Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

Dni Gminy Lesznowola - relacja

Utworzone: sobota, 6 lipca 2013 Źródło: Gmina Lesznowola

Tegoroczne Dni Gminy Lesznowola już za nami - czekamy na następne. Zanim jednak nadejdą zapraszamy na relację z wydarzenia!

Fotorelacja z festynu dostępna jest TUTAJ

Sportowe emocje i mnóstwo zabawy - tak w dużym skrócie można podsumować tegoroczne Dni Gminy Lesznowola. Mieszkańcy obchodzili święto swojej "Małej Ojczyzny" w weekend 22 i 23 czerwca.

Sportowa sobota
Już tradycją stało się, że w Lesznowoli Dni Gminy obchodzi się na dwa sposoby - na sportowo oraz estradowo - artystycznie. Dzień sportowy zorganizowano na stadion przy Zespole Szkół Publicznych im. Noblistów Polskich w Lesznowoli, gdzie rozegrano mecze piłki nożnej o Puchar Wójt Gminy Lesznowola. W jubileuszowej - X edycji rozgrywek walczyły reprezentacje z poszczególnych miejscowości gminy: Stara Iwiczna, Łazy, Uderzenie Mysiadło, OSP Nowa Wola, Inter Zgorzała, Władysławów oraz Green Team Stefanowo.

Półfinały i finały zostały rozegrane następnego dnia, a zwycięskie drużyny - I miejsce Uderzenie Mysiadło, II miejsce Władysławów i brązowy finalista Inter Zgorzała - odbierały puchary z rąk Wójt Gminy Marii Jolanty Batyckiej Wąsik i Bożenny Korlak - Przewodniczącej Rady Gminy już z dużej sceny.

W sobotę swoje rozgrywki miały także żeńskie drużyny siatkarek, które rywalizowały na hali w ramach Turnieju Piłki Siatkowej Młodziczek. Dziewczyny rozegrały mecze we wspaniałej, sportowej atmosferze z następującym wynikiem: I miejsce dla gospodarzy - zawodniczek klubu Luks Set Lesznowola, drugie miejsce - MKS Iskra Legionowo i trzecie dla wyszkowskiego klubu UKS Polonez.

Artystyczna niedziela

Następnego dnia na błoniach przy Urzędzie Gminy punktualnie o 14.00 rozpoczął się tzw. dzień artystyczny. Już tradycyjnie gości powitała Wójt Gminy Maria Jolanta Batycka-Wąsik wspólnie z Przewodniczącą Rady Gminy Bożenną Korlak. Obchody ruszyły z kopyta i z przytupem - zaczęły się bowiem paradą 2. Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich, który stacjonuje w Wólce Kosowskiej.

Kawalerzyści wjechali pod scenę przy akompaniamencie Lesznowolskiej Orkiestry Symfonicznej, której koncertu można było wysłuchać kilkanaście minut późnej. Orkiestra zagrała przeboje zespołu ABBA. Na lesznowolskiej scenie wystąpili m.in. mieszkańcy naszej gminy - Kamil Majak mistrz Polski w kulturystyce i oraz Ania i Magda Nguyen, które zaśpiewały wietnamskie pieśni regionalne.

Standardy jazzowe zaprezentował - pod kierownictwem Tomasza Kłujszo - Big Band Dla Frajdy - najmłodsze "dziecko" Gminnego Ośrodka Kultury, a klimatyczny recital współpracującej z GOK-iem Iwony Manisty-Kutryś poprzedził koncert gwiazdy wieczoru - Natalii Kukulskiej. Jedną z atrakcji był pokaz karate w wykonaniu młodych sportowców z Mazowieckiego Klubu Karate Kyokushin.

Specjalnie dla milusińskich wystąpiły znane ze srebrnego ekranu Domisie, które zgromadziły liczną dziecięcą publiczność.

Najmłodszym mieszkańcom gminy również bardzo spodobał się występ czworonożnych podopiecznych Psiej Szkoły z Mysiadła, która gościła na Dniach Gminy już po raz drugi.

Wiele emocji wzbudził obowiązkowy punkt programu podczas każdych obchodów święta gminy - Konkurs Wiedzy o Gminie Lesznowola. Konkurs nie należał do łatwych, ale na finalistów czekały bardzo atrakcyjne nagrody - tablet ufundowany przez Wójt Gminy, aparat fotograficzny, którego fundatorem była Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz zakupiony przez działający już od 13 lat Mazowiecki Związek Pracodawców w Gminie Lesznowola rower górski.

Oprócz występów scenicznych, w trakcie imprezy odbywały się również liczne wydarzenia towarzyszące. Np. na parkingu obok Urzędu Gminy stacjonował Mammobus a w jego sąsiedztwie działało Białe Miasteczko, gdzie można było wykonać proste badania profilaktyczne i diagnostyczne, a także dowiedzieć się jak dbać o swoje zdrowie i wygląd. Mieszkańcy mieli okazję zasięgnąć bezpłatnych porad u dietetyczki, czy porozmawiać o profilaktyce uzależnień z przedstawicielami Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Swoje stoisko miały tam także panie ze Stowarzyszenia Amazonek w Piasecznie, które już od dziesięciu lat służą pomocą i radami kobietom po mastektomii. Podczas Dni Gminy Amazonki demonstrowały m. in. jak należy prawidłowo wykonać samobadanie piersi. W niedziele odbywał się również lesznowolski Dzień Dawcy Szpiku - chętni wypełniali formalności na stoisku Fundacji DKMS - największej w Polsce bazie dawców komórek macierzystych.

Nowych, szczęśliwych domów szukały bezdomne pieski i kotki, które zostały znalezione na terenie naszej gminy. Akcje adopcji prowadziła Przychodnia Weterynaryjna Sylwestra Zająca z Piaseczna/Mysiadła.

Gośćmi Dni Gminy było. m.in. Stowarzyszenie Auxilium działające przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowaczym w Piasecznie, Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii oraz utytułowani sportowcy z motorowego klubu Jarper X-Racing Team, działającego pod honorowym patronatem Wójt Gminy i skrzydłami lesznowolskiego ośrodka kultury.

Podobnie jak w sobotę, dzieci bawiły się do woli w wesołym miasteczku oraz strefie gier sprawnościowych. Swoją strefę mili również lesznowolscy przedsiębiorcy, którzy wsparli finansowo organizację tegorocznych Dni Gminy. Były to firmy: Bank Spółdzielczy w Lesznowoli oraz firma Prestige VT - rubinowi sponsorzy Dni Gminy; szmaragdowi sponsorzy: firma Krevox oraz Euro Truck/Isuzu. Złotym - głównym sponsorem Dni Gminy Lesznowola 2013 było Osiedle Nowe Zamienie.


Trudno wymienić wszystkie atrakcje przygotowane dla mieszkańców Lesznowoli i gości przybyłych na tegoroczne święto gminy. Jedni i drudzy świetnie się bawili, zwłaszcza na koncercie Natalii Kukulskiej, który przyciągnął liczny fan club artystki. Najwytrwalsi uczestnicy festynu do 23 bawili się na dyskotece pod gwiazdami.

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz

Naszepiaseczno - lokalna społeczność

Najczęściej czytane

Pilnie potrzebna krew dla druha z OSP Bielawa

Pilnie potrzebna krew dla druha z OSP Bielawa

Wielokrotnie śpieszył bezinteresownie z pomocą innym, teraz sam jej...

Znamy zwycięzców gminnego etapu turnieju wiedzy pożarniczej

Znamy zwycięzców gminnego etapu turnieju wiedzy pożarniczej

W czwartek (8 lutego) w Ochotniczej Straży Pożarnej w Konstancinie-Jeziornie...

Po kłótni z żoną wsiadł pijany do auta i ruszył w drogę

Po kłótni z żoną wsiadł pijany do auta i ruszył w drogę

Policjanci piaseczyńskiej drogówki na terenie Piaseczna zatrzymali...

Coraz bliżej rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 721

Coraz bliżej rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 721

Już na wiosnę ma szansę rozpocząć się rozbudowa drogi nr 721 z Piaseczna...

KACPER KUSZEWSKI. ALBUM RODZINNY – SPEKTAKL MUZYCZNO-KABARETOWY

KACPER KUSZEWSKI. ALBUM RODZINNY – SPEKTAKL MUZYCZNO-KABARETOWY

Zapraszamy na recital Kacpra Kuszewskiego, który odbędzie się w piątek,...

Śluby panieńskie w Hugonówce

Śluby panieńskie w Hugonówce

Śluby panieńskie" w najnowszej odsłonie zostaną wystawione na scenie...

Dziennikarstwo obywatelskie

Pies wyrzucony przez okno Góra Kalwaria

Pies wyrzucony przez okno Góra Kalwaria

W biały dzień wyrzucił szczeniaka z drugiego piętra! Mężczyzna został...

Maria Ambrożkiewicz z Jozefoslawia Mistrzynią Polski w Kolarstwie Przełajowym

Maria Ambrożkiewicz z Jozefoslawia Mistrzynią Polski w Kolarstwie Przełajowym

W dniach 12-14.01 w Słubicach odbyły się 87 Mistrzostwa w Kolarstwie...

Magia Radosnej Wigilii ponownie zagości w Piasecznie

Magia Radosnej Wigilii ponownie zagości w Piasecznie

Święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy warto trochę zwolnić i zadbać o...

Marysia Ambrożkiewicz z sukcesami w kolarstwie przełajowym

Marysia Ambrożkiewicz z sukcesami w kolarstwie przełajowym

Pierwsze miejsce w wyścigu kat. juniorki młodszej zajęła Marysia...

Nowe osiedle Przesmyckiego 25 C - domy wielu możliwości

Nowe osiedle Przesmyckiego 25 C - domy wielu możliwości

Piękno, funkcjonalność i energooszczędność – to wszystko łączy nowa...