Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

Kraina Jeziorki - raj dla rowerzystów

Kategorie: Aktualności
Utworzone: piątek, 18 kwietnia 2014 Źródło: Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno

Kraina Jeziorki, czyli podwarszawska kraina dla aktywnych, to ponad 400 km tras, czyli odległość jak z Warszawy do Zakopanego, lub z Warszawy nad morze.

Taką odległość można przejechać rowerem w podwarszawskiej Krainie Jeziorki. Pięknie położone szlaki w Dolinie rzeki Jeziorki, wśród sadów jabłkowych, w otulinie lasu Chojnowskiego, wzdłuż Wisły specjalnie dla naszych użytkowników co roku są monitorowane i naprawiane. Dla wygody rowerzystów wybudowaliśmy przestrzenne drewniane wiaty wyposażone w stoliki, ławeczki, śmietniki i mapy z oznaczonym punktem, gdzie aktualnie się znajdujemy. A dla tych, którzy szukają urozmaicenia, organizowane są spływy kajakowe z Piaseczna do Konstancina - Jeziornej.

Kraina Jeziorki znajduje się na południu od Warszawy w powiecie Piaseczyńskim, Grójeckim oraz w gminie Mszczonów. Są to tereny pięknie położone w rozlewniach rzek, sąsiedztwie lasów, pól uprawnych i sadów owocowych. O każdej porze roku obszary te zachwycają różnorodnością - od kwitnących jabłoni, poprzez drzewka obsypane czerwonymi jabłkami aż po szlaki przykryte żółto - czerwonymi liśćmi.

 

Staramy się jak najbardziej urozmaicać Krainę Jeziorki. Co chwilę wyszukujemy nowych atrakcji regionu. Każdego roku podejmujemy też nowe aktywności i dbamy o infrastrukturę szlaków - mówi Arkadiusz Strzyżewski, członek zarządu Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Zlewni Rzeki Jeziorki - w tym roku mapę uzupełniliśmy o wykaz pasiek dostępnych przy szlakach rowerowych. Produkowane są tam najlepsze miody w okolicy. Jesteśmy w trakcie renowacji oznakowania szlaków rowerowych. Niewątpliwą atrakcją są też ok. 3 godzinne spływy kajakowe organizowane rzeką Jeziorką od Piaseczna do Konstancina -Jeziornej. Więcej informacji o spływie można uzyskać na stronie www.kajaki-piaseczno.pl

Nasze szlaki rowerowe wiodą przez największe atrakcje tego regionu. Warto tu przybyć, aby zobaczyć ruiny  XIV wiecznego Zamku Książąt Mazowieckich w Czersku, zażyć inhalacji w tężni solankowej w Parku Zdrojowym Konstancina-Jeziornej, skorzystać z ciepłych term w mszczonowskich czy przejechać się wąskotorową kolejką piaseczyńsko-grójecką (w każdą niedzielę rusza o 11:00 z Piaseczna).

Szlaki mają różny stopień trudności. Jedne wiodą przez szutrowe gminne drogi, przez miasta lub trakty, inne położone są na terenie rezerwatów, w sercu lasu, czy na piaszczystych drogach polnych. Wyruszając w trasę warto zaopatrzyć się w mapę Krainy Jeziorki - mówi Ewa Zambrzycka - Rozner, rowerzystka z Piaseczna. - Niektóre szlaki są bardzo wymagające i warto wiedzieć, gdzie się w danej chwili znajduje. Mapy są dostępne m.in. w urzędach gmina będących członkami Stowarzyszenia lub w punktach komercyjnych.

Na stronie krainajeziorki.pl dostępny jest Kalendarz Imprez, które się odbędą w nadchodzącym sezonie. Będzie to m.in. Turniej Rycerski na Zamku w Czersku, Mazovia MTB Marathon (zawody rowerowe), Święto Kwitnących Jabłoni, biegi, jarmarki, teatralia i wiele innych.

Aktualne informacje o Krainie Jeziorki znajdziecie Państwo na naszej stronie www.krainajeziorki.pl oraz na naszym profilu na Facebook.com/KrainaJeziorki.

Kontakt prasowy: Arkadiusz Strzyżewski, tel.: 881 77 55 33 mail: strzyzewski@piaseczno.eu

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz

Naszepiaseczno - lokalna społeczność

Najczęściej czytane

Jechały na służbę – widząc rozbity pojazd natychmiast zareagowały

Jechały na służbę – widząc rozbity pojazd natychmiast zareagowały

Funkcjonariuszki jadące na służbę, przy ulicy Słonecznej w Lesznowoli,...

Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych Piaseczno 2023

Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych Piaseczno 2023

14-15 stycznia 2023 roku odbędzie się Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych...

„Łyse” opony, stan nietrzeźwości i aktywny zakaz prowadzenia pojazdów

„Łyse” opony, stan nietrzeźwości i aktywny zakaz prowadzenia pojazdów

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że „łyse" opony, niesprawny...

Kradzież w drogerii! Rozpoznajesz tego mężczyznę?

Kradzież w drogerii! Rozpoznajesz tego mężczyznę?

Policjanci z Komisariatu Policji w Konstancinie - Jeziornie poszukują sprawcy...

Dodatkowe wsparcie dla najbardziej potrzebujących mieszkańców

Dodatkowe wsparcie dla najbardziej potrzebujących mieszkańców

Burmistrz Daniel Putkiewicz proponuje przeznaczenie dodatkowych środków na...

Dziennikarstwo obywatelskie

300 iglaków dla mieszkańców

300 iglaków dla mieszkańców

Leroy Merlin przekazał Gminie Piaseczno 300 choinek w doniczkach. Mieszkańcy...

Wspólnie tworzymy ozdoby choinkowe!

Wspólnie tworzymy ozdoby choinkowe!

W sobotę 10 grudnia podczas rodzinnych warsztatów kreatywnych w Centrum...

Planowane zmiany w kursowaniu linii 709, 739 i L39

Planowane zmiany w kursowaniu linii 709, 739 i L39

Gmina Piaseczno prowadzi rozmowy z ZTM na temat zmian w komunikacji w związku...

Największa inwestycja drogowa zakończona

Największa inwestycja drogowa zakończona

Zakończyła się największa i najdroższa gminna inwestycja drogowa ostatnich...

Warsztaty Firma to JA – temat Digital Marketing

Warsztaty Firma to JA – temat Digital Marketing

Centrum Przedsiębiorczości w Piasecznie zaprasza na nowy cykl bezpłatnych...