Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

Dzień dziecka w Konstancinie-Jeziornie

Utworzone: piątek, 29 maja 2015 Źródło: KDK
Data wydarzenia: niedziela, 31 maja 2015
Miejsce: Park Zdrojowy w Konstancinie-Jeziornie Godzina: 12:30

Podczas tegorocznego Dnia Dziecka 31 maja, Konstanciński Dom Kultury zaprasza do wspólnej zabawy pod hasłem "Dzieciaki kochają zwierzaki". To doskonała okazja, żeby zwrócić uwagę na porzucone, bezdomne zwierzęta z terenu gminy Konstancin-Jeziorna i zatroszczyć się o nie. 

To prawda, kochamy zwierzaki, a one kochają nas i uwielbiają nam to okazywać, dlatego każdy zwierzak potrzebuje człowieka, do którego mógłby się przytulić. Niestety, jest wiele zwierząt, które straciły swoich opiekunów, wymknęły się z domu i nie potrafią wrócić lub zostały przez ludzi porzucone. Jeśli mają odrobinę szczęścia, trafiają do schronisk. Pamiętajmy o nich. Bawiąc się wesoło z okazji Dnia Dziecka, i dzieciaki i dorośli - wszyscy możemy im pomóc. 

We wspólnej zabawie uczestniczyć będzie Fundacja Świętego Franciszka "Pomóż zwierzętom - naszym małym braciom" oraz Przytulisko Prima-Vet działające na rzecz opieki nad bezdomnymi zwierzętami w Konstancinie-Jeziornie i na terenie naszej gminy. Będziemy również gościć Panią Natalię Kujawę z Malinowego Psa, dyplomowaną behawiorystkę zwierzęcą z licencją COAPE, zajmującą się konsultacjami behawioralnymi , terapią zachowania psów oraz pomocą w socjalizacji, wychowaniu i adopcji psów. 

Fundacja Świętego Franciszka azyl dla bezdomnych kotów został założony w 1992 roku przez Panią Irenę Jarosz na terenie jej prywatnej posesji w Konstancinie-Jeziornie. Misją Kociego Azylu jest pomaganie bezdomnym zwierzętom i upowszechnianie humanitarnego stosunku do nich, w szczególności poprzez edukację dzieci i młodzieży. Obecnie w azylu przebywa około 300 kotów i kilka psów, znajdując tam pomoc i opiekę. Fundacja jest organizacją charytatywną, działającą dzięki pracy wielu wolontariuszy i środkom ofiarowanym przez ludzi wielkiego serca. 

Przytulisko Prima-Vet od wielu lat współpracuje z gminą Konstancin- Jeziorna, gdzie pomaga zagubionym i porzuconym stworzeniom. Psy i koty trafiające pod ich opiekę mogą liczyć na pomoc weterynaryjną oraz profesjonalne przygotowanie do adopcji. Dzięki współpracy z behawiorystami, treserami oraz licznym gronem wspaniałych wolontariuszy podopieczni przytuliska mogą liczyć na czułość i wspaniałą opiekę.

Wśród wielu atrakcji przygotowanych z okazji Dnia Dziecka, znajdzie się loteria, z której całkowity dochód zostanie przekazany Fundacji Świętego Franciszka, aby pomóc bezdomnym zwierzętom. Prace artystyczne, które będą fantami na loterię przygotowują zarówno dzieci jak i dorośli - członkowie sekcji artystycznych Konstancińskiego Domu Kultury. A jeśli Państwo, lub Wasze dzieci, chcielibyście przygotować i przekazać na ten cel swoje prace (obrazy, rysunki, czy inne rękodzieło) - serdecznie zapraszamy i prosimy o kontakt z działem organizacji KDK. 

W Fundacji i Przytulisku, bezdomne zwierzęta znajdują schronienie i pełną miskę, ale przecież potrzebują czegoś więcej… Nasłuchują, wypatrują, czekają. Może już zaraz pojawi się ich człowiek i zabierze je do domu… Czy znacie to uczucie, kiedy zakończony zimnym nosem psi pyszczek podbija naszą rękę, domagając się pieszczot? Czy doświadczyliście tego ciepła, kiedy kot na dzień dobry "strzela baranka" i mruczy niczym mały traktorek? Czy marzycie o własnym zwierzaku w domu, tylko odkładacie decyzję? Może to właśnie ten dzień? Fundacja i Przytulisko zaprezentują Państwu zwierzęta, które czekają na adopcję i nowy ciepły dom. 

Nie namawiamy, oczywiście, do podejmowania pochopnych decyzji, bo przygarnięcie zwierzęcia, to wielka odpowiedzialność, ale zachęcamy do rozważenia takiej możliwości. Warto o tym pomyśleć, bo wzięty ze schroniska pies czy kot, będzie kochać swojego opiekuna całym sobą i nigdy nie przestanie. 

W parku, zarówno dzieciaki jak i dorośli, będą mogli spotkać się i porozmawiać z panią Natalią Kujawą, behawiorystką zwierzęcą, która wytłumaczy jak porozumiewać się ze zwierzętami, odczytywać ich mowę ciała oraz jak najlepiej zaopiekować się zwierzakiem po przejściach i zdobyć jego zaufanie. 
Podczas imprezy chcielibyśmy również zaprezentować Państwu plenerową wystawę fotografii naszych konstancińskich pupili zatytułowaną "Mój Przyjaciel….", której pomysłodawcami są uczestnicy spotkań CDN - Czas Dla Nas - działającej w Konstancińskim Domu Kultury. Zachęcamy do przyniesienia zdjęć Waszych zwierzaków. 

W programie naszej wspólnej zabawy, w amfiteatrze i na terenie Parku Zdrojowego, przewidzianych jest mnóstwo atrakcji: 

Amfiteatr:

 • Program muzyczny dla dzieci ,,Kolorowe piosenki" - koncert, podczas którego wykonywane będą znane i lubiane utwory z repertuaru Majki Jeżowskiej oraz innych popularnych wykonawców.
 • Szalony pokaz psów, czyli ,,Taniec na 12 łap" - w pokazie wystąpią psy rzadko spotykanych ras i zaprezentują niesamowite umiejętności współpracy z człowiekiem. Wiele sztuczek, pokazy psich sportów i dobra zabawa gwarantowane!
 • Przedstawienie dla dzieci ,,W królestwie leniwego Smoka Śpiocha" - interaktywna bajka w planie aktorsko-lalkowym, która opowiada o niesfornym smoku. Nasz bohater to kapryśny zrzęda, przemieniony przez promienie słoneczne w miłe i poczciwe stworzenie. 

Plener:

 • Plenerowa wystawa fotografii konstancińskich pupili pt. "Mój Przyjaciel…"
 • Spotkanie dla dzieci "Jak rozmawiać ze swoim psem"
 • Konsultacje z panią Natalią Kujawą, behawiorystką zwierzęcą
 • Przejażdżki kucykami i spotkanie z osiołkiem
 • Dmuchane zabawki, kule wodne, karuzela
 • Loteria
 • Zabawy i konkursy sportowe
 • Animacje, zabawy i konkursy dla dzieci
 • Malowanie buzi
 • Pokazy wielkich baniek mydlanych
 • Warsztaty plastyczne, podczas których będziemy wspólnie malować ulubione zwierzaki
 • Warsztaty naukowe dla dzieci
 • Warsztaty rzeźbienia w glinie

Zbiórka zdjęć konstancińskich pupili i prac na loterię. 

Zdjęcia w formacie A5 lub A4 lub prace, opisane z tyłu (imię i nazwisko właściciela zwierzaka i autora zdjęć, kontakt do niego, imię zwierzaka lub gatunek) prosimy przynosić do KDK ul. Mostowa 15 w godz. 9-18 (recepcja). W razie pytań prosimy o kontakt z działem organizacji KDK, Tel. 22 484 20 21 - Agnieszka Wiśniowska.

Zdjęcia i prace zbieramy do 20 maja b.r.

Serdecznie zapraszamy!

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz

Naszepiaseczno - lokalna społeczność

Najczęściej czytane

Zniszczył meble ogrodowe, ekspedientce groził pozbawieniem życia

Zniszczył meble ogrodowe, ekspedientce groził pozbawieniem życia

Uwagę 30-latka trzykrotnie przykuły meble ogrodowe w jednym ze sklepów na...

Handlowała sprzętem elektronicznym. Zabezpieczono towar o wartości prawie 850 tysięcy złotych

Handlowała sprzętem elektronicznym. Zabezpieczono towar o wartości prawie 850 tysięcy złotych

Policjanci stołecznego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą ...

Budujemy nowe drogi do węzła Antoninów

Budujemy nowe drogi do węzła Antoninów

Gmina Piaseczno od kilku lat realizuje inwestycje drogowe, które mają...

Prace wyburzeniowe na terenie TDP Park w Piasecznie

Prace wyburzeniowe na terenie TDP Park w Piasecznie

Właściciel nieruchomości położonej przy ul. Okulickiego 7/9 w Piasecznie...

Dni Konstancina w stylu belle époque – parada, piknik i koncert

Dni Konstancina w stylu belle époque – parada, piknik i koncert

To będzie weekend pełen wrażeń. 3 i 4 czerwca zapraszamy na Dni...

PGE gra dalej z FC Lesznowola

PGE gra dalej z FC Lesznowola

Lokalny Klub FC Lesznowola, od 2012 roku, konsekwentnie dąży do rozwoju. Jego...

Dziennikarstwo obywatelskie

Festiwal food trucków w Józefosławiu

Festiwal food trucków w Józefosławiu

Przed mieszkańcami Józefosławia najsmaczniejszy event tej wiosny. W pierwszy...

Rusza kolejna edycja projektu Przedsiębiorcze Piaseczno 2023

Rusza kolejna edycja projektu Przedsiębiorcze Piaseczno 2023

W Centrum Przedsiębiorczości w Piasecznie rusza kolejna edycja...

300 iglaków dla mieszkańców

300 iglaków dla mieszkańców

Leroy Merlin przekazał Gminie Piaseczno 300 choinek w doniczkach. Mieszkańcy...

Wspólnie tworzymy ozdoby choinkowe!

Wspólnie tworzymy ozdoby choinkowe!

W sobotę 10 grudnia podczas rodzinnych warsztatów kreatywnych w Centrum...

Planowane zmiany w kursowaniu linii 709, 739 i L39

Planowane zmiany w kursowaniu linii 709, 739 i L39

Gmina Piaseczno prowadzi rozmowy z ZTM na temat zmian w komunikacji w związku...