Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

Czy laser jest skuteczną metodą depilacji?

Kategorie: Aktualności
Utworzone: czwartek, 22 sierpnia 2019 Źródło: Material partnera

Wiele osób pragnie cieszyć się gładką i miękką skórą. Istnieje wiele sposobów depilowania ciała, a każdy z nich cechuje się innym poziomem skuteczności. 

Bardzo popularne są maszynki jednorazowe, które świetnie nadają się do usunięcia owłosienia np. na nogach i pod pachami. Zazwyczaj efekt depilacji utrzymuje się od kilku dni do tygodnia, w zależności od predyspozycji genetycznych i hormonalnych użytkownika. Kobiety i mężczyźni wybierają także maszynki elektryczne i plastry depilacyjne. Coraz większą popularnością cieszy się jednak laser, który pozwala cieszyć się gładką skórą przez wiele miesięcy.

Depilacja laserowa - na czym polega?

Depilacja laserowa bazuje na emitowaniu wiązek lasera w wybranym miejscu i wychwytywaniu ciemnego barwnika (melaniny) znajdującego się w mieszkach włosowych. Melanina pochłania impulsy laserowe i zostaje nieodwracalnie uszkodzona. Właściwie dobrana wiązka impulsu, nie parzy skóry, dlatego mówi się, że depilacja laserowa jest zabiegiem bezpiecznym i bezinwazyjnym.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg depilacji laserowej poprzedzony jest konsultacją, podczas której specjalista diagnozuje typ skóry i rodzaj owłosienia. Dzięki takiej wizycie można właściwie dobrać parametry lasera. W czasie zabiegu mogą być użyte kremy i maści znieczulające, choć depilacja nie jest uważana za bolesną. W zależności od rozległości obszaru poddawanego depilacji laserowej, zabieg może trwać od kilkunastu minut do nawet kilku godzin. Po zabiegu skóra jest obrzęknięta i wrażliwa, dlatego należy unikać mydła i spirytusu. Poza tym, nie można wystawiać depilowanego miejsca na działanie promieni słonecznych i złuszczać naskórka. Opuchlizna utrzymuje się zazwyczaj do czterech dni od zabiegu. Decydując się na depilację laserową, najlepiej jest wybrać zaufany gabinet, który cieszy się wysoką renomą. Dużą popularność zyskuje w ostatnich latach depilacja laserowa w Warszawie, a klienci chętnie zapisują się na wizyty w https://www.studiolaser-depilacja.pl/warszawa/depilacja-laserowa.html. Korzystając z usług popularnej placówki, można mieć pewność, że doświadczeni specjaliści używają tam najwyższej klasy sprzętu.

Skuteczność zabiegu i przeciwwskazania do depilacji laserowej

Do pełnego efektu depilacji laserowej, potrzeba kilku wizyt w salonie kosmetycznym. Każda sesja pozwala na usunięcie kolejnych partii owłosienia. Trzeba pamiętać, że wiązki lasera działają jedynie na włosy będące w fazie wzrostu, dlatego konieczne jest powtarzanie zabiegu co około 4-8 tygodni. Po pewnym czasie mieszki włosowe zostają całkowicie zniszczone i można cieszyć się gładką i miękką skórą. Dla utrzymania stuprocentowego efektu depilacji, zaleca się przeprowadzanie raz w roku zabiegów utrwalających. Widoczność efektów zależy od karnacji skóry i kolorów włosów. Najszybciej skutki depilacji laserowej można zauważyć u osób o jasnej cerze i ciemnym owłosieniu. Istnieje kilka przypadków, w których specjaliści nie przeprowadzają zabiegu depilacji laserowej. Dotyczy to przede wszystkim kobiet w ciąży i będących w okresie karmienia piersią oraz osób cierpiących na łuszczycę, bielactwo i poparzenia skóry.

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz

Naszepiaseczno - lokalna społeczność

Najczęściej czytane

Podyskutuj o książkach

Podyskutuj o książkach

W Bibliotece Głównej w CEM powstaje Dyskusyjny Klub Książki. Pierwsze...

Usłyszeć Taniec - widowisko stepowania

Usłyszeć Taniec - widowisko stepowania

W sobotę, 18 stycznia w Konstancińskim Domu Kultury odbędzie się wyjątkowy...

Czwartki bez prądu

Czwartki bez prądu

Od 9 stycznia 2020 r. w Bibliotece Głównej w CEM rozpoczynamy cykliczną...

Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych Piaseczno 2020

Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych Piaseczno 2020

11 i 12 stycznia 2020 roku odbędzie się Międzynarodowa Wystawa Kotów...

Polska Wersja w Piasecznie

Polska Wersja w Piasecznie

21 lutego 2020 roku wystąpi zespół POLSKA WERSJA. Miejsce: Dom Kultury...

Spotkanie z Maxem Czornyjem

Spotkanie z Maxem Czornyjem

W czwartek 23 stycznia o godz. 18.30 w Bibliotece Głównej odbędzie się...

Dziennikarstwo obywatelskie

My się ZIMY nie boimy - GRAMY DLA WOJTUSIA

My się ZIMY nie boimy - GRAMY DLA WOJTUSIA

W sobotę 25 stycznia 2020 r. na parkingu przed Szkołą w Uwielinach odbędzie...

Dzień Babci - nietypowe warsztaty w Prażmowie

Dzień Babci - nietypowe warsztaty w Prażmowie

21 stycznia o godz. 15.30 Urząd Gminy w Prażmowie zaprasza na nietypowe...

Konkurs Architektoniczny na projekt BASENU KRYTEGO W PIASECZNIE

Konkurs Architektoniczny na projekt BASENU KRYTEGO W PIASECZNIE

Gmina Piaseczno przy udziale warszawskiego  oddziału Stowarzyszenia...

Parkując pomyśl o innych uczestnikach ruchu drogowego!

Parkując pomyśl o innych uczestnikach ruchu drogowego!

Jedną z piaseczyńskich bolączek jest plaga nieprawidłowo parkujących...

Dron dla OSP Jazgarzew

Dron dla OSP Jazgarzew

Zarząd Województwa Mazowieckiego przyznał Gminie Piaseczno dotację w...