Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

Niedziela z Jazzem z Trio Stryjo

Kategorie: Aktualności Kultura
Utworzone: środa, 22 stycznia 2014 Źródło: Urząd Miasta i Gminy Piaseczno
Data wydarzenia: niedziela, 26 stycznia 2014
Miejsce: sali Domu Kultury, ul. Kościuszki 49, Piaseczno Godzina: 19:00

Pierwsze w tym roku jazzowe spotkanie muzyczne odbędzie się 26 stycznia o godz. 19.00 w Centrum Kultury, którego gościem będzie Trio Stryjo.

Trio Stryjo w składzie: Nikola Kołodziejczyk - fortepian; Maciej Szczyciński - kontrabas; Michał Bryndal - perkusja.

Stryjo to połączenie kreatywnych umysłów Michała Bryndala, Nikoli Kołodziejczyka i Macieja Szczycińskiego. Razem tworzą muzykę komunikatywną, spójną i żywiołową - wymykającą się sztywnej klasyfikacji. Ich słuchacze również okazują się być bardzo różnorodni - ich muzyka wywołuje pozytywne emocje zarówno u młodych duchem jak i młodych wiekiem. Być może to wynik połączenia dopełniających się temperamentów muzyków - Michał Bryndal jest znany ze współpracy z takimi zespołami jak Voo-Voo, Wojtek Mazolewski Quintet, Sofa - Nikola Kołodziejczyk komponował m.in. dla Richarda Bony i Metropole Orkest a Maciej Szczyciński zapraszany do zespołów przez Zbigniewa Namysłowskiego, Miki Urbaniak czy Michała Bajora grał również z The Hilliard Ensemble i równie komfortowo czuje się w studiach nagraniowych, wykonując muzykę filmową lub kameralną.

Po serii koncertów za granicami kraju, m.in. w Korei Pd, Singapurze i na Węgrzech nadszedł czas na wydawnictwo płytowe i jesienną polską trasę koncertową. Stryjo zaprasza.

Nikola Kołodziejczyk - pianista, kompozytor, dyrygent. Uwielbia przebywać w dużych grupach ludzi, co prawdopodobnie zrodziło pasję do komponowania na duże składy i sprawia, że lubi jeździć i czekać na polskie pociągi. Muzyka dla Nikoli to poszukiwanie nowych odpowiedzi na znane pytania - wielobarwne opowieści Nikoli wciągają ciekawą narracją i przemyślanymi zwrotami akcji. Jego muzyka była wykonywana oraz zamawiana przez: Metropole Orkest feat. Richard Bona (Holandia/Kamerun), Filharmonia Wrocławska oraz Festiwal Jazztopad, Jazz Orchester Regensburg, Amine et Hamza M'Raihi (Tunezja), Concept Art Orchestra (Czechy), Nigel Kennedy Orchestra of Life Strings, Akademicka Orkiestra Barokowa (Katowice), Anna Hawkins (Nowa Zelandia), Michał Polcyn "Cuiaviana", Aga Kiepuszewska "Silence", Orkiestra L'Autunno, Karolina Skrzyńska, Adam Bałdych "Storyboard", Kid Brown, Małgorzata Hutek, Ewelina Serafin Quartet, Cello Girls, Stryjo, Fusion Strings i innych.

Maciej Szczyciński - prawdopodobnie jeden z najsympatyczniejszych i najbardziej rozchwytywanych kontrabasistów jazzowych. Współpracował ze Zbigniewiem Namysłowskim, Michałem Urbaniakiem, Wojtkiem Staroniewiczem, Andrzejem Jagodzińskim, Urszulą Dudziak, Dominikiem Bukowskim, Marcinem Olakiem, z zespołem Hadriana Tabęckiego. Grał w składach takich jak Noche de Boleros, Los Payos, z Maritą Alban Juarez. Ambicje rockowe zaspokaja w zespole Des Moines. Jego działalność obejmuje również doświadczenia studyjne w tym nagrania kilku płyt z zespołem Mikroklimat, Ryszardem Rynkowskim, zespołem Bisquit, Iwoną Loranc, 15 minut projekt, Marcinem Styczniem, Piotrem Bakalem, Krzysztofem Nurkiewiczem, kilka wydawnictw dla dzieci, nagrania do Szansy na sukces, muzyka filmowa.

Michał Bryndal - muzyk, perkusista. grafik. Tworzy muzykę wykorzystując technikę uderzania dwoma kawałkami specjalnie wyprofilowanego drewna o połączone w różnych konfiguracjach specjalne rodzaje drewna, metalu i tworzyw sztucznych. Obecny perkusista kultowego zespołu Voo Voo. Jeden z założycieli zespołu Sofa. Lista artystów z którymi współpracował jest długa, m.in. O.S.T.R., Maria Peszek, Mariusz Lubomski, Mela Koteluk, Maciej Obara, Piotr Wyleżoł, Adzik Sendecki, Stasiek Wielanek, Joszko Broda. Z zespołem Voo Voo miał zaszczyt współpracować z Leszkiem Możdżerem, Alimem Quasimovem, Anną Marią Jopek, Fiszem i Titusem z Acid Drinkers.

Bilety: 15 zł, do nabycia w kasach Centrum Kultury od 13 stycznia.

Zapraszamy.

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz

Naszepiaseczno - lokalna społeczność

Najczęściej czytane

Jechały na służbę – widząc rozbity pojazd natychmiast zareagowały

Jechały na służbę – widząc rozbity pojazd natychmiast zareagowały

Funkcjonariuszki jadące na służbę, przy ulicy Słonecznej w Lesznowoli,...

Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych Piaseczno 2023

Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych Piaseczno 2023

14-15 stycznia 2023 roku odbędzie się Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych...

„Łyse” opony, stan nietrzeźwości i aktywny zakaz prowadzenia pojazdów

„Łyse” opony, stan nietrzeźwości i aktywny zakaz prowadzenia pojazdów

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że „łyse" opony, niesprawny...

Kradzież w drogerii! Rozpoznajesz tego mężczyznę?

Kradzież w drogerii! Rozpoznajesz tego mężczyznę?

Policjanci z Komisariatu Policji w Konstancinie - Jeziornie poszukują sprawcy...

Dodatkowe wsparcie dla najbardziej potrzebujących mieszkańców

Dodatkowe wsparcie dla najbardziej potrzebujących mieszkańców

Burmistrz Daniel Putkiewicz proponuje przeznaczenie dodatkowych środków na...

Dziennikarstwo obywatelskie

300 iglaków dla mieszkańców

300 iglaków dla mieszkańców

Leroy Merlin przekazał Gminie Piaseczno 300 choinek w doniczkach. Mieszkańcy...

Wspólnie tworzymy ozdoby choinkowe!

Wspólnie tworzymy ozdoby choinkowe!

W sobotę 10 grudnia podczas rodzinnych warsztatów kreatywnych w Centrum...

Planowane zmiany w kursowaniu linii 709, 739 i L39

Planowane zmiany w kursowaniu linii 709, 739 i L39

Gmina Piaseczno prowadzi rozmowy z ZTM na temat zmian w komunikacji w związku...

Największa inwestycja drogowa zakończona

Największa inwestycja drogowa zakończona

Zakończyła się największa i najdroższa gminna inwestycja drogowa ostatnich...

Warsztaty Firma to JA – temat Digital Marketing

Warsztaty Firma to JA – temat Digital Marketing

Centrum Przedsiębiorczości w Piasecznie zaprasza na nowy cykl bezpłatnych...