Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

PRZYGOTUJ WŁOSY NA JESIEŃ

Utworzone: piątek, 6 listopada 2020 Źródło: PR Dermedic

Wypadanie włosów związane jest z ich fizjologicznym cyklem życia i jest zjawiskiem zupełnie naturalnym. Te ludzkie przydatki rosną w trójfazowym, niezależnym cyklu, co oznacza, że każdy włos jest w danym momencie na innym etapie wzrostu.  Dlatego też, gdy jedne mieszki włosowe aktywnie pracują i kosmyki przyrastają na długość (faza anagenu), drugie są w fazie kategenu, w którym wchodzą w etap obumierania komórek, aby następnie przejść w fazę spoczynku (telogen), w której włos z łatwością wypada.

Nadmierna utrata włosów może mieć różne podłoże - zarówno genetyczne, dermatologiczne czy wynikające z przyczyn chorobowych. W pewnych okresach m.in. wczesną wiosną i po lecie również dość często obserwuje się wzmożone wypadanie.

DLACZEGO JESIENIĄ TRACIMY WIĘCEJ WŁOSÓW?

Jesienią do zwiększonego wypadania włosów przyczynia się ekspozycja włosów na słońce latem. Niesprzyjające są również kąpiele w słonej lub chlorowanej wodzie. Taka okresowa utrata włosów określana jest sezonowym wypadaniem włosów. Zwykle problem ten mija po kilku lub kilkunastu tygodniach. Należy jednak pamiętać, że nagła i/lub długotrwała utrata włosów może też być objawem poważniejszych chorób, stresu, zaburzeń hormonalnych lub skutkiem ubocznym przyjmowania leków. W takiej sytuacji należy skorzystać z porady dermatologa, trychologa lub endokrynologa, który zleci specjalistyczne badania.

RECEPTA NA PIĘKNE I MOCNE WŁOSY
Włosy są tworem martwym i w przeciwieństwie do skóry, jeśli zostaną zniszczone nie są w stanie się zregenerować. Dlatego:

 1. W chłodniejsze miesiące upinaj delikatnie włosy.
  Jesienią często nosimy szaliki, chusty i apaszki, o które włosy mogą się wycierać. Zatem lepiej lekko upiąć je wysoko. Ponadto rozpuszczone włosy mogą się plątać, co dodatkowo wzmaga silny jesienny wiatr, sprzyjając tym samym ich niszczeniu.
 2. Pamiętaj o nakryciu głowy.
  Nakrycie głowy zabezpiecza cebulki przed przemarznięciem, w rezultacie chroniąc włosy przed wypadaniem.
 3. Myj włosy i spłukuj pianę z głową odchyloną do tyłu.
  Mycie włosów z głową pochyloną do przodu (nienaturalne ułożenie w stosunku do kierunku wzrostu włosów) sprzyja łamaniu włosów. Mokre włosy, są bardziej łamliwe w porównaniu z włosami suchymi i wykazują większą podatność na uszkodzenia. Dodatkowo zmywając pianę z głową odchyloną do tyłu unikamy jej ściekania na twarz. Niedokładne spłukanie szamponu i innych środków do pielęgnacji,  podczas mycia w pozycji z głową pochyloną do przodu, może być przyczyną pojawienia się zmian trądzikowych i podrażnień skóry na linii włosów. Co istotne, płyny ustrojowe przepływają od czoła w kierunku karku, zatem mycie "do tyłu" sprzyja krążeniu.
 4. Zapobiegaj puszeniu i elektryzowaniu się włosów.
  Składniki stosowane w produktach do pielęgnacji włosów (odżywki, oleje) wygładzają uszkodzoną łuskę i sprawiają, że włosy stają się bardziej błyszczące, a dodatkowo ograniczają ich tarcie o szczotkę, czy grzebień podczas czesania i suszenia. Warto, pamiętać również o spłukiwaniu włosów chłodną wodą w celu domknięcia łusek. Wygładzona i zamknięta łuska włosa nie puszy się tak łatwo, czemu sprzyja rosa i wilgotne jesienne powietrze.
 5. Zadbaj o odpowiednie odżywienie organizmu (właściwa dieta) i mieszków włosowych.

 

Szczególne znaczenie dla utrzymania mocnych włosów ma dieta bogata w cynk, żelazo, siarkę, a także witaminy A, D3 oraz z grupy B. Na poprawę ukrwienia mieszków i dla dostarczenia składników budulcowych stosuj kuracje preparatami aptecznymi.

JAK POBUDZIĆ WŁOSY DO WZROSU I OGRANICZYĆ ICH WYPADANIE?

Jeśli wypadnie włosów ma charakter umiarkowany czy lekki warto rozpocząć działanie bezpośrednio na skórę głowy poprzez zastosowanie specjalistycznej kuracji dostępnej bez recepty, która ma na celu pobudzenie włosów do wzrostu np. z serii DERMEDIC CAPILARTE.

Skuteczność kuracji Dermedic Capilarte została potwierdzona w wyniku badań  klinicznych i trychologicznych prowadzonych przez okres 3 miesięcy (codziennie razem z szamponem stosowane było serum Capilarte).
Działanie kuracji polega na stymulacji mikrokrążenia w skórze głowy i intensywnym odżywieniu komórek mieszków włosowych. W efekcie dochodzi do pobudzenia do wzrostu nowych, prawidłowo zbudowanych łodyg włosowych. 

Kuracja stymulująca wzrost włosów Capilarte składa się z dwóch etapów.

KROK 1: Umyj skórę głowy, stosując Szampon stymulujący wzrost i odrost włosów Dermedic Capilarte. Zadaniem szamponu jest dokładne oczyszczenie skóry głowy i włosów, bez naruszania fizjologicznej równowagi mikrobiomu
i przygotowanie mieszków do przyjęcia skoncentrowanej dawki składników odżywczych zawartych w serum.

KROK 2: Zaaplikuj kuracyjne serum na odpowiednio przygotowaną, oczyszczoną wcześniej skórę głowy. Serum Dermedic Capilarte to specjalistyczna wcierka o udowodnionej klinicznie skuteczności, która stymuluje wzrost
i odrost włosów. Serum jest nieodłącznym uzupełnieniem szamponu. Regularne stosowanie obu produktów przez

3 miesiące hamuje nadmierną utratę włosów, stymuluje proces ich odrastania oraz zagęszcza je. Wodna formuła serum sprawia, że nie obciąża ani nie przetłuszcza ono włosów, dodatkowo może być stosowane zarówno na suche jak i mokre włosy.

Cykl wzrostu włosów waha się od kilku do kilkunastu miesięcy, dlatego też skuteczna kuracja powinna być systematyczna i odpowiednio długa.  Po jej zakończeniu, należy zrobić przerwę i zastosować szampon dostosowany do indywidualnych potrzeb skóry włosów i głowy.

www.Dermedic.pl

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz

Naszepiaseczno - lokalna społeczność

Najczęściej czytane

REGENOVUM - PIELĘGNACJA SKÓRY W JESIENI ŻYCIA

REGENOVUM - PIELĘGNACJA SKÓRY W JESIENI ŻYCIA

Ludzie od wieków poszukiwali i nadal poszukują recepty na wieczną młodość...

Teściowa śpiewa - scena Józefosław

Teściowa śpiewa - scena Józefosław

Od jednorazowej przygody do kariery muzycznej. Beata Łubczonek i Marcin...

Konstancinianka wśród cyfrowych liderów

Konstancinianka wśród cyfrowych liderów

Agnieszka Halicka, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej Integracyjnej nr 5 w...

Rowerem dookoła Polski

Rowerem dookoła Polski

Konstanciński Dom Kultury zaprasza na pierwsze w tym roku spotkanie Klubu...

Sprawcę "zgubił" pozostawiony skrawek tektury

Sprawcę "zgubił" pozostawiony skrawek tektury

Policjanci z komisariatu w Tarczynie ustalili i zatrzymali 24- letniego...

Opaski bezpieczeństwa dla seniorów

Opaski bezpieczeństwa dla seniorów

Gmina Konstancin-Jeziorna, w trosce o zdrowie osób starszych, zakupiła 90...

Dziennikarstwo obywatelskie

Wypowiedz się na temat nowej części Parku Miejskiego

Wypowiedz się na temat nowej części Parku Miejskiego

Park Miejski im. Książąt Mazowieckich w Piasecznie rozwija się. Do...

Lacoste już otwarty! Pierwszy salon w nowej części handlowej Designer Outlet Warszawa powitał klientów

Lacoste już otwarty! Pierwszy salon w nowej części handlowej Designer Outlet Warszawa powitał klientów

Marka Lacoste jako pierwsza otworzyła drzwi do swojego salonu w nowej części...

ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA PREZENTÓW DLA DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ W GÓRZE KALWARII

ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA PREZENTÓW DLA DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ W GÓRZE KALWARII

Pani Kasia Niedziółka Wolontariuszka Bazy Wolontariatu Powiatu...

NEO Tools Mazowiecki Wrak Race w Mysiadle

NEO Tools Mazowiecki Wrak Race w Mysiadle

Po ponad rocznej przerwie wznawione zostają największe w Polsce wyścigi...

Bezpłatne porady architektów wnętrz w Piasecznie

Bezpłatne porady architektów wnętrz w Piasecznie

Z bezpłatnych konsultacji profesjonalnych projektantów wnętrz będzie można...