Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

Zakończyła się rozbudowa szkoły w Głoskowie

Kategorie: Aktualności
Utworzone: poniedziałek, 22 lutego 2021 Źródło: Urząd Miasta i Gminy Piaseczno

Zakończyła się rozbudowa Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki przy ul. Millenium 76 w Głoskowie. Symboliczne otwarcie rozbudowanej części szkoły odbyło się 19 lutego 2021 roku.

Ze względu na bezpieczeństwo sanitarno-epidemiologiczne związane z COVID-19, uroczystość odbyła się w ograniczonym składzie. W wydarzeniu wziął udział Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno Daniel Putkiewicz, I Zastępca Burmistrza Hanna Kułakowska-Michalak, przedstawiciele Rady Miejskiej i Komisji Oświaty Beata Walczak oraz Dorota Kłos, dyrekcja szkoły Ewa Wołynkiewicz i Justyna Jamiołkowska, przedstawiciel rady rodziców szkoły, proboszcz kościoła w Głoskowie Arkadiusz Piotrowski oraz przedstawiciele dzieci uczących się w szkole. Po uroczystym przecięciu wstęgi, dyrekcja szkoły oprowadziła gości po nowej części budynku, w której nauka rozpoczęła się od poniedziałku 22 lutego br.

- Mam wielką satysfakcję z tego, że udało nam się zrealizować rozbudowę tej szkoły, w której miejscowi uczniowie będą mogli w komfortowych warunkach realizować program kształcenia, co z pewnością korzystnie wpłynie na ich rozwój. Nowo otwarty obiekt wraz z boiskiem, jest ważnym elementem w kompleksowym spojrzeniu na edukacyjno-sportowy rozwój naszej gminy - powiedział burmistrz Daniel Putkiewicz.

Inwestycja polegała na częściowej rozbiórce budynku i budowie jego nowej części o powierzchni użytkowej 1 355 mkw., a także na budowie nowego boiska sportowego wraz z odwodnieniem. Dzięki rozbudowie budynku przybyły 2 oddziały przedszkolne z odrębnym wejściem, 5 sal lekcyjnych, w tym pracownie do przedmiotów ścisłych. Powstała również nowa kuchnia i stołówka szkolna przystosowana do obsługi większej liczby uczniów, szatnia, przebieralnie z zapleczem sanitarnym do obsługi hali sportowej, łazienki dla obu pięter oraz gabinety dla nauczycieli i administracji szkoły.

Prace trwały od 2018 roku i miały zakończyć się w terminie do 11 września 2019 r. Niestety we wrześniu 2019 roku znaczne opóźnienia w harmonogramie prac, a w końcu zejście z terenu budowy i pozostawienie go niezabezpieczonym, zmusiły władze gminy do odstąpienia od umowy z firmą Art Global Sp. z o.o. z przyczyn leżących po stronie wykonawcy. Sytuacja ta doprowadziła do nieplanowanego, znacznego przedłużenia się inwestycji. Plac budowy przejął nowy wykonawca: 2K Serwis Sp. z o. o. Sp. k., który na terenie inwestycji zrealizował zarówno prace w zakresie zagospodarowania terenu, jak i prace w zakresie branż elektrycznej, sanitarnej i wykończeniowej w budynku szkoły. Zbudowany został dodatkowy zjazdu z ul. Millenium, pochylnia dla osób niepełnosprawnych, wykonawca wymienił elementy kanalizacji deszczowej i oświetlenia terenu. Przeprowadzono również prace glazurnicze oraz montaż pod konstrukcję sufitów podwieszonych. Na zewnątrz budynku dokończono prace związane z wykonaniem elewacji lekko-mokrej, montażem kanałów wentylacji mechanicznej i wykonaniem instalacji odgromowej.

- Cieszymy się, że pomimo niespodziewanych trudności inwestycja została doprowadzona do końca. Nowa stołówka, część przedszkolna i dodatkowe sale znacznie poprawią funkcjonalność szkoły, co z pewnością wpłynie na komfort nauki i przebywania uczniów w tej szkole. Dziękujemy rodzicom za wyrozumiałość, cierpliwość i wspieranie dyrekcji szkoły w okresie rozbudowy - powiedziała wiceburmistrz Hanna Kułakowska-Michalak.

Łączny koszt inwestycji to prawie 10,6 mln zł (10 565 154,86 złotych).

Trwają prace w urzędzie nad projektem poprawy bezpieczeństwa ruchu w okolicy szkoły w Głoskowie. Po zakończeniu prac poinformujemy o szczegółach w osobnej informacji.

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz

Naszepiaseczno - lokalna społeczność

Najczęściej czytane

Czy warto założyć firmę w Piasecznie?

Czy warto założyć firmę w Piasecznie?

Piaseczno znajduje się jedynie 17 km od Warszawy, niedaleko jej dzielnicy...

Poszukujemy zaginionej Doroty Poncyliusz

Poszukujemy zaginionej Doroty Poncyliusz

Piaseczyńscy policjanci prowadzą poszukiwania 37-letniej Doroty Poncyliusz....

SCENA JÓZEFOSŁAW - WOJCIECH CUGOWSKI DUO

SCENA JÓZEFOSŁAW - WOJCIECH CUGOWSKI DUO

Nie czekaj na znak! 1 grudnia w Klubie Kultury w Józefosławiu wystąpi przed...

Kiermasz świąteczny w Piasecznie

Kiermasz świąteczny w Piasecznie

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w wyjątkowym, corocznym Kiermaszu...

Białe Noce – Scena Otwarta Piaseczno

Białe Noce – Scena Otwarta Piaseczno

28 listopada 2023 roku zapraszamy na cykl Scena Otwarta, podczas którego...

Miał być tort i urodziny, będą zarzuty karne

Miał być tort i urodziny, będą zarzuty karne

Kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów grożą...

Dziennikarstwo obywatelskie

Magia Radosnej Wigilii ponownie zagości w Piasecznie

Magia Radosnej Wigilii ponownie zagości w Piasecznie

Święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy warto trochę zwolnić i zadbać o...

Marysia Ambrożkiewicz z sukcesami w kolarstwie przełajowym

Marysia Ambrożkiewicz z sukcesami w kolarstwie przełajowym

Pierwsze miejsce w wyścigu kat. juniorki młodszej zajęła Marysia...

Nowe osiedle Przesmyckiego 25 C - domy wielu możliwości

Nowe osiedle Przesmyckiego 25 C - domy wielu możliwości

Piękno, funkcjonalność i energooszczędność – to wszystko łączy nowa...

MKS Piaseczno na najbardziej prestiżowych zawodach pływackich w Polsce!!!

MKS Piaseczno na najbardziej prestiżowych zawodach pływackich w Polsce!!!

Międzynarodowy Memoriał Marka Petrusewicza to zawody z ponad 30-letnią...

Świetne występy MKS Piaseczno tuż przed finałem ligi

Świetne występy MKS Piaseczno tuż przed finałem ligi

Październik był bardzo intensywnym miesiącem dla naszych zawodników...