Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

17 i 18 maja - Otwarte Dni Hugonówki

Kategorie: Aktualności Kultura
Utworzone: poniedziałek, 12 maja 2014 Źródło: KDK
Data wydarzenia: sobota, 17 maja 2014 - niedziela, 18 maja 2014
Miejsce: KDK Hugonówka, Konstancin-Jeziorna Godzina: 11:00

W  dniach 17- 18 maja serdecznie zapraszamy mieszkańców Konstancina na Otwarte Dni Hugonówki, do nowej  siedziby Konstancińskiego Domu Kultury.

W tych dniach przygotowano mnóstwo ciekawych wydarzeń kulturalnych, takich jak: wystawy, spektakle, koncerty, pokazy tańca, warsztaty artystyczne, kulturalne rozmowy o … sztuce i literaturze, prezentacje klubów zainteresowań oraz wiele innych atrakcji. Każdy znajdzie coś dla siebie amoże nawet odnajdzie nowa pasję. 

Program Otwartych Dni  Hugonówki z opisami wydarzeń

17-18 maja 2014

Wystawy

WYCINANKA

Uroczyste odsłonięcie stałej wystawy wycinanek  w Hugonówce, sobota, 17 maja, godz. 12.00, wstęp wolny

Od maja br. w Hugonówce będzie prezentowany fragment Kolekcji wycinanek Antoniego Śledziewskiego przekazanej w 2012 r. w darze Konstancińskiemu Domowi Kultury. Na wystawie pokazane zostaną prace sześciu artystek z Powiśla: Anny Sabały, Rozalii Kowalczyk, Zofii Grzędy, Zofii Świderskiej, Marianny Łysiak i Zofii Chlebowskiej,  powstałe w latach 1956-2004.

SUGAR  TOWN I ELMINA

Wystawa fotografii Tomasza Tomaszewskiego. Uroczyste otwarcie wystawy, sobota, 17 maja, godz. 17.00, wstęp wolny

Dwa najnowsze cykle fotograficzne mieszkającego w Konstancinie Tomasza Tomaszewskiego zostały zrealizowane w Indonezji i Afryce. Pierwszy pt. Sugar Town jest reportażem z plantacji trzciny cukrowej na Jawie, założonej przed 300 laty przez Holendrów. Drugi cykl pt. Elmina jest  opowieścią o porcie rybackim w Ghanie, założonym w XV w. przez Portugalczyków, którego mieszkańcy zajmują się głównie rybołówstwem. Czarno-białe fotografie obu cykli stoją w kontraście do popularnych zdjęć z podróży, pokazując egzotykę bezpośrednio i pozbawioną upiększeń.

Wystawa potrwa do 22 czerwca 2014 r.

MINIATURY KONSTANCIŃSKIEJ ARCHITEKTURY

Wystawa modeli Andrzeja Makulskiego, sobota, 17 maja, godz. 11.00-18.00, wstęp wolny

Wystawa plenerowa, podczas której będzie można podziwiać miniatury budynków charakterystycznych dla dawnego Konstancina. Wystawie towarzyszyć będzie promocja "Bajki o kaczor­ku Konstantym, który zbudował altankę" autorstwa Anny Nozderki.

Wystawa prac uczestników Konkursu dla studentów Wydziału Architektury PW na najlepszy projekt rewaloryzacji  zabytkowej zabudowy Konstancina-Jeziorny pod patronatem Burmistrza  Gminy Konstancin-Jeziorna, niedziela, 18 maja, godz. 11.00-18.00, wstęp wolny

Uczestnicy konkursu pracowali nad koncepcją architektoniczną remontu, adaptacji, rozbudowy bądź odtworzenia zabytków, takich jak: Willa Kamilin, Willa Marysieńka, zakład przyrodoleczniczy Biały Dom oraz budynek KDK przy ulicy Jaworskiego 18.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia efektów pracy młodych architektów. 

Teatr

,,Piwo gratis" - spektakl teatralny w wykonaniu grupy AD REM, scenariusz i reżyseria Ewa Cielesz, sobota 17 maja, godz. 18:00

Bezpłatne wejściówki do odebrania godzinę przed spektaklem

Ot, taka sobie zwyczajna knajpa. Barman przeciera szklanki, dorabiająca do stypendium studentka - stoliki. Rzadko tu ktoś zagląda. Aż nagle nieoczekiwanie spotykają się w tym miejscu ludzie odmienni mentalnością, pozycją społeczną, przeszłością, a także tym, co dzieje się tu i teraz. Wydarzenia, choć tak różne, nie pozwalają na obojętność, łączą wszystkich we wspólnym działaniu, nabierają tempa. Serdecznie zapraszamy.

AB OVO Wieczorowo - Teatr Improv gwiazda wieczoru, sobota 17 maja godz. 20.00

Bezpłatne wejściówki do odebrania w dniach: 5, 7 maja w godzinach 9.00-18.00, 6, 8, 9 maja w godzinach 9.00-16.00, 17 maja w godzinach 11.00-15.00

W tak szczególnym dniu nie może zabraknąć  grupy AB OVO. Kiedy cztery lata temu  zaczynali swoją przygodę z Improv potrzeba sceny była ogromna . Dzisiaj Konstancin doczekał się pięknego miejsca.

AB OVO WIECZOROWO postara się sprawdzić wszelkie możliwości sceny i przekroczyć teatralne  granice pomiędzy aktorem i widzem a wszystko na bazie teatralno-muzycznej improwizacji. Mamy nadzieję, że Teatr AB OVO  na stałe  zagości  świeżo malowanych owianych historią przestrzeniach. Serdecznie zapraszamy.

Koncerty

Karina  Mrówka i  Wojciech Stec AKUSTYCZNIE, sobota 17 maja, godz. 16.00

Bezpłatne wejściówki do odebrania  godzinę przed koncertem

 Karina Mrówka, młoda, obiecująca wokalistka, która od kilku lat szlifuje swój warsztat wokalny w Konstancińskim Domu Kultury pod okiem Wojciecha Steca. Wojciech Stec- pianista, gitarzysta, aranżer, kompozytor, pedagog, studiował w Berklee College of Music w Bostonie. Od 1997 działa na polskim rynku muzycznym, współpracując z wieloma artystami takimi jak Artur Andrus, Andrzej Poniedzielski, Małgorzata Ostrowska, Kasia Wilk. Jest współproducentem najlepiej sprzedającej się płyty na polskim rynku w 2013 - 'Myśliwiecka' Artura Andrusa. Podczas koncertu zaprezentują autorskie aranżacje utworów rockowych i popowych.

LemOn - gwiazda wieczoru, niedziela 18 maja, godz. 20.00

Bezpłatne wejściówki do odebrania w dniach: 5, 7 maja w godzinach 9.00-18.00; 6, 8, 9 maja w godzinach 9.00-16.00; 18 maja w godzinach 11.00-15.00

Zespół LemON z charyzmatycznym Igorem Herbutem na czele nie zwalnia tempa! Po brawurowej wygranej w programie "Must Be The Music" zespołowi udało się dokonać sztuki niezwykle trudnej. Ze swoją niekomercyjną, emocjonalną muzyką osiągnął komercyjny sukces. Ich debiutancka płyta niedługo po premierze pokryła się złotem, a następnie platyną. Rok 2013 to pasmo sukcesów. Nominacja do Fryderyka 2013 w kategorii Debiut Roku. Trasa koncertowa po całej Polsce. Trzy wielkie przeboje w ciągu kilkunastu miesięcy i ogromny sukces w rozgłośniach radiowych oraz w Internecie (teledyski obejrzało łącznie ponad 15 milionów internautów). Skład LemON tworzą muzycy o różnych korzeniach etnicznych, stąd w muzyce zespołu słychać wpływy kultury łemkowskiej, folku ukraińskiego z jazzowym groovem i rockową drapieżnością. Taka mieszanka spotkała się z ogromnym uznaniem zarówno słuchaczy, jak i krytyków.

W związku z tym zespół przygotował dla swoich fanów niezwykły prezent, jakim jest specjalna edycja debiutanckiego albumu. Płyta została dopieszczona brzmieniowo dzięki nowemu masterowi i wzbogacona o dodatkowe nagrania. Na płycie CD znajdują się między innymi niepublikowane dotąd wersje radiowe singli, starannie dobrane występy live, a także nowy singiel "Dewiat", którym zespół udowadnia, że LemON wymyka się wszelkim szufladkom i definicjom.

Wokół Tańca

Pokazy  Tańca, sobota 17 maja, godz. 14.00-15.00

Bezpłatne wejściówki do odebrania  godzinę przed pokazami

Akademia Tańca CMG Radom, aktualny Mistrz Polski Formacji Tanecznych w tańcach latynoamerykańskich. Formacja zaprezentuje tańce latynoamerykańskie: samba, cza cza, rumba, jive oraz rock and rolla. Uczestnicy programu telewizyjnego "Got to Dance".

Tango argentyńskie

Pokaz w wykonaniu profesjonalnych tancerzy Jakuba  Grzybka i Patrycji Cisowskiej-Grzybek, którzy zdobywali swe umiejętności w stolicy tanga- Buenos Aires. Byli choreografami największego w Polsce spektaklu tangowego "Tango Piazzolla" w teatrze Rampa w Warszawie.

Występowali przed publicznością w wielu miastach europejskich, tańczyli na statkach rejsowych włoskich linii Costa, a także w teatrze muzycznym "Roma". Są właścicielami Studia Tanga Argentyńskiego w centrum Warszawy "TangoArtFactory". Pokaz będzie podróżą po złotej erze tanga, której towarzyszyć będzie muzyka największych orkiestr z czasów świetności Buenos Aires.

Kulturalne rozmowy….

Spotkanie z  Szymonem Rogińskim fotografem prasowym, fotografem mody oraz autorem indywidualnych projektów, sobota 17 maja, godz.  14.00-15.15, sala multimedialna, wstęp wolny

Jednym z głównych tematów fotografii Szymona Rogińskiego jest pejzaż. Jego zdjęcia naznaczone klimatem nieokreślonego niepokoju, pokazują otaczający świat, jako miejsce nie do końca rozpoznane i bezpieczne. Fotografie artysty wydają się być  nasączone trudną do zdefiniowania duchowością, niekiedy wręcz mist ycyzmem choć w zupełnie nowym, nietradycyjnym wydaniu.

Podczas spotkania artysta opowie o swoich motywacjach i poszukiwaniach oraz zaprezentuje niektóre ze zrealizowanych projektów.

Spotkanie z Tomaszem Tomaszewskim, fotografem prasowym, wykładową i wydawcą, sobota 17 maja, godz. 15.30-17.00, wstęp wolny

Zdjęcia Tomasza Tomaszewskiego, jednego z najwybitniejszych współczesnych polskich fotografów, publikowane były w największych magazynach zagranicznych takich jak Stern, Paris Match, GEO, New York Times, Time, Fortune, Vogue, Die Zeit i Elle. Od dwudziestu lat fotograf współpracuje z magazynem National Geographic, w którym opublikował 18 esejów fotograficznych. Jest autorem wielu wystaw indywidualnych, wydawcą kilku książek autorskich, laureatem międzynarodowych nagród a także wykładowcą w Polsce, USA, Niemczech i we Włoszech.

Podczas spotkania opowie o swoich doświadczeniach i najnowszych projektach, z których dwa najnowsze zostaną zaprezentowany w formie wystawy, której otwarcie odbędzie się tuż po spotkaniu z autorem.

Spotkanie z Maciejem Stępińskim fotografem, malarzem, autorem filmów i instalacji, niedziela 18 maja, godz. 12.00-13.15, wstęp wolny

Zdjęcia Macieja Stępińskiego cechuje szczególny rodzaj wyrafinowania. Kadry są oszczędne, starannie wybrane, motywy komponują się w harmonijną całość. Tematem jest najczęściej fragment rzeczywistości przekształcony działalnością człowieka. Wykorzystując możliwości techniczne artysta wzmaga efekty sztuczności, obcości lub niejednoznaczności fotografowanych miejsc skłaniając widza do refleksji nad kondycją  współczesnego świata. Podczas spotkania artysta zaprezentuje wybrane przez siebie projekty.

Spotkanie z Anną Beatą Bohdziewicz fotografką niezależną, kuratorką wystaw i autorką tekstów o fotografii, niedziela 18 maja, godz. 13.00-15-15, wstęp wolny

Na przełomie lat 1980-81, uczestnicząc w  wydarzeniach  związanych z Solidarnością artystka wypracowała własny język fotografii dokumentalnej przedstawiając problemy, zdarzenia i ludzi w seriach osobistych obrazów. Jest autorką wielu cykli fotograficznych, z których najbardziej znanymi są Fotodziennik,  Chorasan, Spalona Solidarność, Antypocztówki. Wydała albumy Kapliczki Warszawskie oraz 1981. Lekki powiew wolności. Jej najnowszą publikacją będzie album 1989. Wszystko od nowa - wydanie Fotodziennika w formie książki. W czasie spotkania artystka opowie o swojej twórczości i wybranych publikacjach.

Spotkanie autorskie z Markiem Kochanem, niedziela 18 maja, godz. 17.30-19:00, wstęp wolny

Zapraszamy na rozmowę z autorem o jego najnowszej powieści Fakir z Ipi.

Marek Kochan - prozaik, dramaturg, wykładowca akademicki. Wydał m.in. zbiór opowiadań Ballada o dobrym dresiarzu, powieść Plac zabaw, dramaty Argo, Szczęście Kolombiny. Współpracuje z Teatrem Polskiego Radia.

"Nie można wszystkiego pokazać od razu. Napięcie musi stopniowo rosnąć. Inaczej, co to byłby za kryminał. W kryminałach morderca potrzebuje czasu, żeby odsłonić kulisy zbrodni, powiedzieć, kto zabił albo dlaczego. Zresztą, sam nie wiem, czy to jest na pewno kryminał. Może reportaż? Albo coś innego, jakaś hybryda, która przekracza granice gatunków".

Fakir z Ipi.


Kluby zainteresowań

Akademia Pozytywnego Myślenia

" Jak  budować i wykorzystywać siłę swoich pozytywnych myśli? ", sobota 17 maja, godz. 11.00-12.30, wstęp wolny

 W naszej Akademii dowiesz się co wpływa na Twoje emocje. Dlaczego jedni osiągają sukces,  a inni wciąż narzekają obwiniając za swoje porażki otoczenie? Co zrobić , aby budzić się rano z uśmiechem i przeżywać kolejny udany dzień?  Spotkanie poprowadzi Jacek Galus - trener rozwoju osobistego.

Klub Podróżnika - dzieciom   "SUPER POLSKA!" Miejsca niezwykłe i niesamowite, sobota 17 maja, godz. 12.45-13.45, wstęp wolny 

Czy Polska jest super? Oczywiście!

Znajdziemy tu miejsca absolutnie wyjątkowe takie jak dom unoszony przez balony, krzywą wieżę (a nawet dwie!), czy też wioskę gdzie mieszka więcej bocianów niż ludzi. Dowiemy się jak mała jest najmniejsza książka świata, czy da się zrobić rzeźby z jednej zapałki i gdzie rośnie Krzywy Las. Popłyniemy statkiem po trawie, odwiedzimy najstarszą puszczę, wpadniemy (na chwilę!) w depresję i dotkniemy środka Europy.

Poznamy tajemnice zamków!

 Autorzy: Anna i Krzysztof Kobusowie- Fotografowie i dziennikarze, uwielbiający włóczęgę z dala od utartych szlaków, egzotyczne podróże oraz odkrywanie Polski. Autorzy serii książek "Mali podróżnicy w wielkim świecie" (wyd. National Geographic),

Sokrates Cafe - Otwarty Klub Dyskusyjny, niedziela 18 maja, godz. 14.00-16.00, wstęp wolny

Miejsce dla wszystkich, którzy na filozofii się nie znają, ale lubią rozmawiać, zadawać pytania i szukać odpowiedzi. Spotkania mają formę dyskusji na temat, który wygra w demokratycznym głosowaniu spośród pytań zgłoszonych przez uczestników spotkania. Każdy z uczestników ma równe prawo głosu. W dyskusji nie dążymy do wypracowania jednolitego stanowiska. Chodzi raczej o zaprezentowanie różnych możliwych stanowisk i argumentów, które za nimi przemawiają. Rozmawiamy o tym, co dotyczy wszystkich i o czym wszyscy mamy jakieś pojęcie. Staramy się to pojęcie rozjaśnić i pogłębić, a czasem i podważyć.

Warsztaty i animacje

Pamiętam tutaj kiedyś …. prezentacja wspomnień związanych z Hugonówką, sobota 17 maja, niedziela 18 maja, godz. 11.00-18.00

Wydarzenie plenerowe, w czasie którego zaprezentujemy zgromadzone wcześniej wspomnienia mieszkańców związane z działalnością Kina Beata (wcześniej Fregata) oraz Pubem Pod  Diabłami. Będzie także możliwość przyniesienia spisanych wspomnień w dniu imprezy lub nagrania ich  na miejscu . Natomiast w ostatniej propozycji, grze dyskusyjnej pt. "Wspomnienia do rozdzielenia", będzie można wziąć udział o określonych godzinach w sobotę  o godz. 12.00, 15.00 i 17.00, a w  niedzielę o  godz. 11.00 i 16.00. 

Warsztaty i animacje plenerowe dla dzieci, sobota 17 maja, godz. 13.00-16.00

Malowanie twarzy to doskonała zabawa dla małych i dużych. Każdy, chociaż na chwilę może sie stać kimś  innym. Dzikim kotem, małą myszką czy ulubionym bohaterem z bajki. Serdecznie zapraszamy do wspaniałej zabawy.

Sobota 17 maja , Niedziela 18 maja, godz. 15.00-18.00

Doskonałą zabawę zapewnią dzieciom również animatorzy. Kuglarze przeniosą uczestników zabaw  w  niedostępny na co dzień,  niezwykły  świat magii.  Zabawne improwizowane etiudy zaaranżuje min, a bańkarz wyczaruje wielkie bańki o barwnej poświacie. Całą zabawę urozmaici  zabawny i  kreatywny szczudlarz.

Warsztaty Rodzinne, niedziela 18 maja, godz. 13.00-15.00

Tematami warsztatów będzie Konstancin i jego historia oraz otwarcie Hugonówki. Oprócz zabaw integracyjnych, ruchowych, zaplanowane są dwa warsztaty artystyczne:

Stare zdjęcie Hugonówki (historyczne, przedwojenne, z okresu, gdy był tu zakład przyrodoleczniczy Hugona Zajdla) - wykonywana będzie podkładka pod kubek metodą decoupage.

Konstanciński Spacerownik - na specjalnie przygotowanych mapach każda rodzina narysuje swoją ulubioną trasę spacerową  Konstancina. Z powstałych map zrobimy wystawę prac.  

Poranek Filmowy dla dzieci, niedziela 18 maja, godz. 11.00-13.00

Bezpłatne wejściówki do odebrania  godzinę przed seansem

 Wielka podróż Bolka i Lolka - pełnometrażowy film animowany, 1977r. (105 min).

Pracownia plastyczna

 Plener malarski  - wspólne malowanie Hugonówki, sobota 17 maja, godz. 15.00-18.00; niedziela 18 maja, godz. 10.00-14.00, wstęp wolny

Zachęcamy pasjonatów rysunku i malarstwa, a także wszystkich, którzy dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę ze sztuką  na plener malarski.

Będziemy tworzyć obrazy w technice dowolnej, bądź rysować w malowniczej scenerii Parku i Hugonówki, którą będziemy mogli uwiecznić  na powstałych pracach malarskich.

Pracownia malarstwa -  Ewa Panasiuk, sobota 17 maja, godz. 11.00-13.00, wstęp wolny

Ewa Panasiuk - artysta plastyk, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu, członek Związku Polskich Artystów Plastyków i Mazowieckiego Towarzystwa Kultury.

Zapraszamy dzieci do pracowni plastycznej, gdzie  można  spróbować swoich sił w różnych technikach plastycznych, takich jak malarstwo, grafika, rzeźba czy techniki mieszane. Zajęcia mają na celu rozwijanie umiejętności artystycznych, wzbogacanie środków ekspresji, rozbudzanie wrażliwości i wyobraźni, jak również umożliwiają zapoznanie się z głównymi technikami plastycznymi, a także poszerzenie wiedzy z zakresu historii sztuki.

Pracownia rzeźby -  Mark Łukasik

Warsztaty ,,Rzeźba i ceramika artystyczna -małe formy rzeźbiarskie w glinie", sobota 17 maja, godz. 14.00-16.00, wstęp wolny

Marek Łukasik - artysta plastyk. Absolwent PLSP w Warszawie i PWSSP w Łodzi. Zajmuje się rysunkiem oraz rzeźbą w kamieniu i glinie. Ilustrator książek i kostiumograf.

Serdecznie zapraszamy na warsztaty "Rzeźba i ceramika artystyczna - Małe formy rzeźbiarskie w glinie".

Rondo Jazzmen - FAJF W HUGONÓWCE, niedziela 18 maja, godz. 17.30-19.30, wstęp wolny

Rondo Jazzmen charakteryzuje się graniem tradycyjnych standardów jazzowych

pochodzących z Nowego Orleanu i Chicago. Wykonuje również polskie standardy z lat 30' i 40' XX wieku oraz tematy nawiązujące do tego okresu. Muzycy wywodzą się z zespołu Big Band Rondo założonego w 2003r. w Konstancinie. Zespół tworzą znakomici muzycy jazzowi: Jurek "Kusy" Kuszakiewicz (trąbka, wokal) znany z Vistula River Brass Band i Old Timers,

Michał Pijewski (klarnet, wokal), Mariusz Wnuk (puzon) - współpracował z Hagaw i Happy Jazz Band, Marek "Słoma" Słomiński (banjo), Ireneusz Kozłowski (kontrabas) - znany z Blues Fellows, Jerzy Więckowski (perkusja) - członek zespołu Blues Fellows. Serdecznie zapraszamy na potańcówkę.

W czasie trwania imprezy zapraszamy serdecznie na prezentację pracowni modelarskiej KDK, pod kierunkiem Zbigniewa Ciećwierza. Młodzi modelarze zaprezentują w plenerze modele pływające.

Sobota, niedziela, godz. 12.00-  15.00 

Zapraszamy.

 

 

 

 

 

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz

Naszepiaseczno - lokalna społeczność

Najczęściej czytane

Narkotykowy biznes na terenie ogródków działkowych zakończony trzymiesięcznym aresztem

Narkotykowy biznes na terenie ogródków działkowych zakończony trzymiesięcznym aresztem

Piaseczyńscy kryminalni zatrzymali mężczyznę, który posiadał...

Wypadek w Piasecznie, ciężko ranna pasażerka jednego z aut. Zatrzymany kierowca przewozów na aplikację

Wypadek w Piasecznie, ciężko ranna pasażerka jednego z aut. Zatrzymany kierowca przewozów na aplikację

W nocy w pobliżu ulic Okulickiego i Powstańców Warszawy w Piasecznie ...

Ogłoszenia o pracę w Piasecznie - jak sprawdzić przyszłego pracodawcę?

Ogłoszenia o pracę w Piasecznie - jak sprawdzić przyszłego pracodawcę?

Większość ogłoszeń o pracę sformułowana jest w zachęcający sposób....

"Dziennik przebudzenia" Adam Ferency, Joanna Kosierkiewicz

"Dziennik przebudzenia" Adam Ferency, Joanna Kosierkiewicz

17 listopada Centrum Kultury w Piasecznie zaprasza na spektakl „Dziennik...

IRENEUSZ KROSNY. Pantomimiczny spektakl komediowy

IRENEUSZ KROSNY. Pantomimiczny spektakl komediowy

We wtorek, 6 grudnia 2022 r. o godzinie 19.00 Centrum Kultury w Piasecznie...

Dziennikarstwo obywatelskie

Planowane zmiany w kursowaniu linii 709, 739 i L39

Planowane zmiany w kursowaniu linii 709, 739 i L39

Gmina Piaseczno prowadzi rozmowy z ZTM na temat zmian w komunikacji w związku...

Największa inwestycja drogowa zakończona

Największa inwestycja drogowa zakończona

Zakończyła się największa i najdroższa gminna inwestycja drogowa ostatnich...

Warsztaty Firma to JA – temat Digital Marketing

Warsztaty Firma to JA – temat Digital Marketing

Centrum Przedsiębiorczości w Piasecznie zaprasza na nowy cykl bezpłatnych...

I Piaseczyńskie Zakończenie Sezonu Motocyklowego

I Piaseczyńskie Zakończenie Sezonu Motocyklowego

Już w sobotę 17 września 2022 roku klub motocyklowy Gremium MC zaprasza na...

Zmiany rozkładów jazdy linii L-2, L-5, L12 i L13

Zmiany rozkładów jazdy linii L-2, L-5, L12 i L13

Od środy 14 września zmienią się rozkłady jazdy linii lokalnych L-2, L-5,...