Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

Zalecenia BurmistrzaPiaseczna w związku z zakażeniami koronawirusem w Polsce

Kategorie: Aktualności
Utworzone: środa, 11 marca 2020 Źródło: Urząd Miasta i Gminy Piaseczno

W związku z dynamicznie rozwijającą się sytuacją związaną z koronawirusem oraz komunikatem Głównego Inspektora Sanitarnego dla seniorów z dnia 9 marca 2020 roku, a także w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców, Gmina Piaseczno wydała rekomendacje dla podległych jej jednostek organizacyjnych oraz placówek oświatowych.

Zawieszenie zorganizowanych form aktywności dla osób starszych
Gmina zarekomendowała jednostkom organizacyjnym czasowe zawieszenie zorganizowanych form aktywności dla osób starszych (zajęcia UTW, zajęcia sportowe, aktywności, spotkania klubów seniora, wykłady, zajęcia kulturalne, spotkania członków organizacji pozarządowych) do czasu wydania kolejnych komunikatów Głównego Inspektora Sanitarnego.
Komunikat GIS dla seniorów dostępny pod linkiem: https://gis.gov.pl/aktualnosci/informacja-glownego-inspektora-sanitarnego-dla-seniorow/

Zalecenia dla placówek oświatowych
Dodatkowo Gmina wystosowała pismo do podległych jej placówek oświatowych wstrzymując do odwołania (zgodnie z ostatnim poleceniem Wojewody) wszystkie wycieczki i wyjazdy zagraniczne. Zaleca się także nie przyjmować wycieczek zagranicznych na terenie przedszkoli lub szkół. Ponadto Gmina wydała rekomendacje związane z odwołaniem wyjść uczniów na wycieczki do miejsc zgromadzeń publicznych (takich jak kino i teatr), ograniczeniem wejść do budynków oświatowych osobom postronnym, a także zalecenia związane ze szczególną dbałością o higienę na terenach placówek.
Gmina monitoruje sytuację na bieżąco. Na chwilę obecna nie ma na naszym terenie przesłanek do zamykania placówek oświatowych. Jeśli jednak taka konieczność się pojawi, decyzję o tym zostanie podjęta.

Ograniczajmy wizyty w urzędach
Podjęte działania mają charakter prewencyjny. W celu zapobiegania rozpowszechnianiu się wirusa zalecamy wszystkim mieszkańcom naszej gminy, aby jeśli nie jest to konieczne ograniczać wizyty w urzędach. Jeśli sprawy nie są pilne lepiej odłożyć je na inny, bardziej dogodny moment, lub jeśli tylko to możliwe załatwiać je pisemnie lub drogą elektroniczną.

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz

Naszepiaseczno - lokalna społeczność

Najczęściej czytane

Basen w Piasecznie będzie tańszy dla naszych Mieszkańców

Basen w Piasecznie będzie tańszy dla naszych Mieszkańców

Kilka dni temu Pierwszy Zastępca Wójta Gminy Lesznowola – pan Marcin Szost...

ŚWIĘTOJANKI W PIASECZNIE 2025

ŚWIĘTOJANKI W PIASECZNIE 2025

23 czerwca 2025 roku odbędą się Świętojanki w Piasecznie...

22 czerwca 2025. LOTTO Poland Bike Marathon jedzie do Piaseczna

22 czerwca 2025. LOTTO Poland Bike Marathon jedzie do Piaseczna

Peleton LOTTO Poland Bike Marathon obiera kierunek na podwarszawską Gminę...

Silence Cisza w Troi Teatr Biuro Podróży Sztuka Ulicy Piaseczno

Silence Cisza w Troi Teatr Biuro Podróży Sztuka Ulicy Piaseczno

27 czerwca 2025 roku w ramach Sztuki Ulicy wystąpi Teatr Biuro Podróży,...

Sad Smiles w Józefosławiu

Sad Smiles w Józefosławiu

28 czerwca 2025 roku w ramach Sceny Józefosław wystąpi zespół Sad Smiles...

Anatomia upadku Kino Plenerowe w Piasecznie

Anatomia upadku Kino Plenerowe w Piasecznie

4 lipca 2025 roku zapraszamy na pokaz kina plenerowego w Piasecznie, podczas...

Dziennikarstwo obywatelskie

Piknik Smaków w Józefosławiu

Piknik Smaków w Józefosławiu

Food trucki przejmują Józefosław! Dwudniowy Piknik Smaków podczas Dni...

Piknik smaków w Piasecznie

Piknik smaków w Piasecznie

Food trucki wjeżdżają do Piaseczna! Czterodniowy Piknik Smaków na Skwerze...

Świąteczne Iluminacje Konstancina-Jeziorny

Świąteczne Iluminacje Konstancina-Jeziorny

Konstancin-Jeziorna rozbłysnął tysiącami światełek. Świąteczne...

Magia Świąt w Górze Kalwarii: Jarmark Bożonarodzeniowy i Iluminacja Ogrodu Miejskiego

Magia Świąt w Górze Kalwarii: Jarmark Bożonarodzeniowy i Iluminacja Ogrodu Miejskiego

Już w najbliższą niedzielę, 15 grudnia, Góra Kalwaria zaprasza na...