Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

„Kraina Jeziorki” – nowy, wyjątkowy tytuł prasowy

Kategorie: Aktualności
Utworzone: czwartek, 18 czerwca 2020 Źródło: Urząd Miasta i Gminy Piaseczno

Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Zlewni Krainy Jeziorki, którego członkiem jest między innymi Gmina Piaseczno, zdecydowało się na wydanie własnego czasopisma.

W połowie czerwca ukazał się pierwszy numer tej wyjątkowej na rynku wydawniczym pozycji, promujący walory naszego regionu.

Rolą czasopisma "Kraina Jeziorki" jest przybliżenie czytelnikom w ciekawy i nieszablonowy sposób przyrody, tradycji, kultury, sztuki i historii obszaru krainy rzeki Jeziorki, a także wyjątkowych ludzi związanych z tym terenem.

Uroki naszej okolicy
Czasopismo "Kraina Jeziorki" to elegancki magazyn, który w nietuzinkowy sposób pokaże bogactwo regionu, określanego jako Kraina Jeziorki. W każdym numerze pojawi się wiele interesujących treści: wywiady, felietony oraz artykuły przedstawiające inspirujących ludzi. W czasopiśmie znajdą się także podpowiedzi, jak spędzić weekend na szlaku, informacje o lokalnych biznesach i niezwykłe fotografie ukazujące piękno naszego regionu. W magazynie pojawią się również kulinaria charakterystyczne dla tego obszaru, inspirowane lokalnymi produktami, tradycjami i bogatą historia tych terenów. Lektura czasopisma z pewnością pomoże Państwu odkryć nowe ciekawe miejsca.

Ciekawi ludzie, ciekawe miejsca
W pierwszym numerze magazynu, który dostępny będzie między innymi w piaseczyńskiej Bibliotece Publicznej, znajdziecie Państwo materiał poświęcony Józefowi Wilkoniowi, światowej sławy mistrzowi ilustracji i rzeźby. Będzie można przeczytać także o Grójecko-Piaseczyńskiej Kolejce Wąskotorowej i artyście ludowym Eugeniuszu Węgiełku, którego rzeźba znalazła się nawet w kolekcji Watykanu. W premierowym wydaniu będzie można przeczytać także o historii Karola Wójcickiego, najbardziej znanego w Polsce popularyzatora kosmosu, o historii dworu Ryxów i o Skarpie Jeziorki.

Współpraca samorządów
Pismo będzie wydawane przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Zlewni Krainy Jeziorki, lokalną organizację działającą na południe od Warszawy na obszarze zlewni rzeki Jeziorki. Stowarzyszenie tworzą trzy powiaty i dziesięć gmin, a celem jego działania jest wspieranie działań samorządowych na rzecz zrównoważonego rozwoju społeczno-gospodarczego na terenie Krainy Jeziorki, a w szczególności szeroko pojęta ochrona środowiska obszaru zlewni rzeki Jeziorki (pierwszoplanowymi zadaniami są tu: zahamowanie degradacji środowiska, kontynuacja procesu oczyszczania wód i obszaru zlewni rzeki Jeziorki i całościowe uregulowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie działania Stowarzyszenia).

Obszar Krainy Jeziorki
Kraina Jeziorki to malowniczy region położony na południe od Warszawy, który wyznacza rzeka Jeziorka i jej zlewnia. Krainę tworzą trzy powiaty i dziesięć gmin, zrzeszone w Stowarzyszeniu Gmin i Powiatów Zlewni Krainy Jeziorki. Na jej terenie powstało ponad 400 km szlaków rowerowych, wodny szlak kajakowy, szlaki piesze i biegowe. Można tu nie tylko aktywnie i miło spędzić weekend, ale też przeżyć prawdziwą przygodę, wziąć udział w ciekawym wydarzeniu, obcować z dziką naturą, zobaczyć wiele pięknych, zabytkowych i inspirujących miejsc, poznać tradycję i kulturę regionu, a na koniec dobrze zjeść.

Magazyn w książkomacie
Zachęcamy Państwa do sięgnięcia po tę niezwykle ciekawą publikację. A dla osób, które postanowią skorzystać z nowo powstałego w Piasecznie książkomatu, mamy niespodziankę! W ramach promocji książkomatu część egzemplarzy pierwszego numeru czasopisma zostanie dołączona w prezencie do odbieranych przez czytelników biblioteki książek.
Pismo wydawane jest w dużym formacie, w pełnym kolorze, na papierze kredowym. Każdy numer to około 80 stron, a nakład 3 000 egzemplarzy.
Szczegóły dotyczące czasopisma dostępne są na stronach: www.krainajeziorki.plwww.facebook.com/KrainaJeziorki.

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz

Naszepiaseczno - lokalna społeczność

Najczęściej czytane

Skradzionym ciągnikiem doprowadził do trzech kolizji

Skradzionym ciągnikiem doprowadził do trzech kolizji

44- letni mężczyzna trafił do celi tuż po tym, jak dokonał kradzieży...

Niedźwiedź na drodze i trzy rozbite pojazdy

Niedźwiedź na drodze i trzy rozbite pojazdy

Trzy pojazdy zderzyły się tuż po tym, jak ich kierowcy przestraszyli się...

Wyłączenie wody w Nowej Iwicznej!

Wyłączenie wody w Nowej Iwicznej!

Uwaga Mieszkańcy ul. Granicznej w Nowej Iwicznej! W poniedziałek 9 listopada,...

Przebudowa ulicy Jana Pawła II na odcinku od Dworcowej do Żytniej

Przebudowa ulicy Jana Pawła II na odcinku od Dworcowej do Żytniej

We wtorek 17 listopada 2020 roku Starostwo Powiatowe w Piasecznie rozpocznie...

Poszukujemy zaginionej Gabrieli Olszewskiej

Poszukujemy zaginionej Gabrieli Olszewskiej

Trwają poszukiwania 16- letniej Gabrieli Olszewskiej, która opuściła swoje...

PRZYGOTUJ WŁOSY NA JESIEŃ

PRZYGOTUJ WŁOSY NA JESIEŃ

Wypadanie włosów związane jest z ich fizjologicznym cyklem życia i jest...

Dziennikarstwo obywatelskie

ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA PREZENTÓW DLA DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ W GÓRZE KALWARII

ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA PREZENTÓW DLA DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ W GÓRZE KALWARII

Pani Kasia Niedziółka Wolontariuszka Bazy Wolontariatu Powiatu...

NEO Tools Mazowiecki Wrak Race w Mysiadle

NEO Tools Mazowiecki Wrak Race w Mysiadle

Po ponad rocznej przerwie wznawione zostają największe w Polsce wyścigi...

Bezpłatne porady architektów wnętrz w Piasecznie

Bezpłatne porady architektów wnętrz w Piasecznie

Z bezpłatnych konsultacji profesjonalnych projektantów wnętrz będzie można...

Poznaj z nami Konstancin

Poznaj z nami Konstancin

W niedzielę, 13 września Konstanciński Dom Kultury zaprasza na „Dzień...

Nowość z nagrodami dla klientów Centrum Handlowego Auchan Piaseczno

Nowość z nagrodami dla klientów Centrum Handlowego Auchan Piaseczno

Jesień zapowiada się obiecująco. Nowe kolekcje zachęcają do uzupełnienia...