Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

Gdzie w Warszawie i okolicach będzie można zrobić zakupy w ciszy?

Kategorie: Aktualności
Utworzone: poniedziałek, 2 września 2019 Źródło: CH Auchan

Centrum Handlowe Auchan Piaseczno, Galeria Łomianki oraz Centrum Handlowe Auchan Modlińska wprowadzają "Godziny ciszy". Od 3 września w każdy wtorek w godzinach 15:00 - 17:00 w pasażach handlowych i w hipermarketach Auchan będzie przyciemnione oświetlenie, a także zostaną wyłączone telewizory, muzyka oraz komunikaty płynące z głośników. To rozwiązanie ma ułatwić zakupy osobom ze spektrum autyzmu.

Akcja "Godziny ciszy" w Centrach Handlowych Auchan i hipermarketach Auchan została wprowadzona w całej Polsce z myślą o osobach ze spektrum autyzmu i zaburzeniami pokrewnymi, dla których zakupy w przestrzeni z głośną muzyką, częstymi komunikatami płynącymi z głośników i wieloma bodźcami mogą być szczególnie uciążliwe. W wybranym dniu tygodnia w godzinach popołudniowych klienci mogą robić zakupy w ciszy, przy przygaszonym oświetleniu i wyłączonych telewizorach. "Godziny ciszy" obowiązują zarówno w pasażach galerii handlowych, jak i w hipermarkecie Auchan. Dodatkowo w hipermarkecie Auchan w "Godzinach ciszy" będą wydzielane kasy pierwszeństwa. 

Akcję zainicjował w kwietniu 2019 roku hipermarket Auchan w Częstochowie, a następnie dołączały do niej kolejne hipermarkety oraz Centra Handlowe Auchan w całej Polsce. Od 3 września do akcji dołączą trzy obiekty w aglomeracji warszawskiej: Centrum Handlowe Auchan Piaseczno, Galeria Łomianki oraz Centrum Handlowe Auchan Modlińska. Tym samym "Godziny ciszy" będą obowiązywały 22 Centrach Handlowych Auchan oraz w krakowskiej Galerii Bronowice i podwarszawskiej Galerii Łomianki.

- Liczne zmiany, które wprowadzamy w naszych Centrach Handlowych, mają sprawić, by stały się one miejscami, w których klienci czują się komfortowo i chętnie je odwiedzają. Dokładamy starań, żeby w naszych obiektach nie było barier komunikacyjnych, a osoby szczególnie wrażliwe, m.in. na bodźce dźwiękowe i świetlne, mogły znaleźć czas na spokojne zakupy. Dlatego cieszę się, że możemy ogłosić wprowadzenie "Godzin ciszy" w obiektach Ceetrus w aglomeracji warszawskiej - mówi Aleksandra Dubrawska, lider ds. Kluczowych Klientów Działu Operacyjnego w Ceetrus, odpowiedzialna między innymi za Centrum Handlowe Auchan Piaseczno, Centrum Handlowe Auchan Modlińska i Galerię Łomianki.  

- Działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu, które mają na celu troskę o lokalną społeczność zajmują ważne miejsce w strategii naszej firmy. Zależy nam na tym, aby zarówno codzienna działalność naszych centrów handlowych, jak i realizowane w nich wydarzenia, aktywizowały lokalną społeczność i zapobiegały wykluczeniu jakichkolwiek grup - mówi Agnieszka Gutowska, dyrektor marketingu, lider ds. komunikacji i CSR w Ceetrus Polska, firmie która jest właścicielem i zarządcą Centrów Handlowymi Auchan.

Centrum Handlowe Auchan Piaseczno jest pierwszym centrum handlowym, które firma Ceetrus (dawniej Immochan) otworzyła w Polsce. Jest lubianym przez mieszkańców aglomeracji warszawskiej miejscem zakupów, w którym klienci mogą korzystać z oferty blisko 50 salonów i punktów usługowych, hipermarketu Auchan oraz Leroy Merlin. Centrum handlowe regularnie organizuje spotkania i wydarzenie kulturalne dla całych rodzin. Z kolei w Centrum Handlowym Auchan Modlińska można skorzystać z szerokiej oferty usług, zrobić wygodne zakupy w hipermarkecie Auchan i sklepie Leroy Merlin. Natomiast Galeria Łomianki do miejsce zakupów tuż przy Kampinoskim Parku Narodowym, gdzie klienci znajdą różnorodną ofertę mody, punktów usługowych, przestrzeń do odpoczynku, kawiarnie i restauracje, a także place zabaw dla dzieci, przestrzeń do pracy oraz hipermarket Auchan. To również miejsce, gdzie odbywają się wydarzenia hobbystyczne, kulturalne, edukacyjne i rozrywkowe.

We wszystkich Centrach Handlowych Auchan i galeriach handlowych znajdują się liczne udogodnienia dla klientów i szeroka oferta usług. Budynki Centrów Handlowych Auchan są jednopoziomowe, dlatego bez trudu mogą się po nich poruszać zarówno rodziny z dziećmi, jak i osoby niepełnosprawne. Z kolei w wielopoziomowej Galerii Bronowice zostały zamontowane stosowne windy. Przy centrach handlowych znajdują się wygodne, bezpłatne parkingi, z powiększonymi miejscami parkingowymi dla osób niepełnosprawnych. 

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz

Naszepiaseczno - lokalna społeczność

Najczęściej czytane

Konstancin-Jeziorna zagrał z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Konstancin-Jeziorna zagrał z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

W niedzielę (29 stycznia) Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy znów zagrała...

Jechały na służbę – widząc rozbity pojazd natychmiast zareagowały

Jechały na służbę – widząc rozbity pojazd natychmiast zareagowały

Funkcjonariuszki jadące na służbę, przy ulicy Słonecznej w Lesznowoli,...

Kobieca Osobowość Roku 2022

Kobieca Osobowość Roku 2022

Konkurs Kobieca Osobowość Roku Gminy Piaseczno 2022 został ogłoszony....

Milion złotych dotacji na remont „Domu Zośki”

Milion złotych dotacji na remont „Domu Zośki”

Gmina Piaseczno otrzyma 1 000 000 zł dotacji na remont zabytkowego...

Jechał na cudzej karcie kierowcy, ale to ON poniesie konsekwencje

Jechał na cudzej karcie kierowcy, ale to ON poniesie konsekwencje

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 61-letni kierujący pojazdem...

Kradzież w drogerii! Rozpoznajesz tego mężczyznę?

Kradzież w drogerii! Rozpoznajesz tego mężczyznę?

Policjanci z Komisariatu Policji w Konstancinie - Jeziornie poszukują sprawcy...

Dziennikarstwo obywatelskie

300 iglaków dla mieszkańców

300 iglaków dla mieszkańców

Leroy Merlin przekazał Gminie Piaseczno 300 choinek w doniczkach. Mieszkańcy...

Wspólnie tworzymy ozdoby choinkowe!

Wspólnie tworzymy ozdoby choinkowe!

W sobotę 10 grudnia podczas rodzinnych warsztatów kreatywnych w Centrum...

Planowane zmiany w kursowaniu linii 709, 739 i L39

Planowane zmiany w kursowaniu linii 709, 739 i L39

Gmina Piaseczno prowadzi rozmowy z ZTM na temat zmian w komunikacji w związku...

Największa inwestycja drogowa zakończona

Największa inwestycja drogowa zakończona

Zakończyła się największa i najdroższa gminna inwestycja drogowa ostatnich...

Warsztaty Firma to JA – temat Digital Marketing

Warsztaty Firma to JA – temat Digital Marketing

Centrum Przedsiębiorczości w Piasecznie zaprasza na nowy cykl bezpłatnych...