Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

Najlepsze Euro w historii

Kategorie: Aktualności Sport
Utworzone: wtorek, 26 lipca 2016

To były nasze najlepsze mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Po kilku latach słabych meczy polska reprezentacja na chwilę obecną zajmuje, tak jak i w 2007 roku, najwyższe miejsce w rankingu FIFA w historii naszej piłki nożnej. Po Euro 2016 awansowaliśmy na 16 miejsce.

Historia naszych występów w mistrzostwach Europy nie jest długa. Polska pierwszy raz brała udział w tym turnieju dopiero 8 lat temu, w 2008 roku, za czasów trenera Leo Beenhakkera. Debiutująca reprezentacja Polski nie wyszła wówczas z grupy. Przegraliśmy z Niemcami po dwóch golach naszego rodaka, Łukasza Podolskiego, zremisowaliśmy z Austrią i na koniec przegraliśmy z Chorwacją. Mistrzostwa Euro 2008 miały miejsce w Austrii i Szwajcarii. Nasza drużyna zagrała dwa mecze w Klagenfurcie w Karyntii na południu Austrii i jeden w Wiedniu.

W 2012 roku z racji organizowania mistrzostw Europy zostaliśmy automatycznie do nich zakwalifikowani. Drużynę trenował Franciszek Smuda. Pomimo dużych oczekiwań, faktu, że graliśmy u siebie, nie wyszliśmy z grupy. Zremisowaliśmy w Warszawie z Grecją i Rosja. Przegraliśmy we Wrocławiu z Czechami i to był koniec nadziei na zakwalifikowanie się do kolejnego etapu.

Euro 2016 ponownie wywalczyliśmy sami. Były obawy, że ta walka pójdzie na marne i znów nie wyjdziemy z grupy. Trzeba było jednak wreszcie udowodnić, że polską reprezentację na coś stać i potrafi dobrze i skutecznie grać w futbol. Zarówno my jako kibice i nasi reprezentanci mieliśmy wielkie oczekiwania wobec tegorocznego turnieju. Wielu Polaków udało się do Francji, by móc wspierać jedenastkę na stadionach. Było nas tam mnóstwo. Wytworzyliśmy niesamowitą atmosferę i to niewątpliwie było pomocne dla piłkarzy. Po raz pierwszy nasza drużyna tak naprawdę nas nie zawiodła.

Obstawiaj mecze piłkarskie z bonusem 100% na Polskę, gdyż po tym turnieju naprawdę warto zaryzykować i postawić na polaków. Polacy zagrali świetnie. Pomimo że nie zdobyli medalu, kibice byli bardzo wdzięczni. Nie przegraliśmy żadnego meczu w regulaminowym czasie gry, straciliśmy bardzo mało bramek. Zremisowaliśmy bezbramkowo z Niemcami, wygraliśmy z Irlandią Północną na stadionie w Nicei po golu Arkadiusza Milika i z Ukrainą w Marsylii po golu Jakuba Błaszczykowskiego. Pierwszy raz w historii awansowaliśmy do kolejnego etapu rozgrywek, fazy pucharowej. Po walce ze Szwajcarią zwyciężyliśmy w rzutach karnych. Mecz z Portugalią sprawił, że musieliśmy pożegnać się z mistrzostwami. Przegraliśmy, pomimo że Robert Lewandowski już na samym początku strzelił naszym rywalom gola i przez chwilę wygrywaliśmy. Biorąc pod uwagę fakty, tegoroczne Euro jest najlepszym w historii reprezentacji Polski.

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz

Naszepiaseczno - lokalna społeczność

Najczęściej czytane

Wypadek w Piasecznie, ciężko ranna pasażerka jednego z aut. Zatrzymany kierowca przewozów na aplikację

Wypadek w Piasecznie, ciężko ranna pasażerka jednego z aut. Zatrzymany kierowca przewozów na aplikację

W nocy w pobliżu ulic Okulickiego i Powstańców Warszawy w Piasecznie ...

Narkotykowy biznes na terenie ogródków działkowych zakończony trzymiesięcznym aresztem

Narkotykowy biznes na terenie ogródków działkowych zakończony trzymiesięcznym aresztem

Piaseczyńscy kryminalni zatrzymali mężczyznę, który posiadał...

Ogłoszenia o pracę w Piasecznie - jak sprawdzić przyszłego pracodawcę?

Ogłoszenia o pracę w Piasecznie - jak sprawdzić przyszłego pracodawcę?

Większość ogłoszeń o pracę sformułowana jest w zachęcający sposób....

"Dziennik przebudzenia" Adam Ferency, Joanna Kosierkiewicz

"Dziennik przebudzenia" Adam Ferency, Joanna Kosierkiewicz

17 listopada Centrum Kultury w Piasecznie zaprasza na spektakl „Dziennik...

IRENEUSZ KROSNY. Pantomimiczny spektakl komediowy

IRENEUSZ KROSNY. Pantomimiczny spektakl komediowy

We wtorek, 6 grudnia 2022 r. o godzinie 19.00 Centrum Kultury w Piasecznie...

Dziennikarstwo obywatelskie

Planowane zmiany w kursowaniu linii 709, 739 i L39

Planowane zmiany w kursowaniu linii 709, 739 i L39

Gmina Piaseczno prowadzi rozmowy z ZTM na temat zmian w komunikacji w związku...

Największa inwestycja drogowa zakończona

Największa inwestycja drogowa zakończona

Zakończyła się największa i najdroższa gminna inwestycja drogowa ostatnich...

Warsztaty Firma to JA – temat Digital Marketing

Warsztaty Firma to JA – temat Digital Marketing

Centrum Przedsiębiorczości w Piasecznie zaprasza na nowy cykl bezpłatnych...

I Piaseczyńskie Zakończenie Sezonu Motocyklowego

I Piaseczyńskie Zakończenie Sezonu Motocyklowego

Już w sobotę 17 września 2022 roku klub motocyklowy Gremium MC zaprasza na...

Zmiany rozkładów jazdy linii L-2, L-5, L12 i L13

Zmiany rozkładów jazdy linii L-2, L-5, L12 i L13

Od środy 14 września zmienią się rozkłady jazdy linii lokalnych L-2, L-5,...