W dniach 1 oraz 2 grudnia, Fundacja DKMS Polska oraz Auchan Piaseczno, serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców powiatu piaseczyńskiego do zarejestrowania się w Bazie Dawców Komórek Macierzystych Polska jako potencjalni dawcy szpiku kostnego.
"W zeszłym roku, od jednego z pacjentów w Wigilię otrzymaliśmy SMS-a, "mam dawcę". Czekał na niego ponad 2 lata, straciwszy już nadzieję. Były to najlepsze święta w jego życiu. Wiele osób zarejestrowanych jako potencjali dawcy może stać się Mikołajem ofiarującym pacjentowi w prezencie szansę na nowe życie".
W Polsce, co godzinę stawiana jest komuś diagnoza, nowotwór krwi, czyli białaczka. Tę okrutną diagnozę słyszy rokrocznie ponad 10 000 dorosłych, młodzieży i dzieci. Dla wielu z tych osób jedyną szansą na wyzdrowienie jest pomoc zupełnie obcej osoby, zarejestrowanej jako potencjalny dawca szpiku gdzieś w Polsce lub na świecie. Akcja jest realizowana z myślą o tych wszystkich pacjentach, dla których jedyną szansą na wyleczenie jest przeszczepienie szpiku od dawcy niespokrewnionego. Naszym marzeniem i celem jest zjednoczenie wielu osób z całej Polski poprzez szerzenie idei dawstwa szpiku. Głęboko wierzymy, że dzięki wsparciu Auchan Polska i zaangażowanych w akcje pracowników wspólnie zwiększymy świadomość Polaków i zwrócimy uwagę na tak ważny temat jakim jest zachorowalność na nowotwory krwi.
Aby zwiekszyć szanse na życie osób chorych obecnie i w przyszłości Fundacja DKMS Polska i Auchan Polska postanowiły połączć swoje siły.
W dniach 1-2 grudnia 2012 w 19 hipermarkatach Auchan na terenie całej Polski odbędą się Mikołajkowe Dni Dawcy Szpiku w Auchan Polska.
Podczas najbliższego weekendu w Auchan Piaseczno będą się Państwo mogli zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku.
Rejestrację potencjalnych dawców będą wspierać pracownicy Auchan.
Kto może zostać dawcą?
Zarejestrować może się każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, ważący minimum 50 kg (bez dużej nadwagi).
Rejestracja i co dalej?
Wszyscy, którzy chcą się zarejestrować powinni mieć ze sobą dokument tożsamości z nr PESEL. Rejestracja polega na pobraniu wymazu ze śluzówki, z wewnętrznej strony policzka i wypełnieniu formularza, zajmuje tylko chwilę. Na podstawie pobranej próbki zostaną określone cechy zgodności antygenowej. Jeśli okaże się, że kod genetyczny dawcy zgadza się z kodem genetycznym chorego, wtedy dochodzi do przeszczepienia.
Najczęściej zadawane pytania
Fundacja DKMS Polska została zarejestrowana 28 listopada 2008 r. jako niezależna organizacja non-profit. Prawie 4 lata temu liczba potencjalnych dawców we wszystkich polskich bazach kształtowała się na poziomie 40 000. Dziś sytuacja uległa znacznej poprawie i ogółem w Polsce zarejestrowanych jest prawie 370 000 potencjalnych dawców, w tym ponad 265 000 to dawcy Fundacji DKMS Polska.
Więcej informacji: www.dkms.pl, tel.: (22) 331 01 47, email: fundacja@dkms.pl,
Kontakt:
- Katarzyna Jabłońska - DKMS Baza Dawców Komórek Macierzystych Polska
mail: katarzyna.jablonska@dkms.pl, tel. (22) 572 30 12
- Dorota Patejko - Dyrektor ds. Komunikacji Auchan Polska
mail: patejko@auchanpl, tel. (22) 703 82 34
Ty równiez możesz zostać Mikołajem, który podaruje pacjentowi szansę na życie!!!
Komentarze