Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

Piasecznianin w finale Ninja Warrior Polska

Kategorie: Aktualności
Utworzone: wtorek, 30 marca 2021 Źródło: Urząd Miasta i Gminy Piaseczno
Data wydarzenia: wtorek, 13 kwietnia 2021

Emocjonująca rywalizacja w trzecim odcinku trzeciego sezonu sportowego show Polsatu. Zmagania w "Ninja Warrior Polska" po raz kolejny dostarczyły niesamowitych wrażeń i wykreowały nowych bohaterów.

W półfinale uczestnicy musieli starać się nie tylko, żeby ukończyć trasę, ale też zrobić to w jak najlepszym czasie. Kto awansował do finału i ma szansę na główną nagrodę w wysokości 150 tysięcy złotych?

Na udział show zdecydował się mieszkaniec Piaseczna 28 letni Patryk Leśniewski - judoka, wychowanek UKS Szogun Piaseczno, w którym trenował w latach 2004-2015 startując z powodzeniem zarówno w zawodach ogólnopolskich jak też szczebla okręgowego. Chcąc zakwalifikować się do programu z udziałem ok. 190 zawodników, najpierw musiał przejść casting, w którym udział wzięły tysiące osób.

Program składa się z siedmiu odcinków. Sześć pierwszych to eliminacje i półfinał. W każdym startuje 32 zawodników. Dziesięciu najlepszych przechodzi do etapu półfinałowego, który transmitowany jest w tym samym odcinku. Czterech najlepszych zawodników toru półfinałowego awansuje do finału, w którym bierze udział 24 uczestników (po czterech z każdego odcinka). Już sama obecność w show jest dużym wyróżnieniem. Walka z wymagającymi przeszkodami oraz samym sobą, chwile triumfu i dramaty to najkrótszy opis każdego odcinka hitu Telewizji Polsat. Program ma wierne grono widzów, kreuje wzory do naśladowania i motywuje do zmiany stylu życia.

Wśród zawodników programu znaleźli się zarówno zawodowi sportowcy, trenerzy personalni, jak i byli i aktualni sportowcy amatorzy. To właśnie oni najbardziej zaskakują na torze Ninja Warrior, często pozostawiając w tyle "weteranów" polskiej edycji show. Wiek także nie odgrywa tu roli. Wystarczy siła woli, determinacja, odwaga i pozytywne nastawienie. W III edycji programu Patryk Leśniewski zaprezentował nie tylko wspaniałe przygotowanie fizyczne ale również wielką odporność psychiczną.

Półfinałowy tor tworzyły następujące przeszkody: pięć kroków, chwiejny suwak, wirujący most, wiszące półki, małpi gaj i krzywa ściana. Trasa półfinałowa składała się z przeszkód: lot tarzana, trasa pająka, ruchomy drążek, spirala ninji i przeprawa przez komin. Do finału  zakwalifikowało się tylko 4 uczestników, którzy z najlepszymi czasami pokonali bezbłędnie cały tor. Patryk eliminacje zakończył z drugim czasem, a na półfinałowy tor wychodził jako ostatni zawodnik. Posiadacz czarnego pasa judo z Piaseczna wytrzymał napięcie i presję związaną z drugim startem. Zdawał sobie sprawę, że każda sekunda jest na wagę złota. Bez większych kłopotów pokonał trasę i wykręcił najlepszy rezultat odcinka. W eliminacjach osiągnął czas: 02:45:09 a w półfinale startując jako ostatni pokonał tor w bezbłędny sposób  z czasem 01:23:06.

Przez kolejne 7 tygodni, w każdy wtorek o godzinie 20:05 na antenie Polsatu, widzowie śledzić mogą zmagania uczestników na znanym na całym świecie torze przeszkód. W sumie będzie ich 192. Główna wygrana to 150 tys. zł, ale nie ona jest najważniejsza. Każdy z uczestników chce zostać pierwszą osobą, która zdobędzie legendarną Górę Midoriyama. Dotychczas jeszcze jeszcze żaden z zawodników nawet nikt nie zmierzył się z ostatnią przeszkodą finału, czyli z 23 metrową liną.

Finał III edycji programu “Ninja Warrior Polska" już 13 kwietnia o godz. 20:05 w telewizji Polsat. Zapraszamy do kibicowania!

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz

Naszepiaseczno - lokalna społeczność

Najczęściej czytane

Darmowe maseczki dla mieszkańców Piaseczna

Darmowe maseczki dla mieszkańców Piaseczna

Uprzejmie informujemy, że na terenie gminy Piaseczno trwa dystrybucja...

Areszt dla 29-latka w związku ze śmiercią 46-letniej kobiety

Areszt dla 29-latka w związku ze śmiercią 46-letniej kobiety

Policjanci z Piaseczna zatrzymali 29-letniego mężczyznę podejrzewanego o...

Kierowca miał 3 promile i dwa lata do odsiadki

Kierowca miał 3 promile i dwa lata do odsiadki

Komendant komisariatu policji w Konstancinie- Jeziornie zatrzymał...

Mali podróżnicy w krainie kangurów

Mali podróżnicy w krainie kangurów

Konstanciński Dom Kultury zaprasza na spotkanie Klubu Podróżnika online. W...

Ale kosmos!

Ale kosmos!

Spotkanie z historykiem sztuki i kulturoznawcą dr. Miłoszem Markiewiczem...

Zatrzymani w związku z kradzieżą w garażu podziemnym

Zatrzymani w związku z kradzieżą w garażu podziemnym

Zatrzymano mężczyzn podejrzewanych o dokonanie kradzieży roweru w jednym z...

Dziennikarstwo obywatelskie

Ulica Szkolna będzie zamknięta  - Gmina Lesznowola

Ulica Szkolna będzie zamknięta - Gmina Lesznowola

Wykonawca rozbudowy II etapu Szkolnej zamknie 15 marca w poniedziałek odcinek...

Powstanie funkcjonalny, zielony skwer w Józefosławiu

Powstanie funkcjonalny, zielony skwer w Józefosławiu

Ruszyły prace przy rewitalizacji terenu przy ul. Julianowskiej 67A....

Wypowiedz się na temat nowej części Parku Miejskiego

Wypowiedz się na temat nowej części Parku Miejskiego

Park Miejski im. Książąt Mazowieckich w Piasecznie rozwija się. Do...

Lacoste już otwarty! Pierwszy salon w nowej części handlowej Designer Outlet Warszawa powitał klientów

Lacoste już otwarty! Pierwszy salon w nowej części handlowej Designer Outlet Warszawa powitał klientów

Marka Lacoste jako pierwsza otworzyła drzwi do swojego salonu w nowej części...