Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

Dofinansowanie zmiany ogrzewania

Kategorie: Aktualności
Utworzone: środa, 29 października 2014 Źródło: Urząd Miasta i Gminy Piaseczno

Wydział Ochrony Środowiska i Gospodarki Rolnej Urzędu Miasta i Gminy w Piasecznie informuje o możliwości składania wniosków o dofinansowanie z budżetu gminy Piaseczno zmiany systemu ogrzewania na proekologiczny polegający na zmianie węglowego ogrzewania na paliwo gazowe lub elektryczne.

Dofinansowanie uchwalono uchwałą Nr 1464/XLVII/2014 Rady Miejskiej w Piasecznie. Z treścią uchwały i załącznikiem Nr 1 do Uchwały informującym o zasadach udzielania dotacji celowej z budżetu gminy na likwidację niskiej emisji w Gminie Piaseczno można zapoznać się pod tym linkiem lub w pokoju nr 2 w Wydziale Ochrony Środowiska i Gospodarki Rolnej przy ul. Wojska Polskiego 54.

Gmina Piaseczno udziela dofinansowania podmiotom będącymi właścicielami, współwłaścicielami nieruchomości mieszkalnych lub najemcami posiadającymi tytuł prawny do dysponowania nieruchomością na terenie Gminy Piaseczno, którzy zmienią system ogrzewania mieszkań polegający na likwidacji tradycyjnych pieców węglowych oraz kotłów c.o. starej generacji i zainstalowaniu ogrzewania proekologicznego. Dofinansowanie dotyczy wyłącznie budynków istniejących.

Wysokość dofinansowania wynosi:
- do kotłów c.o. (gazowych, gazowo - olejowych) 50% ceny nie więcej niż 2000 zł
- do urządzeń elektrycznych 60% ceny, nie więcej niż 2000 zł.

Dofinansowanie przekazywane będzie zgodnie z wcześniej zawartą umową między Gminą Piaseczno a wnioskodawcą, po wykonaniu i dokonaniu odbioru przez specjalistyczne służby.

Po realizacji inwestycji wnioskodawca przedkłada do Urzędu fakturę VAT rachunek na zakup i montaż nowego źródła ciepła oraz opinię kominiarską.

Więcej informacji można uzyskać pod nr telefonu (22) 736-02-71 lub w Wydziale Ochrony Środowiska i Gospodarki Rolnej.

Wniosek na dofinansowanie można pobrać pod tym linkiem lub w kancelarii Urzędu przy ul. Kościuszki 5 oraz w pokoju nr 2 przy ul. Wojska Polskiego 54.

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz

Naszepiaseczno - lokalna społeczność

Najczęściej czytane

Policjanci z Konstancina uratowali życie kobiety w kryzysie emocjonalnym

Policjanci z Konstancina uratowali życie kobiety w kryzysie emocjonalnym

Tuż po 2:00 w nocy na numer alarmowy zatelefonowała 25-latka. Mówiła...

Mały Wyścig Pokoju 7–8 czerwca 2025

Mały Wyścig Pokoju 7–8 czerwca 2025

Już 7 i 8 czerwca 2025 roku zapraszamy wszystkich pasjonatów kolarstwa na...

Piknik Smaków w Józefosławiu

Piknik Smaków w Józefosławiu

Food trucki przejmują Józefosław! Dwudniowy Piknik Smaków podczas Dni...

Wyniki II tury wyborów prezydenckich 2025 w gminie Piaseczno

Wyniki II tury wyborów prezydenckich 2025 w gminie Piaseczno

W II turze wyborów prezydenckich 2025 w gminie Piaseczno głosowało 83,50%...

Food trucki przejmują Józefosław

Food trucki przejmują Józefosław

Dwudniowy Piknik Smaków podczas Dni Józefosławia już 7–8 czerwca. Szykuje...

Dziennikarstwo obywatelskie

Piknik Smaków w Józefosławiu

Piknik Smaków w Józefosławiu

Food trucki przejmują Józefosław! Dwudniowy Piknik Smaków podczas Dni...

Piknik smaków w Piasecznie

Piknik smaków w Piasecznie

Food trucki wjeżdżają do Piaseczna! Czterodniowy Piknik Smaków na Skwerze...

Świąteczne Iluminacje Konstancina-Jeziorny

Świąteczne Iluminacje Konstancina-Jeziorny

Konstancin-Jeziorna rozbłysnął tysiącami światełek. Świąteczne...

Magia Świąt w Górze Kalwarii: Jarmark Bożonarodzeniowy i Iluminacja Ogrodu Miejskiego

Magia Świąt w Górze Kalwarii: Jarmark Bożonarodzeniowy i Iluminacja Ogrodu Miejskiego

Już w najbliższą niedzielę, 15 grudnia, Góra Kalwaria zaprasza na...