Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

Pierwsza łąka Lirene już zasiana!

Utworzone: czwartek, 16 kwietnia 2020 Źródło: Anna Pilip

Marka Lirene, chcąc przyczyniać się do pozytywnych zmian ekologicznych, od wielu miesięcy prowadzi działania mające na celu poprawę stanu środowiska naturalnego w obszarze produkcji, nowych opakowań, naturalnych formuł kosmetyków oraz edukacji. Jednym z takich projektów był konkurs, w efekcie którego powstała pierwsza Łąka Lirene, zasiana 4 marca 2020 roku na skwerze Kahla w Warszawie we współpracy z Fundacją Łąka.

Łąka Lirene to 1000 metrów kwadratowych jednorocznych i wieloletnich roślin, które ukwiecą przestrzeń miejską, stając się schronieniem dla ponad 300 gatunków zwierząt i roślin.

Troska o naszą planetę to nie zadanie dla przyszłych pokoleń. Należy działać tu i teraz, na skalę makro i mikro, zmieniając swoje nawyki i włączając się w projekty mające na celu pozytywne zmiany dla środowiska. Dlatego w listopadzie ubiegłego roku marka Lirene zapoczątkowała nowy rozdział w podejściu do ekologii, wprowadzając na rynek linię kosmetyków Lirene Natura. Produkty te zawierają ponad 95% składników pochodzenia naturalnego zamkniętych w przyjaznych środowisku opakowaniach. Aby podkreślić naturalne pochodzenie składników oraz dbałość o środowisko, wybrane składniki i produkty zostały certyfikowane przez niezależne międzynarodowe stowarzyszenie Ecocert, co stanowi znak jakości i zaufania, jeden z najbardziej znanych certyfikatów w zakresie standaryzowania kosmetyków naturalnych.

Lirene chce przyczyniać się do pozytywnych zmian w obszarze ekologii, dlatego wraz z premierą linii Lirene Natura postawiliśmy sobie wyzwanie - być bliżej natury i aktywnie troszczyć się o planetę teraz, kiedy najbardziej potrzebuje wsparcia. W ramach tego przedsięwzięcia przygotowaliśmy specjalny EKO poradnik ze wskazówkami, jak żyć ekologicznie, który dostępny jest do ściągnięcia na stronie www.lirene.pl/natura, a także podjęliśmy współpracę z Fundacją Łąką, zajmującą się ukwiecaniem przestrzeni miejskich.

W ramach naszej współpracy, ogłosiliśmy w mediach społecznościowych konkurs dla internautów, w którym za każde zdjęcie wrzucone na Instagram z hasztagiem #lirenenatura przekazaliśmy 1 złotówkę na stworzenie wyjątkowej, miejskiej Łąki Lirene. Dzięki temu 4 marca 2020 roku na skwerze Kahla w Warszawie, w pobliżu słynnej Warszawskiej Syrenki, na około 1000 metrach kwadratowych powstała Łąka Lirene.

Dzięki niej mieszkańcy Warszawy będą mieli okazję w samym centrum miasta poczuć moc naturalnych roślin i ziół, zarówno tych jednorocznych jak i wieloletnich. W pierwszym roku łąka ukwieci się roślinami jednorocznymi, zaś rośliny wieloletnie, które zasiejemy, idealnie wpasują się w krajobraz w kolejnych latach, ponieważ są to gatunki naturalnie występujące na terenach nad Wisłą, przy rozlewiskach i łąkach.

W połowie stycznia Fundacja Łąka przygotowała już grunt pod Łąkę Lirene. Sprzyjały temu warunki pogodowe, ale też dzięki odpowiedniemu przygotowaniu podłoża, przestrzeń będzie wymagała mniej pielęgnacji i będzie wyglądała jeszcze piękniej.

Łąka jest łatwa w utrzymaniu, wystarczy kosić ją dwa razy w roku, znacznie rzadziej niż tradycyjny trawnik (co oznacza mniejszą emisję spalin oraz niższy poziom hałasu), a korzyści z niej jest wiele. Zasadzone rośliny będą stanowiły schronienie dla wielu gatunków owadów i zwierząt, urozmaicając ekosystem i, chociażby, umożliwiając funkcjonowanie zapylającym kwiaty pszczołom. Nie wymaga nawożenia ani środków chemicznych, dzięki czemu jej pielęgnacja jest przyjazna dla środowiska. A odpoczynek na takiej naturalnej łące to czysta przyjemność.

Zapraszamy do wypoczynku na pierwszej Łące Lirene oraz śledzenia kolejnych proekologicznych projektów, w które się angażujemy!

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz

Naszepiaseczno - lokalna społeczność

Najczęściej czytane

Zatrzymani podczas transakcji narkotykowej

Zatrzymani podczas transakcji narkotykowej

Policjanci z komisariatu w Konstancinie- Jeziornie na „gorącym" zatrzymali...

Zatrzymani tuż po kradzieży

Zatrzymani tuż po kradzieży

Policjanci z komisariatu w Konstancinie- Jeziornie „na gorącym" zatrzymali...

Połączyły ich zarzuty za "Hulajnogi i ekspresy do kawy"

Połączyły ich zarzuty za "Hulajnogi i ekspresy do kawy"

Co łączy hulajnogę z ekspresem do kawy? W tym przypadku były to zarzuty...

Apelujemy o pomoc w ustaleniu tożsamości ofiary wypadku kolejowego

Apelujemy o pomoc w ustaleniu tożsamości ofiary wypadku kolejowego

Policjanci z wydziału dochodzeniowo - śledczego ustalają okoliczności oraz...

Świeczowisko LIVE

Świeczowisko LIVE

22 maja 2020 roku zapraszamy na Świeczowisko LIVE, które będzie dostępne...

Ujawniono nielegalne składowiska odpadów chemicznych!

Ujawniono nielegalne składowiska odpadów chemicznych!

Policjanci ujawnili dwa nielegalne składowiska płynnych odpadów chemicznych....

Dziennikarstwo obywatelskie

Wycieczki w przyszłym roku

Wycieczki w przyszłym roku

Gmina Konstancin-Jeziorna podpisała umowę na organizację cyklu bezpłatnych...

Podaruj laptop potrzebującym dzieciom w ramach akcji #dobrysąsiad

Podaruj laptop potrzebującym dzieciom w ramach akcji #dobrysąsiad

Rusza nowa lokalna akcja w Centrum Handlowym Auchan Piaseczno. Tym razem...

Pierwsza łąka Lirene już zasiana!

Pierwsza łąka Lirene już zasiana!

Marka Lirene, chcąc przyczyniać się do pozytywnych zmian ekologicznych, od...

Młodzieżowe Pogotowie Emocjonalne dla uczniów szkół powiatu piaseczyńskiego

Młodzieżowe Pogotowie Emocjonalne dla uczniów szkół powiatu piaseczyńskiego

Czas „kwarantanny szkolnej” nie oznacza jedynie borykania ...

Niedostępne obiekty Nadleśnictwa Chojnów

Niedostępne obiekty Nadleśnictwa Chojnów

Nadleśnictwo Chojnów wstrzymuje do odwołania, dostępność do urządzeń i...