23 i 24 listopada 2013 na terenie piaseczyńskiego Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbędzie się już jedenasta edycja Memoriału Wiesława Gawłowskiego w piłce siatkowej amatorów.
Czołowe amatorskie zespoły siatkarskie po raz kolejny zmierzą się podczas imprezy dedykowanej jednemu z najlepszych polskich siatkarzy.
Jest to cykliczna impreza, która skupia zespoły siatkarskie głównie z południowych rejonów Warszawy i podwarszawskich miejscowości, ale też i z odleglejszych miast. Celem imprezy jest przede wszystkim uczczenie pamięci Wiesława Gawłowskiego, wielkiego sportowca, mistrza olimpijskiego z kadry Huberta Wagnera, ale też popularyzacja siatkówki oraz integracja środowiska lokalnego. To właśnie założona przez Patrona amatorska sekcja siatkówki Bobry Piaseczno jest organizatorem imprezy. W turnieju tradycyjnie bierze udział szesnaście drużyn podzielonych na cztery czterozespołowe grupy.
Uroczyste otwarcie imprezy przewidziane jest w sobotę na godzinę 14.00.
Wśród zaproszonych gości imprezy są m.in. burmistrz Zdzisław Lis, który ufundował nagrody za indywidualne osiągnięcia, a także koledzy Wiesława Gawłowskiego z boiska: Andrzej Warych, Ryszard Bosek, Edward Skorek i Włodzimierz Sadalski.
Patronat honorowy nad imprezą objęła pani Barbara Gawłowska.
Komentarze