Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

Rozbudowa Auchan w Piasecznie

Kategorie: Aktualności
Utworzone: niedziela, 12 lipca 2015 Źródło: Urząd Miasta i Gminy Piaseczno

W piątek 3 lipca 2015 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno miało miejsce posiedzenie Komisji Polityki Gospodarczej z udziałem burmistrza Zdzisława Lisa, radnych Rady Miejskiej Piaseczna, przedstawicieli Auchan i zainteresowanych mieszkańców.

Do 2020 roku dzisiejszy hipermarket Auchan przekształcić się ma w nowoczesną galerię handlową z licznymi sklepami modowymi, strefą gastronomiczną oraz kinem. Nowo zaprojektowany, ciekawy architektonicznie budynek, którego elewację stanowić będzie w głównej mierze szkło i metalowe elementy powstanie w obrysie dzisiejszego sklepu Leroy Merlin i w naturalny sposób łączyć się będzie ze zmodernizowanym dzisiejszym hipermarketem Auchan.

Na spotkaniu omówiono zarówno plany rozbudowy centrum handlowego jak i te związane z przebudową i modernizacją ulicy Geodetów oraz ulicy Energetycznej. Uczestnicy spotkania mogli zapoznać się z wizualizacjami samego obiektu jak i planami rozbudowy dróg i węzłów komunikacyjnych. Przypomnijmy, że wytyczne do budowy nowej galerii handlowej w tym miejscu są określone w aktualnie obowiązującym miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, uchwalonym jeszcze w 2010 roku.

Po przebudowie Centrum Handlowe Auchan ma zwiększyć powierzchnię handlową niemal dwukrotnie. Liczba obiektów handlowych ma wzrosnąć do 200 a liczba miejsc parkingowych, dzięki wybudowaniu parkingu w podziemiu galerii, powiększy się z 1800 do 2900.

Prezentację z zakresu modernizacji dróg w tej części gminy przedstawił naczelnik wydziału Infrastruktury i Transportu Publicznego Włodzimierz Rasiński. Ewentualne porozumienie pomiędzy spółką Auchan i spółkami powiązanymi a gminą Piaseczno dotyczy uzgodnienia koncepcji przebudowy ul. Energetycznej i ul. Geodetów oraz udział finansowy spółki Auchan w przebudowie tych ulic.

Przedmiotem rozmów z firmą Auchan jest:
1. Uzgodnienie szczegółowych koncepcji przebudowy ulic:
a. ul. Geodetów na odcinku od ul. Puławskiej do ulicy Kosodrzewiny
b. ul. Energetycznej na odcinku od ronda przy Fashion House do planowanego ronda Rubinowa,
2. zakres remontu ul. Energetycznej od ronda Rubinowa do skrzyżowania ulic Geodetów, Wilanowskiej i Energetycznej,
3. udział finansowy spółki Auchan i spółek powiązanych w powyższych inwestycjach,
4. uzgodnienie wjazdu drogi wewnętrznej Auchan przez teren Policji do ronda przy Fashion House, łącznie z parametrami tej drogi i zagospodarowaniem terenu pomiędzy drogą a budynkiem przy ul. Rubinowej,
5. terminy realizacji poszczególnych inwestycji.

Ponadto rozmowy dotyczą udziału finansowego Auchan i spółek powiązanych w przebudowie ul. Mleczarskiej oraz uwzględnienie wniosków Auchan do uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu pomiędzy ulicami Energetyczną, Puławską, Mleczarską i torami bocznicy kolejowej - dawnej zajezdni trolejbusowej.

Odnosząc się do wniosków Auchan dotyczących dawnej zajezdni trolejbusowej należy pamiętać, że znajduje się ona w obszarze, który w studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Miasta i Gminy Piaseczno przeznaczony jest pod działalność handlową i usługową. Rozpatrywać je należy również w kontekście sąsiednich terenów byłego gospodarstwa ogrodniczego w Mysiadle, gdzie gmina Lesznowola przewiduje lokalizację innych sklepów wielkopowierzchniowych.

Dlatego ważne jest, aby w związku z realizacją zamierzeń spólki Auchan jak najwięcej skorzystali na tym sami mieszkańcy oraz gmina Piaseczno. Jedną z bezpośrednich korzyści, obok rozbudowy okolicznej infrastruktury drogowej będą z pewnością nowe miejsca pracy, których powstać ma ok. 2000 oraz zwiększone o kilka milionów złotych rocznie dochody gminy z tytułu różnego rodzaju podatków.

Na spotkaniu burmistrz Zdzisław Lis obok plusów związanych z inwestycją wskazał też na utrudnienia i niedogodności, które mogą mieć miejsce. Podkreślił jednak, że rolą samorządu są takie działania, które te niedogodności mają zminimalizować.

Na koniec spotkania pytania zadawali mieszkańcy ulic, które leżą w sąsiedztwie centrum handlowego. Głównie dotyczyły one natężenia ruchu i zakłóceń podczas samej rozbudowy. Na to pierwsze pytanie padła optymistyczna odpowiedź, że po zrealizowaniu wszystkich inwestycji drogowych, natężenie ruchu na ul. Geodetów i Energetycznej może nawet zmaleć. A to za sprawą planowanych dwóch nowych skrzyżowań na ul. Puławskiej. Pierwsze ma powstać przy ul. Kuropatwy, która będzie łączyć się z ulicą Cyraneczki, drugie już na terenach inwestycyjnych gminy Lesznowola. W przyszłości spowoduje to rozbicie dzisiejszego potoku samochodów na ul. Geodetów na 4 niezależne strumienie od strony Puławskie (łącznie z ul. Energetyczną)j, którymi mieszkańcy dojadą do osiedli na Józefosławiu i Julianowie.

Jeśli chodzi zaś o samą budowę sklepu to ma być ona prowadzona na wygrodzonym terenie, nie wpływając na bieżące funkcjonowanie Auchan czy obecnego parkingu.

Kolejne spotkanie z mieszkańcami odbędzie się 21 lipca 2015 o godzinie 17 na Sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno.

Informujemy, że wnioski, opinie i zapytania w sprawie koncepcji komunikacyjnych można wysyłać na adres:konsultacje@piaseczno.eu.

Przedstawione w prezentacjach koncepcje nie są zatwierdzonymi, ostatecznymi rozwiązaniami. Prawa autorskie pozostają własnością firmy Auchan i biur projektowych, zatem nie mogą być bez zgody właścicieli praw autorskich wykorzystywane na żadnych polach eksploatacji. Udostępnienie tych materiałów odbywa się na zasadzie wglądu zainteresowanych w prezentowany materiał. Nie można ich kopiować celem dalszego udostępniania.


Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz

Naszepiaseczno - lokalna społeczność

Najczęściej czytane

Czy warto założyć firmę w Piasecznie?

Czy warto założyć firmę w Piasecznie?

Piaseczno znajduje się jedynie 17 km od Warszawy, niedaleko jej dzielnicy...

Poszukujemy zaginionej Doroty Poncyliusz

Poszukujemy zaginionej Doroty Poncyliusz

Piaseczyńscy policjanci prowadzą poszukiwania 37-letniej Doroty Poncyliusz....

SCENA JÓZEFOSŁAW - WOJCIECH CUGOWSKI DUO

SCENA JÓZEFOSŁAW - WOJCIECH CUGOWSKI DUO

Nie czekaj na znak! 1 grudnia w Klubie Kultury w Józefosławiu wystąpi przed...

Kiermasz świąteczny w Piasecznie

Kiermasz świąteczny w Piasecznie

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w wyjątkowym, corocznym Kiermaszu...

Białe Noce – Scena Otwarta Piaseczno

Białe Noce – Scena Otwarta Piaseczno

28 listopada 2023 roku zapraszamy na cykl Scena Otwarta, podczas którego...

Miał być tort i urodziny, będą zarzuty karne

Miał być tort i urodziny, będą zarzuty karne

Kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów grożą...

Dziennikarstwo obywatelskie

Magia Radosnej Wigilii ponownie zagości w Piasecznie

Magia Radosnej Wigilii ponownie zagości w Piasecznie

Święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy warto trochę zwolnić i zadbać o...

Marysia Ambrożkiewicz z sukcesami w kolarstwie przełajowym

Marysia Ambrożkiewicz z sukcesami w kolarstwie przełajowym

Pierwsze miejsce w wyścigu kat. juniorki młodszej zajęła Marysia...

Nowe osiedle Przesmyckiego 25 C - domy wielu możliwości

Nowe osiedle Przesmyckiego 25 C - domy wielu możliwości

Piękno, funkcjonalność i energooszczędność – to wszystko łączy nowa...

MKS Piaseczno na najbardziej prestiżowych zawodach pływackich w Polsce!!!

MKS Piaseczno na najbardziej prestiżowych zawodach pływackich w Polsce!!!

Międzynarodowy Memoriał Marka Petrusewicza to zawody z ponad 30-letnią...

Świetne występy MKS Piaseczno tuż przed finałem ligi

Świetne występy MKS Piaseczno tuż przed finałem ligi

Październik był bardzo intensywnym miesiącem dla naszych zawodników...