Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

Boisko w Piasecznie z certyfikatem FIFA

Kategorie: Aktualności Sport
Utworzone: czwartek, 22 sierpnia 2013 Źródło: Urząd Miasta i Gminy Piaseczno

21 sierpnia odbyło się uroczyste podpisanie umowy i wprowadzenie na teren stadionu miejskiego wykonawcy, który przebuduje boczne boisko treningowe.

Konsekwencja w działaniu
- Codziennie podpisuję wiele umów lecz ta dzisiejsza jest dla mnie szczególna, gdyż otwiera nowy rozdział w działaniach, które podejmujemy na tym obiekcie W zeszłym roku odkupiliśmy od klubu sportowego stadion, a już dziś widać tu konkretne zmiany - powiedział tuż po podpisaniu umowy Burmistrz Piaseczna Zdzisław Lis. - Mam nadzieję, że z pomocą radnych, którzy od początku sprzyjali tej inwestycji, spowodujemy, że obiekt ten na nowo zacznie skupiać na sobie uwagę mieszkańców oraz pomoże w rozwoju sportowych talentów z naszego terenu. Dziękuję wszystkim, którzy pomogli rozpocząć nowy rozdział w dziejach tego miejsca - dodał na zakończenie burmistrz.
- W najbliższych dniach na boczne boisko wejdą geodeci, którzy rozpoczną prace przygotowawcze. Po dokładnym określeniu wymiarów na plac wjedzie ciężki sprzęt i od tego momentu budowa pójdzie już "pełną parą", tak aby boisko było gotowe z końcem listopada - wyjaśniał podczas wbijania symbolicznej łopaty Tomasz Bernat, prezes firmy Gardenia Sport Sp. z o.o. - generalnego wykonawcy inwestycji wartej blisko 2,9 mln zł.


Pełnowymiarowe boisko
Boisko o długości 105 metrów i szerokości 68 metrów spełniało będzie wymogi Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej FIFA. Prace budowlane obejmą wykonanie specjalnej podbudowy oraz nawierzchni boiska z trawy syntetycznej, budowę chodnika z kostki betonowej, wykonanie czterech murków z siedziskami dla kibiców (łącznie 60 miejsc), ustawienie dwóch wiat stadionowych dla zawodników i trenerów. Projekt zakłada również przystosowanie boiska do montażu dwóch zestawów bramek ruchomych w taki sposób aby istniała możliwość podzielenia boiska na dwie części i przeprowadzenia jednoczesnego treningu dla dwóch niezależnych drużyn. Za głównymi, stałymi bramkami zamontowane zostaną piłko chwyty a wokół ustawione będą słupy oświetleniowe, które zapewnią możliwość korzystania z obiektu również po zmroku.

Certyfikat FIFA
Technologia wykonania nawierzchni zakłada zastosowanie zielonej syntetycznej trawy o wysokości włókna 4,5 cm zasypanej docelowo piaskiem kwarcowym i granulatem gumowym w kolorze czarnym. Syntetyczna nawierzchnia zostanie ułożona na specjalnie przygotowanym podłożu, które pełnić będzie jednocześnie dwie funkcje. Z jednej strony przyjmie i odprowadzi głębiej wodę opadową z terenu boiska a z drugiej strony stworzy elastyczne podłoże zapewniając amortyzację i minimalizując możliwość powstawania kontuzji wśród graczy. Zarówno grubość podbudowy elastycznej jak również jakość zastosowanej trawy i komponentów wypełniających będzie badana podczas budowy przez Międzynarodową Federację Piłkarską, u której wykonawca będzie starał się o Certyfikat FIFA 2 Star. Uzyskanie tego certyfikatu wpisano jako warunek konieczny formułując wymagania jakie muszą być spełnione po zakończeniu budowy jednego z najnowocześniejszych boisk w Polsce. Całość prac związanych z przebudową boiska zostanie sfinansowana z budżetu gminy Piaseczno, a pierwszy mecz powinien zostać na nim rozegrany jeszcze jesienią tego roku.To dopiero początek
Przebudowa bocznego boiska to pierwszy etap rewitalizacji stadionu miejskiego. Prawdopodobnie w przyszłym roku rozpocznie się przebudowa kolejnego bocznego boiska, które według wstępnych założeń zyska dach w postaci pompowanego balonu. Takie rozwiązanie pozwoli wydłużyć okres eksploatacji boiska również o sezon zimowy oraz umożliwi prowadzenie rozgrywek niezależnie od warunków pogodowych. W dalszych planach jest również budowa bieżni lekkoatletycznej oraz przebudowa trybun i remont boiska głównego.

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz

Naszepiaseczno - lokalna społeczność

Najczęściej czytane

Jechały na służbę – widząc rozbity pojazd natychmiast zareagowały

Jechały na służbę – widząc rozbity pojazd natychmiast zareagowały

Funkcjonariuszki jadące na służbę, przy ulicy Słonecznej w Lesznowoli,...

Konstancin-Jeziorna zagrał z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Konstancin-Jeziorna zagrał z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

W niedzielę (29 stycznia) Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy znów zagrała...

Kobieca Osobowość Roku 2022

Kobieca Osobowość Roku 2022

Konkurs Kobieca Osobowość Roku Gminy Piaseczno 2022 został ogłoszony....

Milion złotych dotacji na remont „Domu Zośki”

Milion złotych dotacji na remont „Domu Zośki”

Gmina Piaseczno otrzyma 1 000 000 zł dotacji na remont zabytkowego...

Kradzież w drogerii! Rozpoznajesz tego mężczyznę?

Kradzież w drogerii! Rozpoznajesz tego mężczyznę?

Policjanci z Komisariatu Policji w Konstancinie - Jeziornie poszukują sprawcy...

5,6 mln złotych na inwestycje drogowe powiatu

5,6 mln złotych na inwestycje drogowe powiatu

Gmina Piaseczno przekaże łącznie 5,6 mln złotych na drogowe inwestycje,...

Dziennikarstwo obywatelskie

300 iglaków dla mieszkańców

300 iglaków dla mieszkańców

Leroy Merlin przekazał Gminie Piaseczno 300 choinek w doniczkach. Mieszkańcy...

Wspólnie tworzymy ozdoby choinkowe!

Wspólnie tworzymy ozdoby choinkowe!

W sobotę 10 grudnia podczas rodzinnych warsztatów kreatywnych w Centrum...

Planowane zmiany w kursowaniu linii 709, 739 i L39

Planowane zmiany w kursowaniu linii 709, 739 i L39

Gmina Piaseczno prowadzi rozmowy z ZTM na temat zmian w komunikacji w związku...

Największa inwestycja drogowa zakończona

Największa inwestycja drogowa zakończona

Zakończyła się największa i najdroższa gminna inwestycja drogowa ostatnich...

Warsztaty Firma to JA – temat Digital Marketing

Warsztaty Firma to JA – temat Digital Marketing

Centrum Przedsiębiorczości w Piasecznie zaprasza na nowy cykl bezpłatnych...