśni nóg, czyli podnoszenia i opuszczania nóg. Dzięki takim ćwiczeniom pracują nie tylko mięśnie ud czy łydek, ale również biodra oraz mięśnie brzucha i grzbietu. Aby wzmocnić mięśnie i odpowiednio kształtować sylwetkę warto zadbać o różnorodność ćwiczeń, a także o prawidłowe ich wykonywanie.

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz

Naszepiaseczno - lokalna społeczność

Najczęściej czytane

Karawana rusza na Mazowsze

Karawana rusza na Mazowsze

Jak co roku w okresie letnim na Mazowsze wyrusza Karawana. Wędrujący Festiwal...

RETRO ORCHESTRA - Mieczysław Fogg - wspomnienia dawnych dni

RETRO ORCHESTRA - Mieczysław Fogg - wspomnienia dawnych dni

Podczas tego wyjątkowego koncertu artyści zaprezentują najpiękniejsze...

BOULE W konstancińskim PARKU

BOULE W konstancińskim PARKU

Zapraszamy na letni cykl zawodów w boule. Zapewniamy sprzęt i wsparcie...

HOT WATER COMPANY - Najpiękniejsze melodie muzyki filmowej

HOT WATER COMPANY - Najpiękniejsze melodie muzyki filmowej

W niedzielę, 11 sierpnia, godz. 17.00 Konstanciński Dom Kultury zaprasza na...

ŚWIĘTO WOJSKA POLSKIEGO Big Band Rondo Konstancin

ŚWIĘTO WOJSKA POLSKIEGO Big Band Rondo Konstancin

15 sierpnia 2019 roku z okazji Święta Wojska Polskiego w amfiteatrze...

Kino plenerowe w amfiteatrze

Kino plenerowe w amfiteatrze

W piątkowe wieczory lipca i sierpnia Konstanciński Dom Kultury zaprasza do...

Dziennikarstwo obywatelskie

Warsztaty questowe w Żabieńcu

Warsztaty questowe w Żabieńcu

Chojnowski Park Krajobrazowy serdecznie zaprasza na bezpłatne warsztaty...

Piknik Sołecki w Bobrowcu

Piknik Sołecki w Bobrowcu

22 czerwca 2019 rozpocznie się Piknik sołectw Bobrowiec i Kamionka. Na...

Dzień Dawcy w SP Nowa Iwiczna

Dzień Dawcy w SP Nowa Iwiczna

W środę 19 czerwca w godz. 8.00-12.00 na terenie Szkoły Podstawowej w Nowej...

Konkurs na fraszkę

Konkurs na fraszkę

Chcesz poczuć się niczym mistrz Jan z Czarnolasu? Masz pomysł, jak...

Geopiknik

Geopiknik

Długo wyczekiwany GeoPiknik powraca! Coroczne święto studentów Wydziału...