Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

Pożegnanie lata w Prażmowie

Kategorie: Aktualności Kultura
Utworzone: piątek, 14 września 2018 Źródło: Gmina Prażmów
Data wydarzenia: niedziela, 16 września 2018
Miejsce: Przy Urzędzie Gminy

Zapraszamy na imprezę plenerową "Pożegnanie lata w Prażmowie", połączoną z uroczystościami dożynkowymi i uczczeniem ciężkiej pracy rolników. Impreza odbędzie się w niedzielę, 16 września 2018r. w Prażmowie na terenie przy Urzędzie Gminy Prażmów.

Msza św. "dożynkowa" - 11:30

Przed imprezą o godz. 11:30 w kościele pw. św. Franciszka z Asyżu odprawiona będzie msza św., podczas której poświęcone zostaną wieńce oraz chleb dożynkowy. Następnie w oprawie muzycznej Prażmowskiej Orkiestry Dętej spod kościoła do sceny przejdzie korowód dożynkowy.

Oficjalne otwarcie imprezy - godz. 12:30

Zaraz po nadejściu mieszkańców i gości, którzy będą uczestniczyć w mszy św. dożynkowej nastąpi oficjalne rozpoczęcie imprezy. Wójt przywita wszystkich mieszkańców. Podzieli, przekazany mu przez starostów dożynkowych bochen chleba z nowego ziarna.Po oficjalnych wystąpieniach, podziękowaniach dla rolników i obrządku dożynkowym na scenie rozpocznie się program artystyczno-sportowy, który będzie trwał do późnych godzin wieczornych.

Pokaz akrobacji rowerowych - godz. 14:00

Przed sceną na małych i dużych czekał będzie zapierający dech w piersiach pokaz trialu rowerowego. Start o godzinie 14:00. Akrobacje na rowerze z udziałem publiczności poprowadzi Piotr Bielak.

Piotr Bielak umiejętności akrobatyczne zdobywane przez 19 lat treningów, 13 letnie doświadczenie sceniczne i poczucie humoru połączył ze sobą w widowisko, sprawiające widzom wiele radości i promujące aktywność fizyczną. Piotr występował na żywo na największych eventach w kraju, w telewizjach oraz w programie Mam Talent. Prowadzi najpopularniejszy w Polsce kanał YouTube związany z trialem rowerowym, gdzie najpopularniejszy film obejrzało ponad 200 000 widzów. Jest pierwszym i jedynym człowiekiem w Polsce, który przejechał na rowerze trialowym 8-metrowy odcinek po linie. Numer ten wykonał w 2011 roku. Jest pierwszym i jedynym człowiekiem na świecie, który żongluje 4 piłkami, siedząc na kierownicy roweru, znajdując się jednocześnie na platformie umieszczonej 2 metry nad ziemią.

 

"Z arią i piosenką przez świat" - godz. 15:00

Koncert muzyki operetkowo-musicalowej pn. "Z arią i piosenką przez świat" w wykonaniu duetu artystów łódzkiej sceny teatralnej, Opery Podlaskiej oraz Warszawskiej Opery Kameralnej - Emilii Zielińskiej i Mariusza Adama Ruta rozpocznie się o godzinie 15:00.

Mieszkaniec naszej gminy - utalentowany tenor Mariusz Adam Ruta zaprosi publiczność w magiczną podróż przez świat najpiękniejszych i najbardziej romantycznych dzieł muzyki wokalnej. Nie zabraknie takich przebojów jak: "Miłość Ci wszystko wybaczy", "Ta ostatnia niedziela", "Brunetki, Blondynki", "Graj Cyganie", "Przetańczyć całą noc", " Don’t cry for me Argentyna", "Delilah", "Wyśniłam sen", "Portofino" a także znakomitych duetów: "Usta milczą, dusza śpiewa", "Co się dzieje, oszaleję", "Jakże mam Ci wytłumaczyć", czy "Song of love".

Mariusz Adam Ruta (tenor) jest absolwentem Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi. Od stycznia 2013r rozpoczął współpracę z Operą i Filharmonią Podlaską - Europejskim Centrum Sztuki. Kreuje tam m.in. Gastone "La Traviatta" G.Verdi ; Damazy "Straszny Dwór" S.Moniuszki; Monostatos "Czarodziejski Flet" W.A.Mozarta; Don Cairo " Carmen" G.Bizet. W 2016 roku zadebiutował na deskach Warszawskiej Opery Kameralnej.

 

Emilia Zielińska (sopran) w 2013 roku ukończyła Wydział Wokalno - Aktorski w Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie śpiewu solowego dr hab. Bożeny Wagner. Współpracuje z Polską Operą Kameralną oraz Teatrem Muzycznym w Łodzigdzie wykonuje następujące role: Rola Mi z operetki "Kraina uśmiechu F.Lehara, Lizy z operetki "Kraina uśmiechu" F.Lehara, Hudl z musicalu "Skrzypek na dachu" J.Bocka, Walentyny z operetki "Wesoła wdówka" F.Lehara, Partia Adeli z operetki "Zemsta nietoperza" J. Straussa. Solistka w koncercie "Ten piękny, wspaniały świat" oraz "W zaczarowaną noc" a także "Powróćmy jak za dawnych lat".

"Kabaret z Konopi" - godz. 16:30

Krzysiek, Norbert i Radek czyli Kabaret z Konopi zaproszą na swój występ pełen skeczów, piosenek oraz nutki improwizacji. To po prostu trzeba zobaczyć na żywo! Start o godz. 16:30.

Kabaret z Konopi występuje od 2005 roku. Przez wiele lat działalności zdobył ponad 70 nagród na różnego rodzaju festiwalach i przeglądach kabaretowych w całym kraju. Ma na koncie kilkadziesiąt nagród publiczności oraz jest laureatem takich festiwali jak: PAKA w Krakowie, PKS w Warszawie, KOKS w Kielcach, Fermenty w Bielsko-Białej, Mulatka w Ełku, Kopytko w Toruniu, Festiwal Dobrego Humoru w Gdańsku, Zostań Gwiazdą Kabaretu w Poznaniu, Dowcipakery w Krakowie, Japko w Lublinie i wiele innych. Kabaret z Konopi znany jest także z realizacji telewizyjnych dla TVP2, TVP1, Polsatu i TVN biorąc udział w kabaretonach w Koszalinie, Zielonej Górze, i Top Trendach w Sopocie.

Magic Show w wykonaniu iluzjonisty Tomasza Kabisa - godz. 18:00

Zaskakujący i pełen niezwykłych wrażeń pokaz iluzji w wersji kabaretowej rozpocznie się o godz. 18:00. Występ Tomasza Kabisa to połączenie humoru i zręczności a przy tym interakcja z publicznością. W iluzji tkwi tajemnica i zagadkowość, które sprawiają, że otaczająca nas rzeczywistość nabiera bajkowych kolorów. Podczas występu zaplanowano także warsztaty magii.

Tomasz Kabis to finalista programu telewizyjnego "Mam talent". Od 8 roku życia realizuje się i rozwija jako iluzjonista. Już jako mały chłopiec fascynował się światem iluzji. Przekonany o tym, że czarowanie to droga jego życia robił wszystko, by dopiąć swego. Udział w programie "Mam Talent" dał mu zastrzyk energii i motywacji. Startował w nim 4 razy, aż do skutku - do czasu kiedy udało mu się dojść do samych finałów programu.

Koncert zespołu CLIVER - godz. 19:30

Gwiazdą imprezy "Pożegnanie lata w Prażmowie" będzie, obecny na scenie muzycznej już od 15 lat, zespół CLIVER. Największe hity formacji, takie jak "Chodź kochanie", "Zaufaj mi", "Pokaż jak się kręcisz" czy "Moje ciało oszalało" usłyszeć będzie można od godziny 19:30.

Zespół CLIVER powstał w sierpniu 2002 roku w Ciechanowie. Założycielem grupy jest Cezary Hajdacki, główny twórca muzyki, tekstów oraz aranżacji piosenek. Grupa CLIVER zaistniała na rynku muzycznym dzięki udziałowi w castingu zorganizowanym przez zespół WEEKEND w 2006 roku. Ich zmagania zostały zarejestrowane w programie "Uwaga. Kulisy sławy" emitowanym przez stację TVN. We wrześniu 2007 roku zespół CLIVER wydał swoją pierwszą płytę zatytułowaną "Kanikuły". W kolejnych latach zespół wydał kolejną płytę i odnosił sukcesy w plebiscytach "Disco Bandżo", zdobywając tytuły "Najlepsza Płyta Roku", "Teledysk Roku", "Duet Roku", "Przebój Roku Disco Polo" oraz na festiwalach muzyki disco, takich jak "Disco Hit Festival".

Dyskoteka pod chmurką z zespołem D.M.D - godz. 20:30

Na koniec imprezy do tańca i zabawy będzie zachęcał zespół D.M.D., który poprowadzi dyskotekę z muzyką na żywo. Start od godz. 20:30.

Darek, Mariusz i Darek to grupa muzyków z naszych okolic z prawdziwą pasją do grania. Dźwięki, rytmy, harmonie muzyczne, instrumenty i nagłośnienie to ich największe zainteresowania. Każdy ma wieloletnie doświadczenie muzyczne. Uczestniczyli w różnych projektach na różnych scenach. Swoją pasją zarażają wszystkich dookoła sprawiając, że wszystkie dźwięki i rytmy docierają do "serducha" każdego odbiorcy bez wyjątku. Zróżnicowany repertuar oraz jakość muzyki zaspokoi każdego słuchacza.

Imprezę poprowadzi Maciej Smoliński prezenter Polo TV

Maciej Smoliński od 4 lat jest twarzą i prezenterem najbardziej oglądanej telewizji muzycznej w Polsce - Polo TV. Jego telewizyjna specjalność to muzyka. W swoich programach łączy rozrywkę oraz rzetelną, dziennikarską merytorykę. Widzowie w całej Polsce znają go jako prowadzącego program "Disco Studio", "Wszystko mi disco", "Disco Star" i "Gwiazdy Polo tv". W lipcu 2015 roku zaskoczył wszystkich fanów disco polo i nagrał piosenkę "Zakochaj się we mnie" w duecie z topowym zespołem Exaited. Połączenie głosów Agnieszki Drewnickiej i Maćka Smolińskiego musiało okazać się sukcesem! Piosenka "Zakochaj się we mnie" zwyciężyła koncert Premier 20 Ogólnopolski Festival Muzyki Tanecznej w Ostródzie.

Inne atrakcje

Poza sceną też będzie się działo. Udostępniony dzieciom zostanie lunapark m.in. z eurobangee, żyroskopem i dmuchańcami. Ponadto w Prażmowie powstanie Miasteczko Rowerowe z prawdziwego zdarzenia, w którym młodzi mieszkańcy będą mogli spróbować swoich sił na profesjonalnych rowerach, nie tylko pokonując przeszkody, czy jako uczestnicy ruchu drogowego ale będą mogli nauczyć się prostych akrobacji na rowerze wcześniej zaprezentowanych na scenie w pokazie trialu rowerowego Piotra Bielaka. Z atrakcji będzie można korzystać nieodpłatnie do zmroku.

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz

Naszepiaseczno - lokalna społeczność

Najczęściej czytane

Życzenia zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych

Życzenia zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych

Zdrowych, radosnych Świąt Wielkiej Nocy...

Wybieram Lime – specjalna promocja w dniu wyborów samorządowych

Wybieram Lime – specjalna promocja w dniu wyborów samorządowych

Lime, największa na świecie firma oferująca współdzielone pojazdy...

Kradzież artykułów spożywczych i alkoholowych - wiesz kim są sprawcy?

Kradzież artykułów spożywczych i alkoholowych - wiesz kim są sprawcy?

Policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Powiatowej Policji ...

Hulajnogą w gniazdo łabędzi

Hulajnogą w gniazdo łabędzi

Dwóch nastoletnich chłopców wrzuciło hulajnogę elektryczną do stawu w...

Wiesz kim jest ten mężczyzna? Zadzwoń!

Wiesz kim jest ten mężczyzna? Zadzwoń!

Policjanci wydziału dochodzeniowo – śledczego piaseczyńskiej komendy...

Będzie się działo, czyli imprezowy rozkład jazdy

Będzie się działo, czyli imprezowy rozkład jazdy

Koncerty, jarmarki, potańcówki i festiwale. Tegoroczny kalendarz imprez...

Dziennikarstwo obywatelskie

Mazowiecka Gala Sportu 2024 wśród nagrodzonych "czwróka" z MKS Piaseczno

Mazowiecka Gala Sportu 2024 wśród nagrodzonych "czwróka" z MKS Piaseczno

W dniu 28.03.2024r. na Stadionie Narodowym w Warszawie odbyła się coroczna...

Wybieram Lime – specjalna promocja w dniu wyborów samorządowych

Wybieram Lime – specjalna promocja w dniu wyborów samorządowych

Lime, największa na świecie firma oferująca współdzielone pojazdy...

3. Bieg KRÓLOWEJ BONY Szlakiem Książąt Mazowieckich

3. Bieg KRÓLOWEJ BONY Szlakiem Książąt Mazowieckich

Formuła wydarzenia ma na celu połączenie sportu z XVI wieczną historią...

SHOW jak z bajki -cyrk Korona

SHOW jak z bajki -cyrk Korona

„SHOW jak z bajki" – tegoroczna produkcja Cyrku Korona to plejada...

Pies wyrzucony przez okno Góra Kalwaria

Pies wyrzucony przez okno Góra Kalwaria

W biały dzień wyrzucił szczeniaka z drugiego piętra! Mężczyzna został...