Wiele osób posiadających tak zwaną żyłkę handlowca marzy o założeniu własnego sklepu. Jednak obecnie już na etapie nadawania realnych kształtów kiełkującym w głowach pomysłom borykają się oni z jednym dylematem - sklep internetowy czy tradycyjny?
Fenomen sklepów internetowych
Nie sposób nie zgodzić się z twierdzeniem, że współcześnie sprzedaż internetowa święci prawdziwe triumfy popularności. Klienci doceniają związaną z tym ogromną wygodę, wynikającą głównie z braku konieczności spędzenia długich godzin w alejkach galerii handlowej.
Oczywiście konsumenci wykazują różne preferencje i tradycyjne sklepy z pewnością nie znikną z powierzchni ziemi, niemniej ich internetowe odpowiedniki nie bez powodu określane są mianem przyszłości handlu, a wiele znanych marek zdecydowało się na równoległą sprzedaż za pośrednictwem sieci. Ale co tak właściwie przemawia za ich założeniem i sprawia, że warto rozpocząć tego typu działalność?
Koszty głównym argumentem?
Pomijając w tym momencie fakt, że tysiące potencjalnych klientów można spotkać właśnie w wirtualnej rzeczywistości, jednym z głównych aspektów są przede wszystkim ponoszone koszty, które w roli argumentu sprawdzają się naprawdę znakomicie.
Owszem, otwierając sklep internetowy, również musimy posiadać pewien kapitał, ale jest on z pewnością znacznie mniejszy. Dlaczego? Sprzedaż w sieci nie wymaga wynajmowania lokalu, a następnie jego aranżacji. Tego rodzaju działalność możemy prowadzić właściwie z dowolnego miejsca, na początku nawet z domu.
Naszym lokalem będzie strona internetowa, a podstawową kwestią, o którą musimy zadbać, to odpowiednia domena. Te najlepsze są co prawda dość drogie, ale ich późniejsze utrzymanie nie będzie aż tak kosztochłonne, jak czynsz w centrum miasta czy centrum handlowym.
Z kolei aranżacja naszego lokalu nie będzie obejmowała zakupu mebli czy różnego rodzaju urządzeń. Nas interesować będzie zwłaszcza oprawa graficzna witryny sklepu, która sprawi, że czas w nim spędzony będzie dla odbiorcy źródłem przyjemności.
Bezcenne zaufanie
Pozostałe wydatki, obejmujące między innymi zagwarantowanie dostępności towaru, będą porównywalne. Ale tym, co trudno oszacować, a może być sporym wyzwaniem dla właścicieli sklepów internetowych, jest zdobycie zaufania konsumentów.
W tym kontekście nie możemy zapomnieć o możliwości zweryfikowania informacji na temat naszej działalności w różnego rodzaju ewidencjach, stworzeniu przejrzystego regulaminu i rzetelnej obsłudze. Ale uruchomienie sklepu internetowego oznacza też konieczność wirtualnego obracania pieniędzmi, jednak nawiązanie współpracy z firmą z branży nowoczesnych systemów transakcyjnych będzie dla klientów zapewnieniem o bezpieczeństwie wpłacanych przez nich środków.
A gdy nasz sklep internetowy osiągnie oczekiwany sukces, ni
Komentarze