Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

Kredyt konsolidacyjny bez zdolności kredytowej

Kategorie: Aktualności
Utworzone: niedziela, 11 października 2020 Źródło: Artykuł partnera

Czy wiesz, że kredyt konsolidacyjny uznawany jest za doskonały produkt oddłużeniowy? To dlatego, że kredytobiorca uzyskuje niższe do spłaty raty, poprawia się również jego zdolność kredytowa, więc może starać się o dodatkowe środki.

Te mogą posłużyć spłacie innych zaległych zobowiązań. Czy kredyt konsolidacyjny, którego oferty porównasz na https://www.totalmoney.pl/kredyt-konsolidacyjny  może otrzymać każdy? Czy kredyt konsolidacyjny bez zdolności kredytowej jest możliwy, skoro ma wspierać odzyskanie płynności finansowej? Szczegóły przedstawiamy poniżej.

Co to jest kredyt konsolidacyjny?

Sam kredyt konsolidacyjny jest szczególnym produktem bankowym. Zaciąga się go nie tyle po to, by otrzymać finansowe wsparcie w postaci środków pieniężnych, ale raczej dla uzyskania komfortu spłaty zaciągniętych już zobowiązań. Weźmy pod uwagę, że nawet co drugi dorosły Polak ma przynajmniej jeden kredyt, a większość posiada nawet kilka. Łatwy dostęp do tego rodzaju zobowiązań nierzadko doprowadza do dosłownej katastrofy finansowej i tzw. spirali długów. Kredytobiorca zaciąga kolejne kredyty, by móc regulować należności związane z tymi, jakie zostały wzięte wcześniej. Finalnie traci zdolność kredytową, a banki odmawiają mu kolejnego wsparcia. Wtedy z pomocą przychodzi kredyt konsolidacyjny, który łączy wszystkie zobowiązania i ustanawia jeden kredyt na atrakcyjnych warunkach.

Na czym polega kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych bez zdolności kredytowej? Łącząc kilka zobowiązań w jedno, nowy bank wydłuża okres współpracy z klientem. Dzięki temu połączona rata jest niższa aniżeli suma tych, które były regulowane dotychczas. Weźmy też pod uwagę, że kredyty brane jeszcze kilka lat temu, nie charakteryzowały się tak opłacalnymi warunkami. Dzisiaj na rynku usług finansowych panuje ogromna konkurencja, więc banki muszą się starać o pozyskiwanie klientów. Nic tak dobrze nie działa na zwiększenie zainteresowania potencjalnych kredytobiorców, jak oferowanie im tanich i komfortowych zobowiązań, dzięki którym odzyskują płynność finansową i spłacają raty na dogodnych warunkach. 

Kredyt konsolidacyjny -  gdzie dostanę kredyt konsolidacyjny bez zdolności kredytowej? 

Większość banków weryfikuje zdolność kredytową swoich klientów, dzięki czemu minimalizowane jest ryzyko kredytowe, a więc ryzyko ewentualnej niewypłacalności. Oczywiście, każda instytucja bankowa realizuje własną politykę kredytową, dlatego też kredyt konsolidacyjny mogą uzyskać klienci na różnych zasadach. Najlepsze oferty są dla tych stałych, wiarygodnych już klientów i ci mogą zaciągać nierzadko kredyt konsolidacyjny bez zdolności kredytowej online. To dlatego, że banki nie wymagają zaświadczeń o zarobkach ani nie generują wtedy raportów BIK. Weryfikacja klienta odbywa się na uproszczonych zasadach, sprawdzając na przykład wpływy na konto.

Kredyt konsolidacyjny bez szczegółowej weryfikacji zdolności kredytowej jest też możliwy dla nowych klientów, bo w ten sposób instytucje bankowe zachęcają do współpracy. Warto jednak zaznaczyć, że wtedy ci mogą liczyć na nieco gorsze warunki spłaty zobowiązania, jakim jest kredyt konsolidacyjny bez zdolności kredytowej. Opinie są jednoznaczne i jednak o wiele lepiej jest skorzystać z propozycji banku, z którym w przeszłości doszło już do współpracy.

Pamiętajmy również, że konsolidacji w banku mogą podlegać tylko zobowiązania bankowe, a więc kredyty. Nie ma możliwości, by łączyć wraz z nimi zobowiązania pozabankowe. O konsolidację pożyczek należy wnioskować do tzw. chwilówek, czyli instytucji pozabankowych. Takie również funkcjonują i bez problemu mogą z nich korzystać osoby zadłużone, nie posiadające zdolności kredytowej. 

Gdzie znaleźć dobry kredyt konsolidacyjny? 

Trzeba zdawać sobie sprawę, że nie ma dwóch takich samych kredytów, a każde zobowiązanie zostaje dopasowane do indywidualnych potrzeb, ale też możliwości spłaty. Aby wybrać ten najlepszy, "szyty na miarę" kredyt konsolidacyjny, warto skorzystać z rankingu kredytowego na Totalmoney.pl. To zestawienie, które przybliża najbardziej atrakcyjne czynniki, porównuje je, patrząc na co najmniej kilka bieżących ofert konkurencyjnych względem siebie banków.

Kolejne narzędzie to kalkulator kredytowy. Ten sprawdzi się dla oszacowania opłacalności danego zobowiązania, ponieważ wyliczy wskaźnik RRSO, czyli ten, który mówi o całkowitych kosztach, jakie poprzez współpracę z bankiem musi ponieść kredytobiorca.

Wszelkie parametry są oczywiście przybliżone, a konkretną ofertę kredytobiorca poznaje dopiero po wydaniu przez instytucję bankową decyzji pozytywnej. Nie ma jednak wątpliwości, że dobre, aktualne i niezależne narzędzia pozwalają poznać bieżącą sytuację na rynku finansowych usług i stają sie wsparciem w wyborze idealnego zobowiązania, które prowadzi do zwiększenia komfortu zaciągniętych kredytów i odzyskania płynności finansowej. Dla dłużników to szansa na odzyskanie stabilności własnego portfela.

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz

Naszepiaseczno - lokalna społeczność

Najczęściej czytane

Klub Podróżnika - Syberia

Klub Podróżnika - Syberia

Niestety, z przyczyn niezależnych od Konstancińskiego Domu Kultury nie...

Gmina Konstancin-Jeziorna wygrała 100 tys. zł w konkursie szczepionkowym

Gmina Konstancin-Jeziorna wygrała 100 tys. zł w konkursie szczepionkowym

Konstancin-Jeziorna znalazł się w gronie laureatów rządowego konkursu...

Początek drogi do rozbudowy szosy Góra Kalwaria - Piaseczno

Początek drogi do rozbudowy szosy Góra Kalwaria - Piaseczno

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozpoczęła ponownie...

30. Finał WOŚP w Piasecznie

30. Finał WOŚP w Piasecznie

30 stycznia 2022 roku odbędzie się 30. finał WOŚP w Piasecznie, dla...

"Nie musicie mi zabierać prawa jazdy, bo mam nadciśnienie..."

"Nie musicie mi zabierać prawa jazdy, bo mam nadciśnienie..."

Funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego zatrzymali do kontroli jadącą z...

Kolejny etap prac na ul. Geodetów

Kolejny etap prac na ul. Geodetów

Od najbliższego poniedziałku 10 stycznia wykonawca planuje rozpoczęcie prac...

Dziennikarstwo obywatelskie

OBI rozda 1000 choinek mieszkańcom

OBI rozda 1000 choinek mieszkańcom

W najbliższą niedzielę 19 grudnia, z okazji budowy marketu w Mysiadle, firma...

Święto DYNI - informacje dla wystawców

Święto DYNI - informacje dla wystawców

W niedzielę 17 października w Lesznowoli odbędzie się największa w naszej...

Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych w Piasecznie 2021

Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych w Piasecznie 2021

W dniach 2-3 października 2021 roku odbędzie się Międzynarodowa Wystawa...

Zwiększamy zasięg oferty w Polsce. Otworzymy 60-ty sklep OBI

Zwiększamy zasięg oferty w Polsce. Otworzymy 60-ty sklep OBI

Rozpoczęła się budowa nowego sklepu OBI w Mysiadle k. Warszawy. To 5-ty w...

7. Kiermasz Jesienny w Acroconie w Józefosławiu

7. Kiermasz Jesienny w Acroconie w Józefosławiu

26 września 2021 roku zapraszamy serdecznie po raz 7. na Kiermasz Jesienny w...