Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

Bezpieczna Super Mama - relacja

Kategorie: Aktualności Policja
Utworzone: wtorek, 5 marca 2013 Autor: mp Źródło: KPP w Piasecznie

W piaseczyńskiej komendzie spotkały się Panie, które uczestniczyły w projekcie "Bezpieczna Mama".

Spotkanie na które przybyły całe rodziny miało na celu przybliżenie pracy policjantów, a także uroczyste zakończenie warsztatów.
Nie lada atrakcją było dla naszych gości zwiedzanie poszczególnych pomieszczeń, dużym zainteresowaniem cieszył się też policyjny radiowóz. Na zakończenie rozdane zostały certyfikaty, a także uczestnicy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia.

Warsztaty pn. "Bezpieczna Mama" zostały zorganizowane przez Centrum Kultury w Piasecznie, a także Komendę Powiatową Policji w Piasecznie. Panie - w większości matki, spotykały się od stycznia do marca br. w każdy czwartek o godzinie 18.00 w siedzibie "Przystanku Kultura" w Piasecznie. Podczas spotkań omawiany były następujące tematy i zagadnienia:

- Bezpieczne przemieszczanie się z dzieckiem- foteliki dziecięce, oznaczenie wózków dziecięcych odblaskami - bądź widoczny.
- Bezpieczne poruszanie po drodze, bezpieczeństwo w domu, na spacerze, zakupach.
- Zachowania agresywne - jak poznać, że dziecko jest narażone na przemoc ze strony rówieśników i dorosłych również poza domem.
- Zagrożenia w sieci - cyberprzemoc.
- Niebezpieczny nieznajomy, praca z dzieckiem nad ograniczonym zaufaniem do osób obcych, zagrożenia związane z pedofilią.
- Wprowadzenie do tematyki używek, jak rozpoznać, reagować, zapobiegać.
- Podstawy samoobrony.

Podczas sobotniego zwiedzania siedziby naszej komendy pełniący w tym dniu służbę oficer dyżurny asp. szt. Jacek Pawelczyk przybliżył wszystkim gościom specyfikę pracy na tym stanowisku, a także zasady działania nr alarmowego 112. Następnie w bardzo przyswajalny sposób niektóre tajniki swojej pracy przybliżył nasz technik kryminalistyki asp. szt. Tomasz Kazubski. Dużym zainteresowaniem, a z pewności dla najmłodszych naszych gości i największą radość sprawił pokaz radiowozu. Komentarzom, zachwytom i zdjęciom nie było końca.

Podczas ostatniego spotkania w ramach projektu "Bezpieczna Mama" była również okazja do podsumowań i podziękowań. Kierownik "Przystanku Kultura" Pani Bogumiła Rososzczuk w imieniu własnym, a także Pani Ewy Dudek - Dyrektor Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury, podziękowała uczestniczkom za zaangażowanie i pogratulowała determinacji, że w codziennym zabieganiu znalazły czas na coś dodatkowego dla siebie i z tego zadania wywiązały się perfekcyjnie. Pani Kierownik złożyła również podziękowania Komendantowi Powiatowemu Policji w Piasecznie Panu mł. insp. Witoldowi Wójcickiemu za pomoc w realizacji projektu, którego na spotkaniu reprezentował Zastępca Komendanta ds. Prewencji Pan nadkom. Mariusz Hołod. Podziękowania zostały również skierowane na ręce Pana Naczelnika Wydziału Doskonalenia Zawodowego Komendy Stołecznej Policji Pana mł. insp. Jarosława Bielińskiego, za pomoc w realizacji modułu dotyczącego ćwiczeń z zakresu podstaw samoobrony.

Zastępca Komendanta ds. Prewencji Pan nadkom. Mariusz Hołod przed uroczystym rozdaniem certyfikatów również podziękował wszystkim uczestniczkom za wytrwałość i chęci do zgłębiania wiedzy i doskonalenia umiejętności w tak ważnej dziedzinie życia jaką jest bezpieczeństwo. Jednocześnie Pan komendant zapewnił, że będzie wspierał każdą taką inicjatywę i z pewnością II edycja "Bezpiecznej Mamy" również zostanie jeszcze w tym roku zrealizowana.

Projekt z ramienia "Centrum Kultury - Wszechnica Rodzica" koordynowała Pani Magdalena Wolak - Gawrach, natomiast koordynatorem z ramienia Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie, a zarazem głównym prelegentem warsztatów był st. asp. Maciej Piotrowski.

Na zakończenie zostały rozdane Paniom certyfikaty uczestnictwa w projekcie. Były to bardzo radosne chwile, a zarazem bardzo budujące, gdyż podczas wyczytywania poszczególnych nazwisk Panie otrzymywały gromkie brawa od dzieci i mężów, którzy także wyrażali swoją radość i dumę w słowach: " To nasza mama, super mama".

Cykl warsztatów zakończyło pamiątkowe zdjęcie, a także odbicie linii papilarnych całych rodzin na specjalnie przygotowanym druku z datą i celem wizyty w naszej komendzie.

Więcej na stronie KPP

 

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz

Naszepiaseczno - lokalna społeczność

Najczęściej czytane

Jechały na służbę – widząc rozbity pojazd natychmiast zareagowały

Jechały na służbę – widząc rozbity pojazd natychmiast zareagowały

Funkcjonariuszki jadące na służbę, przy ulicy Słonecznej w Lesznowoli,...

Konstancin-Jeziorna zagrał z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Konstancin-Jeziorna zagrał z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

W niedzielę (29 stycznia) Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy znów zagrała...

Kobieca Osobowość Roku 2022

Kobieca Osobowość Roku 2022

Konkurs Kobieca Osobowość Roku Gminy Piaseczno 2022 został ogłoszony....

Milion złotych dotacji na remont „Domu Zośki”

Milion złotych dotacji na remont „Domu Zośki”

Gmina Piaseczno otrzyma 1 000 000 zł dotacji na remont zabytkowego...

Kradzież w drogerii! Rozpoznajesz tego mężczyznę?

Kradzież w drogerii! Rozpoznajesz tego mężczyznę?

Policjanci z Komisariatu Policji w Konstancinie - Jeziornie poszukują sprawcy...

5,6 mln złotych na inwestycje drogowe powiatu

5,6 mln złotych na inwestycje drogowe powiatu

Gmina Piaseczno przekaże łącznie 5,6 mln złotych na drogowe inwestycje,...

Dziennikarstwo obywatelskie

300 iglaków dla mieszkańców

300 iglaków dla mieszkańców

Leroy Merlin przekazał Gminie Piaseczno 300 choinek w doniczkach. Mieszkańcy...

Wspólnie tworzymy ozdoby choinkowe!

Wspólnie tworzymy ozdoby choinkowe!

W sobotę 10 grudnia podczas rodzinnych warsztatów kreatywnych w Centrum...

Planowane zmiany w kursowaniu linii 709, 739 i L39

Planowane zmiany w kursowaniu linii 709, 739 i L39

Gmina Piaseczno prowadzi rozmowy z ZTM na temat zmian w komunikacji w związku...

Największa inwestycja drogowa zakończona

Największa inwestycja drogowa zakończona

Zakończyła się największa i najdroższa gminna inwestycja drogowa ostatnich...

Warsztaty Firma to JA – temat Digital Marketing

Warsztaty Firma to JA – temat Digital Marketing

Centrum Przedsiębiorczości w Piasecznie zaprasza na nowy cykl bezpłatnych...