Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

Legalni bukmacherzy coraz mocniej zasilają budżet państwa

Kategorie: Aktualności
Utworzone: środa, 1 stycznia 2020 Źródło: Materiał partnera

Jak szacują eksperci wpływy z podatków od prywatnych legalnych firm bukmacherskich przekroczyły dochody z państwowych loterii i gier liczbowych. To oznacza, że rynek legalnych zakładów bukmacherskich w Polsce stale się rozwija.

Jeśli chodzi o legalny rynek bukmacherski w Polsce to śmiało można uznać, że ten podąża drogą wybitnych sportowców. Pokonuje rekord za rekordem - i ani myśli się zatrzymywać. Rok 2019 znów będzie rekordowy pod względem przychodów firm bukmacherskich, a prywatne firmy dostarczają spore wpływy z tytułu podatków do skarbu państwa. W roku 2018 przychody legalnych bukmacherów wyniosły 5,17 mld zł, co stanowi aż 60%-owy wzrost w stosunku do roku poprzedniego! Wszystko wskazuje na to że w 2019 roku i ten rekord został pobity, co oczywiście odbije się pozytywnie na wpływach budżetowych. Ten sukces ma kilka przyczyn.

Po pierwsze Ministerstwo Finansów wydaje regularnie kolejne zgody na działalność legalnych bukmacherów w Polsce. Sektor ten może wciąż pomieścić nowych inwestorów, a chętnych nie brakuje. Jest więc kwestią czasu gdy na polskim rynku pojawią się nowe podmioty świadczące legalne zakłady bukmacherskie, a już dziś takich bukmacherów jest dużo więcej niż choćby jeszcze 2 lata temu. Każdy nowy bukmacher będzie chciał przyciągnąć klientów. Ci z kolei chętnie próbują i testują oferty - ruch w interesie jest więc spory.

Ilość samych grających również rośnie. To zasługa choćby możliwości legalnego zawierania zakładów przez internet, bowiem łatwiej za pomocą kilku kliknięć postawić zakład bez wychodzenia z domu, aniżeli szukać punktu stacjonarnego i tam mozolnie skreślać poszczególne wydarzenia by stworzyć kupon.

Nie bez znaczenia jest również walka z nielegalnymi operatorami. Według danych obecnie niemal 8,5 tysiąca adresów internetowych zablokowano z powodu nielegalnego świadczenia usług hazardowych dla użytkowników na terenie naszego kraju. Z pewnością wiele takich stron nadal działa w szarej strefie (wciąż wynosi ona blisko 50%) - jednak mimo wszystko każdy wykluczony z przestrzeni sieciowej nielegalny bukmacher jest sukcesem dla rynku legalnego. To bez wątpienia walka trudna, jednak poprawiające się wciąż statystyki ukazujące rosnącą pozycję legalnego rynku pokazują że jest ona do wygrania.

Korzyści z takiego obrotu spraw płyną nie tylko do legalnych bukmacherów - choć z pewnością to oni najbardziej cieszą się z działań władz próbujących ukrócić nielegalny hazard. Państwo także czerpie korzyści z rosnącego legalnego rynku, o czym świadczą stale rosnące wpływy z podatków. Trzeba też nadmienić, że wzrost wpływów z tytułu podatków jest niebagatelny - tylko pierwszy kwartał 2019 roku wygenerował wpływy do budżetu państwa na poziomie 193,6 mln zł, czyli o ok. 37% większe niż w analogicznym okresie roku 2018.

Świadomość korzyści wynikających z wybierania wyłącznie legalnych firm bukmacherskich rośnie wśród użytkowników, którzy coraz częściej rezygnują z gry u bukmacherów nieposiadających polskiego zezwolenia. Poza karami dla nielegalnych bukmacherów prawo przewiduje także wysokie kary dla osób, które korzystają z nielegalnych gier hazardowych. Państwo w tej kwestii nie idzie na kompromisy i zwalcza zarówno organizatorów jak i karze uczestników. Warto o tym pamiętać, bowiem wpływy do państwowego budżetu nie byłyby możliwe gdyby użytkownicy ofert bukmacherskich nadal opierali się legalnym podmiotom wybierając tych nielegalnych, co jeszcze kilka lat temu było prawdziwą plagą. Na szczęście złote lata szarej strefy znikają także z pamięci samych graczy - co pozwala myśleć, że legalny rynek bukmacherski w Polsce nadal będzie się rozwijał. Jeśli zdecydowaliśmy się na grę u bukmachera to pamiętajmy aby robić to rozsądnie, gdyż od tego typu gier bardzo łatwo jest się uzależnić.

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz

Naszepiaseczno - lokalna społeczność

Najczęściej czytane

Wykroczenia kierowców widzimy też z powietrza

Wykroczenia kierowców widzimy też z powietrza

Policjanci z wydziału ruchu drogowego w swojej codziennej służbie...

Przed nami jedno z ulubionych wydarzeń mieszkańców. Tradycyjny, barwny i pełen atrakcji Jarmark Piaseczyński

Przed nami jedno z ulubionych wydarzeń mieszkańców. Tradycyjny, barwny i pełen atrakcji Jarmark Piaseczyński

Po raz szesnasty w centrum Piaseczna odbędzie się Jarmark Piaseczyński. Już...

Piknik lotniczy w Parku Zdrojowym

Piknik lotniczy w Parku Zdrojowym

Park Zdrojowy oraz ogród Konstancińskiego Domu Kultury przygotował dla...

Muzyczna Hugonówka

Muzyczna Hugonówka

W niedzielę, 5 września o godz. 17.00 w altanie przy Hugonówce zabrzmi...

GD Dance Show 2021

GD Dance Show 2021

W sobotę 11 września zapraszamy na Galę Wieczorną Ogólnopolskiego Turnieju...

Kolejne Przepoczwarzenia

Kolejne Przepoczwarzenia

Ponad trzydziestu muzyków na scenie; kalejdoskop gatunków muzycznych i...

Dziennikarstwo obywatelskie

Zwiększamy zasięg oferty w Polsce. Otworzymy 60-ty sklep OBI

Zwiększamy zasięg oferty w Polsce. Otworzymy 60-ty sklep OBI

Rozpoczęła się budowa nowego sklepu OBI w Mysiadle k. Warszawy. To 5-ty w...

7. Kiermasz Jesienny w Acroconie w Józefosławiu

7. Kiermasz Jesienny w Acroconie w Józefosławiu

26 września 2021 roku zapraszamy serdecznie po raz 7. na Kiermasz Jesienny w...

Jabłonki Swawole – wyjątkowy festiwal muzyczno-kulinarny już 18 września na plaży w Warszawie

Jabłonki Swawole – wyjątkowy festiwal muzyczno-kulinarny już 18 września na plaży w Warszawie

18 września na warszawskiej plaży Poniatówka odbędzie się wyjątkowe...

Ogródek społeczny na Fabrycznej

Ogródek społeczny na Fabrycznej

W tym roku ponownie na placu zabaw przy ul. Fabrycznej w Piasecznie zaczął...

Pop-up duetu Paprocki i Brzozowski w Designer Outlet Warszawa

Pop-up duetu Paprocki i Brzozowski w Designer Outlet Warszawa

Ulubiony duet projektancki gwiazd i jedne z najgorętszych nazwisk polskiej...