Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

Ubezpieczenia w pakiecie – czy to się opłaca?

Kategorie: Aktualności
Utworzone: poniedziałek, 30 grudnia 2019 Źródło: Materiał partnera

Z pewnością nie raz spotkałeś się z określeniem pakiet ubezpieczeniowy. To nic innego jak pakiet polis, np. OC+AC+NNW, kupowany jednocześnie dla jednego samochodu. Jednak czy zakup ubezpieczeń w pakiecie jest korzystniejszy niż kupowanie każdej z nich osobno? Sprawdzamy, ile to kosztuje!

Pakiet, czyli co? 

Pakiety ubezpieczeń możesz dowolnie komponować w zależności od tego, czego potrzebujesz. Wystarczy Ci OC i AC? Nie ma problemu. Ale do takiego duetu bez problemu możesz dołożyć także NNW czy ASS, jeśli dodatkowa ochrona jest dla Ciebie ważna. Co więcej, wielu ubezpieczycieli do wybranego pakietu ubezpieczeń samochodowych zaproponuje Ci także ubezpieczenie mieszkania czy na życie! 

Nie wiesz, które ubezpieczenie samochodowe jest Ci potrzebne? Poniżej przedstawiamy krótkie opisy każdego z nich:

Pakiety ubezpieczeń samochodowych - to się opłaca!

Istnieje przekonanie, że pakiety ubezpieczeniowe są tańsze niż polisy kupowane osobno. To prawda. Tak jak w przypadku klasycznych sprzedawców, tak i w przypadku ubezpieczycieli im więcej produktów kupujesz, na tym większy rabat możesz liczyć. Towarzystwo ubezpieczeniowe zwyczajnie docenia tych kierowców, którzy mu zaufali i zdecydowali się na szerokie zabezpieczenie swojego auta właśnie u niego, a nie innego ubezpieczyciela. 

Ile dokładnie wynosi oszczędność związana z zakupem pakietu? 

Eksperci ds. pakietów ubezpieczeniowych z porównywarki OC/AC mubi.pl sprawdzili to na przykładzie 3 profili kierowców: 

  • Kierowca nr 1 to pan Andrzej z Oleśnicy (51 l.). Jeździ Oplem Corsą z 2009 roku, ma żonę i dzieci poniżej 26. roku życia, ale z auta korzysta sam. 
  • Kierowca nr 2 to pani Joanna z Poznania (37 l.). Jeździ 5-letnim Golfem, jest bezdzietną rozwódką, a auto garażuje w podziemnym garażu wspólnym. 
  • Kierowca nr 3 to pan Adam z Ełku (24 l.). Jeździ 12-letnim BMW, jest kawalerem, a auto parkuje na ulicy. Od 4 lat kupuje ubezpieczenie OC. 

Pełne opisy kierowców znajdziesz w poradniku Pakiet OC + AC - ile kosztuje ubezpieczenie w pakiecie?

Sprawdźmy, ile każdy z powyższych kierowców zapłaci za mniej lub bardziej rozbudowane pakiety ubezpieczeniowe u dwóch popularnych ubezpieczycieli: AXA Direct i Link4.

Na przykładzie kierowcy nr 1 możesz zauważyć, że różnica między najmniej i najbardziej rozbudowanymi pakietami wynosi około 400 zł. Oznacza to, że kierowca dopłaca do swojej polisy OC i NNW jedynie 400 zł, a w zamian za to dostaje dodatkowo ubezpieczenie AC i Assistance. Dla porównania pani Joanna będzie musiała dopłacić ok. 500 zł, by zyskać maksymalny zakres ochrony. Biorąc pod uwagę, że średni koszt samego AC wynosi w Polsce ponad 1000 zł, zakup w pakiecie można uznać za korzystny. Kierowca nr 3 do polisy OC + NNW będzie musiał dopłacić ok. 1000 zł, by cieszyć się pełnym pakietem. W tym wypadku o wyższej stawce z pewnością decydują wiek kierowcy i marka pojazdu. 

Powyższe zestawienie potwierdza, że koszty pakietów ubezpieczeniowych nie są takie same dla wszystkich kierowców. Wpływ na nie ma wiele czynników, m.in. wiek kierowcy, marka i model samochodu, dotychczasowa historia kierowcy, miejsce zamieszkania i wiele, wiele innych. Jednak nawet jeśli młodzi kierowcy płacą znacznie więcej niż starsi za ubezpieczenie auta, i tak zakup polis w pakiecie opłaca im się bardziej niż kupowanie ich osobno. - tłumaczy ekspert ds. ubezpieczenia OC z porównywarki ubezpieczeń samochodowych mubi.pl (https://mubi.pl/ubezpieczenie-oc/)

Co w przypadku auta z salonu? 

Jeśli kupujesz auto z salonu, dealer z pewnością zaproponuje Ci ubezpieczenie auta w tzw. pakiecie dealerskim. To pakiet polis, najczęściej OC+AC+ASS+NNW, który dealer wynegocjował z ubezpieczycielem. Może to oznaczać dobre warunki ochrony za dobrą cenę. Pamiętaj jednak, że ubezpieczenie auta w ramach pakietu dealerskiego ma też swoje minusy. Jeśli np. jesteś bezszkodowym kierowcą z wieloletnim stażem za kółkiem i z maksymalnymi zniżkami wypracowanymi u ubezpieczyciela, może się okazać, że oferta ubezpieczeniowa u dealera wcale nie będzie lepsza od tej, którą dostałbyś u swojego aktualnego agenta.

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz

Naszepiaseczno - lokalna społeczność

Najczęściej czytane

Podyskutuj o książkach

Podyskutuj o książkach

W Bibliotece Głównej w CEM powstaje Dyskusyjny Klub Książki. Pierwsze...

Usłyszeć Taniec - widowisko stepowania

Usłyszeć Taniec - widowisko stepowania

W sobotę, 18 stycznia w Konstancińskim Domu Kultury odbędzie się wyjątkowy...

Odpady BIO już od 1 stycznia

Odpady BIO już od 1 stycznia

Od pierwszego stycznia 2020 będą obowiązywały nowe zasady segregacji...

Trebunie-Tutki na nowy rok

Trebunie-Tutki na nowy rok

Konstanciński Dom Kultury zaprasza na Koncert Noworoczny. W niedzielę, 5...

Czwartki bez prądu

Czwartki bez prądu

Od 9 stycznia 2020 r. w Bibliotece Głównej w CEM rozpoczynamy cykliczną...

Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych Piaseczno 2020

Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych Piaseczno 2020

11 i 12 stycznia 2020 roku odbędzie się Międzynarodowa Wystawa Kotów...

Dziennikarstwo obywatelskie

My się ZIMY nie boimy - GRAMY DLA WOJTUSIA

My się ZIMY nie boimy - GRAMY DLA WOJTUSIA

W sobotę 25 stycznia 2020 r. na parkingu przed Szkołą w Uwielinach odbędzie...

Dzień Babci - nietypowe warsztaty w Prażmowie

Dzień Babci - nietypowe warsztaty w Prażmowie

21 stycznia o godz. 15.30 Urząd Gminy w Prażmowie zaprasza na nietypowe...

Konkurs Architektoniczny na projekt BASENU KRYTEGO W PIASECZNIE

Konkurs Architektoniczny na projekt BASENU KRYTEGO W PIASECZNIE

Gmina Piaseczno przy udziale warszawskiego  oddziału Stowarzyszenia...

Parkując pomyśl o innych uczestnikach ruchu drogowego!

Parkując pomyśl o innych uczestnikach ruchu drogowego!

Jedną z piaseczyńskich bolączek jest plaga nieprawidłowo parkujących...

Dron dla OSP Jazgarzew

Dron dla OSP Jazgarzew

Zarząd Województwa Mazowieckiego przyznał Gminie Piaseczno dotację w...