Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

Start kolarzy z Piaseczna w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

Kategorie: Aktualności Sport
Utworzone: wtorek, 6 sierpnia 2019 Źródło: Urząd Miasta i Gminy Piaseczno

Zawodnicy klubu LUKS TRÓJKA PIASECZNO przez trzy dni rywalizowali w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w kolarstwie torowym w Pruszkowie.

Pierwszego dnia wystartowali w konkurencji SPRINT DRUŻYNOWY, w którym z czasem 50,600 zajęli piąte miejsce, a do walki o brązowy medal zabrakło im 0,200.

Kolejnego dnia kolarze startowali w Sprincie (Tomasz Grzesiak) oraz w kolarskim OMNIUM (Jakub Kamiński i Arkadiusz Kusiak). Pierwszy z nich od samego początku rywalizacji prezentował się bardzo dobrze w eliminacjach (200m ze startu lotnego) i zajął pierwsze miejsce uzyskując czas 10,989, co jest nowym rekordem Polski w tej kategorii wiekowej. W rywalizacji bezpośredniej po zaciętych bojach z przeciwnikami zajął pierwsze miejsce i złoty medal OOM oraz tytuł Mistrza Polski.

Jakubowi i Arkowi od samego początku rywalizacja nie układała się po myśli i po czterech konkurencjach OMNIUM Jakub Kamiński zakończył rywalizację na 17 miejscu, mimo iż w ostatniej konkurencji wyścigu punktowym nadrobił jedno okrążenie i zdobył dodatkowe 20 punktów, a Arkadiusz Kusiak zajął 24 miejsce.

W kolejnym, trzecim dniu pozostały do rozegrania tylko dwie konkurencje: wyścig KEIRIN - Tomasz Grzesiak i wyścig MEDISON - Arkadiusz Kusiak, Jakub Kamiński. W pierwszym wyścigu Tomasz Grzesiak walczył bardzo ładnie, eliminacje przechodził bez jakichkolwiek problemów, lecz w finale cała rozgrywka ułożyła się nie po myśli i w biegu finałowym po fascynującej, zaciętej walce zajął 4 miejsce. Natomiast w Medisonie Arkadiusz Kusiak i Jakub Kamiński wspięli się na wyżyny swoich możliwości i zajęli 2 miejsce.

Walka toczyła się do ostatniego finiszu, na którym LUKS TRÓJKA PIASECZNO pokonała zawodników z Kalisza i dzięki temu całą rywalizację zakończyła na 2 miejscu - uzyskując srebrny medal Mistrzostw Polski.

Podsumowując, start Juniorów Młodszych należy uznać za bardzo udany. Klub wrócił z Pruszkowa z dwoma medalami: ZŁOTYM Tomka Grzesiaka i SREBRNYM Jakuba Kamińskiego i Arkadiusza Kusiaka.