Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

NOWOŚĆ Z ANTYOKSYDANTAMI DLA DOJRZAŁEJ SKÓRY WRAŻLIWEJ

Utworzone: sobota, 13 lutego 2021 Źródło: PR Dermedic

Proces starzenia jest procesem nieuchronnym, jednak może przebiegać bardzo różnie, co niejednokrotnie obserwujemy, najczęściej na skórze. Dojrzała skóra wrażliwa wymaga kompleksowej  i specjalistycznej pielęgnacji, która widocznie opóźni i złagodzi objawy starzenia.

 Starzenie się skóry możemy podzielić na endogenne (wewnątrzpochodne), które składa się z indywidualnego bagażu genetycznego i wpływów hormonalnych oraz starzenia egzogennego (zewnątrzpochodnego). O ile na pierwszy nie mamy zbytniego wpływu, to starzenie egzogenne możemy próbować opóźnić.

Musimy mieć świadomość, że działające na skórę czynniki zewnętrzne, takie jak promieniowanie ultrafioletowe, suche i zanieczyszczone powietrze, dym papierosowy, nieodpowiednia pielęgnacja, a nawet dieta mogą znacznie przyspieszać starzenie i pogarszać wygląd skóry.

 PROMIENIOWANIE SŁONECZNE

Promieniowanie ultrafioletowe jest najlepiej poznanym i najistotniejszym czynnikiem zewnętrznym wpływającym na jakość skóry. Wywołuje stres oksydacyjny, czyli wzrost liczby wolnych rodników, uszkadzających DNA komórek skóry. Uszkodzone komórki nie są w stanie produkować w prawidłowy sposób kolagenu, elastyny czy kwasu hialuronowego, przez co skóra traci właściwości charakterystyczne dla jej młodego wyglądu takie jak jędrność, gęstość czy sprężystość.

Poprzez uszkodzenia DNA komórkowego ultrafiolet może być odpowiedzialny również za powstawanie ognisk nieprawidłowego rogowacenia oraz nowotworów skóry. Skóra broni się przed promieniowaniem ultrafioletowym poprzez wytwarzanie barwnika - melaniny. Jest ona produkowana w naskórku i ma za zadanie chronić głębsze warstwy skóry przed działaniem promieni świetlnych. Niestety z wiekiem ten proces obronny staje się coraz mniej sprawny, doprowadzając do powstawania przebarwień. 

Po długotrwałym "ataku" promieniowania ultrafioletowego skóra staje się przesuszona, szybciej wiotczeje, pojawiają się zmarszczki, znacznie głębsze i bardziej liczne niż te powstające wskutek samych procesów endogennych. Widzimy porozszerzane naczynka krwionośne (tak zwane pajączki naczyniowe), powstają zmiany ogniskowe o charakterze przebarwień, brodawek, a nawet nowotworów skóry. Jest to tak zwane FOTOSTARZENIE skóry.

TRANSEPIDERMALNA UTRATA WODY (TEWL)

Kolejnym czynnikiem bezpośrednio wpływającym na stan skóry jest jej nawilżenie i nawodnienie. Utrata wody w skórze pogarsza warunki metaboliczne dla komórek.  Pracują wtedy słabiej, wytwarzając mniej włókien kolagenowych, mniej elastyny oraz mniej substancji wypełniających przestrzenie między włóknami. Niedobór wody (przesuszenie), który może być wywołany przez czynniki zewnętrzne, jak również przez niewłaściwą pielęgnację, prowadzi do uszkodzenia ochronnej bariery wodno-lipidowej na powierzchni skóry oraz przyspiesza powstawanie objawów starzenia. Dlatego zapewnienie skórze optymalnego nawilżenia jest podstawą pielęgnacji w każdym wieku.

DIETA

Rozpatrując wpływ diety na procesy starzenia się skóry, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim proces glikacji białek. Dochodzi do niego na skutek spożywania nadmiaru cukrów. Cukry łącząc się z białkami, aktywują kaskadę reakcji chemicznych, w wyniku których powstają szkodliwe produkty. Proces ten doprowadza do uszkodzenia najistotniejszych struktur białkowych skóry - włókien kolagenowych, które stają się przez to mniej elastyczne, co. Glikacja dotyczy również kolagenu naczyń krwionośnych, przez co stają się one sztywne, co pogarsza ukrwienie skóry. Jakkolwiek glikacja jest procesem endogennym, to z pewnością możemy nasilić ten proces poprzez spożywanie dużych ilości cukru, jak również przez palenie papierosów. Dym tytoniowy zawiera bardzo duże ilości toksyn, które stymulują glikację białek. Stąd też można łatwo zauważyć, jak szybko postępują procesy starzenia u palaczy, wywołując tzw. "skórę palacza" o zażółconym odcieniu i dużej ilości zmarszczek. Glikacja prowadzi również do wytworzenia szkodliwych reaktywnych form tlenu (wolnych rodników), a powstały stres oksydacyjny napędza zwrotnie procesy glikacji.

Stres oksydacyjny jest istotnym czynnikiem przyspieszającym starzenie. Dlatego stosowanie fotoprotekcji oraz antyoksydantów jak np. te zawarte w Serum antyoksydacyjnym Oilage w codziennej pielęgnacji skóry to kolejne, poza nawilżaniem, podstawowe kroki dla zachowania młodej, promiennej skóry. 

Składniki aktywne: Kompleks TriOleum

  • Intensywnie rewitalizuje skórę i przywraca jej młody wygląd
  • Ujędrnia skórę i redukuje zmarszczki
  • Wysoka zawartość przeciwutleniaczy
  • 89,6% składników pochodzenia naturalnego
  • Niekomodogenne
  • Hypoalergiczne
  • Przebadane klinicznie

 

Opakowanie: Butelka z zakraplaczem 30 ml
Cena: 79,90 zł

www.Dermedic.plKomentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz

Naszepiaseczno - lokalna społeczność

Najczęściej czytane

Serialowe przeboje - koncert akustyczny

Serialowe przeboje - koncert akustyczny

Piaseczyńskie Centrum Kultury organizuje w dniu 20 lutego 2021 r. niecodzienny...

Areszt dla sprawców kradzieży z włamaniem

Areszt dla sprawców kradzieży z włamaniem

Policjanci z komisariatu w Tarczynie na najbliższe trzy miesiące osadzili w...

Brak maseczki doprowadził do zatrzymania trzech sprawców kradzieży

Brak maseczki doprowadził do zatrzymania trzech sprawców kradzieży

Pracownikowi firmy zwrócono uwagę na brak maseczki. Gdy sięgnął po...

(Nie)Brzydkie Kaczątko

(Nie)Brzydkie Kaczątko

Konstanciński Dom Kultury zaprasza najmłodszych na spektakl online....

Cobra Lajtowy Puchar 4×4 edycja 1 sezon 2021

Cobra Lajtowy Puchar 4×4 edycja 1 sezon 2021

W sobotę 13 lutego 2021 roku na terenie powiatu piaseczyńskiego odbędzie...

Jak wyruszyć w świat na rowerze?

Jak wyruszyć w świat na rowerze?

Na to pytanie odpowie Piotr Strzeżysz, który będzie gościem najbliższego...

Dziennikarstwo obywatelskie

Wypowiedz się na temat nowej części Parku Miejskiego

Wypowiedz się na temat nowej części Parku Miejskiego

Park Miejski im. Książąt Mazowieckich w Piasecznie rozwija się. Do...

Lacoste już otwarty! Pierwszy salon w nowej części handlowej Designer Outlet Warszawa powitał klientów

Lacoste już otwarty! Pierwszy salon w nowej części handlowej Designer Outlet Warszawa powitał klientów

Marka Lacoste jako pierwsza otworzyła drzwi do swojego salonu w nowej części...

ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA PREZENTÓW DLA DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ W GÓRZE KALWARII

ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA PREZENTÓW DLA DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ W GÓRZE KALWARII

Pani Kasia Niedziółka Wolontariuszka Bazy Wolontariatu Powiatu...

NEO Tools Mazowiecki Wrak Race w Mysiadle

NEO Tools Mazowiecki Wrak Race w Mysiadle

Po ponad rocznej przerwie wznawione zostają największe w Polsce wyścigi...