Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

Piaseczyńskie święto teatru - OFF-spring

Utworzone: środa, 9 czerwca 2021 Źródło: Centrum Kultury w Piasecznie
Data wydarzenia: piątek, 11 czerwca 2021 - sobota, 12 czerwca 2021
Miejsce: Piaseczno

Zapraszamy na czerwcowe, plenerowe święto teatru. Przed nami kolejna, piąta już edycja OFF-spring Festival

OFF-spring to imreza, która na stałe wpisała się w kulturalny kalendarz Centrum Kultury w Piasecznie.

To również okazja do poznania mniej popularnych grup i form ekspresji artystycznej. W tym roku po raz kolejny wydarzenie odbędzie się na terenie Kolejki Wąskotorowej w Piasecznie.

W piątek 11 czerwca zobaczymy koncert grupy Gaja, oraz spektakl na postawie B. Leśmiana "Oddaleńcy". Sobota będzie dniem dla całej rodziny. Od 17.30 zapraszamy na animacje i warsztaty dla dzieci, spektakle w wykonaniu znanych już piasecznianom teatrów jak Fundacja Sztuka Ciała oraz Centrum Patomimy MIMO, jak i spotkanie z PJM. Projekt Migawki zaprezentuje spektakl w polskim języku fonicznym oraz w języku migowym. Zapraszamy osoby głuche oraz słyszące, dzieci, dorosłych i młodzież.

Leżaki, teatr, food tracki i miła artystyczna atmosfera - to wszystko na tegorocznym OFF-spring Festival. 

OFF-spring Festival 2021

11 - 12 czerwca

Stacja Kolejki Wąskotorowej, ul. Sienkiewicza 14

Piątek 11 czerwca

20.00 koncert zespołu Gaja
21.00 Oddaleńcy  - Natalia Sakowicz i Maciej Cempura

Sobota 12 czerwca

17.30 - 19.00 Strefa Twórczości - wolne warsztaty
19.00 Projekt Migawki - zabawy z językiem migowym  
19.30 "Pan i Pani O" - Teatr Pantomimy MIMO
20.30 "Kopakonan - opowieść o kobiecie foce" - Migawki
21.30  "PĘDY" - Fundacja Sztuka Ciała

GAJA

To grupa przyjaciół, których połączyły wspólne wartości. Nasza muzyka jest esencją tego, co jest dla nas ważne. Płynie z prosto z serca i przypomina, że pod stopami wiruje Ziemia. Przypominamy o wartościach, które odchodzą w zapomnienie we współczesnym świecie: o połączeniu z naturą i z samym sobą, o szacunku do planety na której żyjemy, o uważnym życiu, byciu tu i teraz, o miłości.  Nasze brzmienie jest różnorodne. Kojącym kobiecym głosom towarzyszą gitary akustyczne i głęboki puls bębna djembe. Pojawia się także saksofon i tabla.

Skład zespołu: Marta Zinserling, Marta Szotyńska, Joanna Płóciennik, Phao Sanato, Dawid Wyczółkowski, Łukasz Bareja i Łukasz Michaluk

ODDALEŃCY

Dwuosobowy spektakl oparty o twórczość jednego z najoryginalniejszych polskich poetów - Bolesława Leśmiana. Przedstawienie jest swoistym laboratorium, w którym za pomocą środków zaczerpniętych z teatru formy, performance’u, koncertu i kultury punk podejmujemy próbę zanalizowania poetyckiego świata polskiego bergsonisty.

Czy poprzez doświadczenia cielesności, szczególnie w formach granicznych, które tak fascynowały Leśmiana, możemy dotrzeć do istoty życia? Jaki jest sens miłości? Cierpienia? Śmierci? Czy w 2020 roku, sto lat od pierwszego wydania Łąki, poezja ma jeszcze dla nas współczesnych jakiekolwiek znaczenie i co może powiedzieć o nas samych?

Reżyseria - Natalia Sakowicz

Scenografia - Marek Idzikowski

Muzyka - Maciej Cempura

Występują : Natalia Sakowicz, Maciej Cempura

Światło - Maciej Iwańczyk

MIGAWKI to pionierski projekt, w którym od lat łączymy światy: opowiadania, ruchu i teatru; Głuchych  i słyszących; twórców kultury i pedagogów; lokalny i uniwersalny. Zbieramy historie słyszących i  g/Głuchych, a następnie, bazując na głębokiej wiedzy antropologicznej, teatralnej i choreograficznej, łączymy je z baśniami i opowieściami z różnych stron świata. Scenariusze naszych spektakli i inscenizacje powstają równolegle w dwóch językach polskich: tym, którym mówimy oraz w Polskim Języku Migowym. Po spektaklach organizujemy warsztaty i rozmowy we współpracy z pedagogami i  animatorami kultury. Do tej pory Migawki pojawiły się w odsłonie wrocławskiej (Bardzo Młoda Kultura  2018), łódzkiej ("Migawki z Łodzi" Dotknij Teatru 2019 oraz "Kopakonan - opowieść o kobiecie foce"  Dotknij Teatru 2021) i znowu wrocławskiej jako "Migawki  ze stolicy Krasnoludków" (Wrocławski Festiwal Krasnoludków 2019). W czasie pandemii COVID-19 zrealizowaliśmy serial internetowy "Opowieści z dwóch światów" w ramach programu "Kultura w sieci". Zespół  Migawek tworzą opowiadaczka i muzyczka Katarzyna Jackowska-Enemuo, migający choreograf Madi Rostkowska oraz reżyser Grzegorz Grecas. Od roku 2021 z kolektywem współpracuje również Dominika Kozłowska - niesłysząca aktorka z Wrocławia.

KOPAKONAN - OPOWIEŚĆ O KOBIECIE FOCE

Spektakl reinterpretuje duńską legendę z Wysp Owczych, której różne wersje opowiadało wiele ludów północy. Historie kobietach fokach znają dobrze Islandczycy, Finowie i Norwegowie, wrosły w folklor celtycki jako irlandzka opowieść o Selkie i zainspirowały Andersena do napisania "Małej Syrenki". Realizacja Projektu Migawki będzie podtrzymywała tradycję znajdowania w starych opowieściach nowych prawd - potrzebnych "tu i teraz". A wszystko to w spektaklu łączącym muzykę, taniec i słowo opowiadane w dwóch językach polskich - tym, którym mówimy oraz w Polskim Języku Migowym.

"PAN I PANI O!" - TEATR PANTOMIMY MIMO

Na wyspie zbudowanej z marzeń, wspomnień i po część z zapomnianych historii, mieszka Pan O. Marząc o miłości wpatruje się głównie w horyzont. Myśli, że na świecie został sam.

Gdzieś daleko mieszka Pani O. Marząc o miłości wpatruje się głównie w niebo. Jest przekonana o tym, że na świecie jest sama. Jeden otrzymany list, jeden chwila, zmienia w jej życiu wszystko. Krok po kroku obserwujemy ich spotkanie, czasem zabawne a czasem nieco mniej. Jednak miejsce, w którym się odnaleźli, okazuje się mieć własny pomysł na tę parę. Wciąga bohaterów w wir zdarzeń, mogących prowadzić tylko w jeden kierunku. Czy będą podążać tam wspólnie? Czy zrozumieją, że ich spotkanie to dopiero początek podróży?

Wizualna komedia bez słów, która żywi się humorem i śmiesznością dnia codziennego.

Do tego odrobina magii i absurdu z życia wziętych.

Scenariusz, scenografia, reżyseria: Bartłomiej Ostapczuk

Muzyka: Mateusz Kacprzak

Kostiumy: Paulina Staniaszek

Występują: Paulina Staniaszek i Bartłomiej Ostapczuk

www.mimowie.pl

"PĘDY" - PLENEROWE WIDOWISKO Z UDZIAŁEM ROŚLIN

Festiwalowa produkcja Teatru Sztuka Ciała w reżyserii Marka Kowalskiego z Teatru AKT.  Jest to konkretna, wartka opowieść o cyklu życia roślin - pełna nawiązań do naszego, ludzkiego rytmu życia, a także zachowań i emocji. Znajdziecie Państwo tam: imponujące barwne kostiumy, ruch organiczny, pantomimę, elementy klaunady i kuglarstwa oraz rośliny grające muzykę na żywo za pomocą specjalnych przetworników, przy wtórze instrumentów i elektroniki.
"Wzrastające rośliny tańczą. Ich liście bez przerwy wachlują też w pulsie dnia i nocy. Lecz nasza tymczasowość życia i gwałtowność oka odziera nas z widoku, że poruszają się też i rośliny. Badam rośliny by dostrzec w nich misterium. I prawie zawsze to dostaję." - Urszula Zajączkowską (botaniczka, poetka, autorka książki "Patyki, badyle", która posłużyła za jedną z inspiracji). Pęd ludzkich spraw i pęd zieleni, delikatność i determinacja roślin, ich pełne zaangażowanie tu i teraz, cud życia w kiełku, płatku, nasionku. Zatrzymaj się i zobacz opowieść o cyklu życia, o trwaniu, o nas wszystkich.

Strefa Twórczości:

Warsztaty rękodzieła - Magdalena Szmidt
Warsztaty obejmują wykonanie  kukiełek, lalek , malowanie postaci na drewnianych sztućcach, prezentację jak narysować popularne zwierzęta i inne rękodzielnicze wariacje

"Tacy jesteśmy! Portret zbiorowy piasecznian" - Małgorzata Szamocka

Wielkoformatowy obraz składający się z portretów (twarzy) namalowanych w stylu Edwarda Dwurnik.
Warsztat dla wszystkich

Button DIY - stanowisko samodzielnego wykonywania znaczków
z gotowych wzorów

Czytanie wrażeniowe dla dzieci - Lidia Iwanowska-Szymańska

Serdecznie zapraszamy!

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz

Naszepiaseczno - lokalna społeczność

Najczęściej czytane

W obszarze zabudowanym pędził 116 km/h, jakby tego było mało - był pod wpływem alkoholu!

W obszarze zabudowanym pędził 116 km/h, jakby tego było mało - był pod wpływem alkoholu!

Pędził w obszarze zabudowanym 116 km/h, inne pojazdy wyprzedzał na...

Narkotykowy biznes na terenie ogródków działkowych zakończony trzymiesięcznym aresztem

Narkotykowy biznes na terenie ogródków działkowych zakończony trzymiesięcznym aresztem

Piaseczyńscy kryminalni zatrzymali mężczyznę, który posiadał...

Sprzedaż internetowa zakończona kradzieżą pieniędzy z konta

Sprzedaż internetowa zakończona kradzieżą pieniędzy z konta

Do piaseczyńskiej komendy zgłosiła się mieszkanka Piaseczna, która...

Miesiąc temu zdała egzamin na prawo jazdy - już je straciła za zbyt szybką jazdę

Miesiąc temu zdała egzamin na prawo jazdy - już je straciła za zbyt szybką jazdę

O tym, że pośpiech nie popłaca wiadomo nie od dziś. Kierujący, którzy...

Ogłoszenia o pracę w Piasecznie - jak sprawdzić przyszłego pracodawcę?

Ogłoszenia o pracę w Piasecznie - jak sprawdzić przyszłego pracodawcę?

Większość ogłoszeń o pracę sformułowana jest w zachęcający sposób....

Dziennikarstwo obywatelskie

Planowane zmiany w kursowaniu linii 709, 739 i L39

Planowane zmiany w kursowaniu linii 709, 739 i L39

Gmina Piaseczno prowadzi rozmowy z ZTM na temat zmian w komunikacji w związku...

Największa inwestycja drogowa zakończona

Największa inwestycja drogowa zakończona

Zakończyła się największa i najdroższa gminna inwestycja drogowa ostatnich...

Warsztaty Firma to JA – temat Digital Marketing

Warsztaty Firma to JA – temat Digital Marketing

Centrum Przedsiębiorczości w Piasecznie zaprasza na nowy cykl bezpłatnych...

I Piaseczyńskie Zakończenie Sezonu Motocyklowego

I Piaseczyńskie Zakończenie Sezonu Motocyklowego

Już w sobotę 17 września 2022 roku klub motocyklowy Gremium MC zaprasza na...

Zmiany rozkładów jazdy linii L-2, L-5, L12 i L13

Zmiany rozkładów jazdy linii L-2, L-5, L12 i L13

Od środy 14 września zmienią się rozkłady jazdy linii lokalnych L-2, L-5,...