Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

Zakończyła się rozbudowa szkoły w Głoskowie

Kategorie: Aktualności
Utworzone: poniedziałek, 22 lutego 2021 Źródło: Urząd Miasta i Gminy Piaseczno

Zakończyła się rozbudowa Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki przy ul. Millenium 76 w Głoskowie. Symboliczne otwarcie rozbudowanej części szkoły odbyło się 19 lutego 2021 roku.

Ze względu na bezpieczeństwo sanitarno-epidemiologiczne związane z COVID-19, uroczystość odbyła się w ograniczonym składzie. W wydarzeniu wziął udział Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno Daniel Putkiewicz, I Zastępca Burmistrza Hanna Kułakowska-Michalak, przedstawiciele Rady Miejskiej i Komisji Oświaty Beata Walczak oraz Dorota Kłos, dyrekcja szkoły Ewa Wołynkiewicz i Justyna Jamiołkowska, przedstawiciel rady rodziców szkoły, proboszcz kościoła w Głoskowie Arkadiusz Piotrowski oraz przedstawiciele dzieci uczących się w szkole. Po uroczystym przecięciu wstęgi, dyrekcja szkoły oprowadziła gości po nowej części budynku, w której nauka rozpoczęła się od poniedziałku 22 lutego br.

- Mam wielką satysfakcję z tego, że udało nam się zrealizować rozbudowę tej szkoły, w której miejscowi uczniowie będą mogli w komfortowych warunkach realizować program kształcenia, co z pewnością korzystnie wpłynie na ich rozwój. Nowo otwarty obiekt wraz z boiskiem, jest ważnym elementem w kompleksowym spojrzeniu na edukacyjno-sportowy rozwój naszej gminy - powiedział burmistrz Daniel Putkiewicz.

Inwestycja polegała na częściowej rozbiórce budynku i budowie jego nowej części o powierzchni użytkowej 1 355 mkw., a także na budowie nowego boiska sportowego wraz z odwodnieniem. Dzięki rozbudowie budynku przybyły 2 oddziały przedszkolne z odrębnym wejściem, 5 sal lekcyjnych, w tym pracownie do przedmiotów ścisłych. Powstała również nowa kuchnia i stołówka szkolna przystosowana do obsługi większej liczby uczniów, szatnia, przebieralnie z zapleczem sanitarnym do obsługi hali sportowej, łazienki dla obu pięter oraz gabinety dla nauczycieli i administracji szkoły.

Prace trwały od 2018 roku i miały zakończyć się w terminie do 11 września 2019 r. Niestety we wrześniu 2019 roku znaczne opóźnienia w harmonogramie prac, a w końcu zejście z terenu budowy i pozostawienie go niezabezpieczonym, zmusiły władze gminy do odstąpienia od umowy z firmą Art Global Sp. z o.o. z przyczyn leżących po stronie wykonawcy. Sytuacja ta doprowadziła do nieplanowanego, znacznego przedłużenia się inwestycji. Plac budowy przejął nowy wykonawca: 2K Serwis Sp. z o. o. Sp. k., który na terenie inwestycji zrealizował zarówno prace w zakresie zagospodarowania terenu, jak i prace w zakresie branż elektrycznej, sanitarnej i wykończeniowej w budynku szkoły. Zbudowany został dodatkowy zjazdu z ul. Millenium, pochylnia dla osób niepełnosprawnych, wykonawca wymienił elementy kanalizacji deszczowej i oświetlenia terenu. Przeprowadzono również prace glazurnicze oraz montaż pod konstrukcję sufitów podwieszonych. Na zewnątrz budynku dokończono prace związane z wykonaniem elewacji lekko-mokrej, montażem kanałów wentylacji mechanicznej i wykonaniem instalacji odgromowej.

- Cieszymy się, że pomimo niespodziewanych trudności inwestycja została doprowadzona do końca. Nowa stołówka, część przedszkolna i dodatkowe sale znacznie poprawią funkcjonalność szkoły, co z pewnością wpłynie na komfort nauki i przebywania uczniów w tej szkole. Dziękujemy rodzicom za wyrozumiałość, cierpliwość i wspieranie dyrekcji szkoły w okresie rozbudowy - powiedziała wiceburmistrz Hanna Kułakowska-Michalak.

Łączny koszt inwestycji to prawie 10,6 mln zł (10 565 154,86 złotych).

Trwają prace w urzędzie nad projektem poprawy bezpieczeństwa ruchu w okolicy szkoły w Głoskowie. Po zakończeniu prac poinformujemy o szczegółach w osobnej informacji.

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz

Naszepiaseczno - lokalna społeczność

Najczęściej czytane

Serialowe przeboje - koncert akustyczny

Serialowe przeboje - koncert akustyczny

Piaseczyńskie Centrum Kultury organizuje w dniu 20 lutego 2021 r. niecodzienny...

Areszt dla sprawców kradzieży z włamaniem

Areszt dla sprawców kradzieży z włamaniem

Policjanci z komisariatu w Tarczynie na najbliższe trzy miesiące osadzili w...

Brak maseczki doprowadził do zatrzymania trzech sprawców kradzieży

Brak maseczki doprowadził do zatrzymania trzech sprawców kradzieży

Pracownikowi firmy zwrócono uwagę na brak maseczki. Gdy sięgnął po...

(Nie)Brzydkie Kaczątko

(Nie)Brzydkie Kaczątko

Konstanciński Dom Kultury zaprasza najmłodszych na spektakl online....

Cobra Lajtowy Puchar 4×4 edycja 1 sezon 2021

Cobra Lajtowy Puchar 4×4 edycja 1 sezon 2021

W sobotę 13 lutego 2021 roku na terenie powiatu piaseczyńskiego odbędzie...

Jak wyruszyć w świat na rowerze?

Jak wyruszyć w świat na rowerze?

Na to pytanie odpowie Piotr Strzeżysz, który będzie gościem najbliższego...

Dziennikarstwo obywatelskie

Wypowiedz się na temat nowej części Parku Miejskiego

Wypowiedz się na temat nowej części Parku Miejskiego

Park Miejski im. Książąt Mazowieckich w Piasecznie rozwija się. Do...

Lacoste już otwarty! Pierwszy salon w nowej części handlowej Designer Outlet Warszawa powitał klientów

Lacoste już otwarty! Pierwszy salon w nowej części handlowej Designer Outlet Warszawa powitał klientów

Marka Lacoste jako pierwsza otworzyła drzwi do swojego salonu w nowej części...

ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA PREZENTÓW DLA DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ W GÓRZE KALWARII

ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA PREZENTÓW DLA DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ W GÓRZE KALWARII

Pani Kasia Niedziółka Wolontariuszka Bazy Wolontariatu Powiatu...

NEO Tools Mazowiecki Wrak Race w Mysiadle

NEO Tools Mazowiecki Wrak Race w Mysiadle

Po ponad rocznej przerwie wznawione zostają największe w Polsce wyścigi...