Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

LOTTO Poland Bike Marathon w Górze Kalwarii

Kategorie: Aktualności Sport
Utworzone: poniedziałek, 21 czerwca 2021

Góra Kalwaria ponownie zdobyta na rowerach górskich! Ta miejscowość znajduje się od samego początku, czyli od 13 lat, na mapie cyklu LOTTO Poland Bike Marathon organizowanego przez Grzegorza Wajsa. Frekwencja imponująca. Mimo żaru lejącego się z nieba i ponad 30-stopniowego upału w Górze Kalwarii rywalizowało 500 amatorów dwóch kółek. 

- Kolarze udowodnili, że są prawdziwymi twardzielami i żadne przeszkody pogodowe nie są w stanie ich zatrzymać - mówi organizator LOTTO Poland Bike Marathon Grzegorz Wajs. - Góra Kalwaria co roku przyciąga amatorów MTB. Trasa prowadziła głównie przez Lasy Chojnowskie, gdzie zjazdy przeplatają się z podjazdami, a na koniec tradycyjnym już wyzwaniem była widowiskowa wspinaczka po przedwojennym bruku. 

Na dystansie MAX (53 km) nie było mocnych na duet Damovo Bike Team. Wygrał Artur Mioduszewski, przed Łukaszem Woźnicą,  a trzeci był Sebastian Borowski (Akademia FTP). Wśród kobiet zwyciężyła Katarzyna Ebert (NewAge Fitness SklepRowerowy.pl), wyprzedzając Urszulę Gryczan (Warszawa) i Aleksandrę Piętę (AZS AWF Katowice).

Trasę MINI (30 km) najszybciej pokonał Tomasz Siewierski (Vortune Equity Bike Team), przed Sebastianem Bittnerem (DanieloSportsWear) i Marcinem Reszke (Vortune Equity Bike Team). W rywalizacji kobiet triumfowała Katarzyna Strumnik (Timbud Team), przed Katarzyną Skurą (Kolarsgo Team) i Barbarą Marcelewicz (Marceli Team). 

Uczniowie szkół podstawowych ścigali się na dystansie FAN (8 km). Wśród chłopców najlepszy był Michał Jedynak (LKK LUKS Sławno), przed Michałem Błaszczykiem (Warszawski Klub Kolarski) i Dawidem Kaszewskim (UKK Huragan Wołomin), a w gronie dziewcząt wygrała Alicja Surdyk (Kamyk Radzymin MTB Team), przed Anną Walęcką (MCP Bike Team) i Patrycją Tabor (Warszawski Klub Kolarski). W Mini Crossie na terenie Kolarskiego Miasteczka jeździły też dzieci w wieku 2-4 i 5-6 lat. 

W klasyfikacji drużynowej OPEN TEAM zwyciężył Damovo Bike Team, przed Mybike.pl i Grupą ANG, natomiast punktację MINI TEAM wygrał Vortune Equity Bike Team, przed Niewiadów Boro i Grupą ANG. W młodzieżowej klasyfikacji zespołowej FAN TEAM triumfował Warszawski Klub Kolarski, przed UKK Huragan Wołomin i Kamyk Radzymin MTB Team, a w punktacji rodzinnej zwyciężyli Biccy, przed Wróblewskimi i Miąskiewiczami. 

LOTTO Poland Bike Marathon w Górze Kalwarii - pod honorowym patronatem Burmistrza Góry Kalwarii - został zorganizowany przy współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Góra Kalwaria oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego. 

Peleton LOTTO Poland Bike Marathon pozostaje na Mazowszu. Kolejne kolarskie emocje już w niedzielę 27 czerwca w Wyszkowie. Zapraszamy! 

Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz

Naszepiaseczno - lokalna społeczność

Najczęściej czytane

Prace prowadzone na terenie użytku ekologicznego Rzeka Mała

Prace prowadzone na terenie użytku ekologicznego Rzeka Mała

Prace prowadzone na terenie użytku ekologicznego pn. Rzeka Mała nie były...

Bez prawa jazdy i prawa pobytu w Polsce

Bez prawa jazdy i prawa pobytu w Polsce

Wpadł podczas kontroli drogowej na terenie Józefosławia. Okazało się, że...

Nowa linia autobusowa połączy Gminy Tarczyn i Prażmów

Nowa linia autobusowa połączy Gminy Tarczyn i Prażmów

Dobra wiadomość dla mieszkańców! Już od 3 marca 2025 r. uruchamiamy nowe...

Babski Weekend w Hugonówce

Babski Weekend w Hugonówce

Z okazji Dnia Kobiet Konstanciński Dom Kultury przygotował dla pań aż...

Więcej przegubowych autobusów na linii 739

Więcej przegubowych autobusów na linii 739

W odpowiedzi na wnioski Gminy Piaseczno ZTM przygotował ofertę wprowadzenia...

Dni otwarte w powiatowych szkołach

Dni otwarte w powiatowych szkołach

W kwietniu w szkołach ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat...

Dziennikarstwo obywatelskie

Świąteczne Iluminacje Konstancina-Jeziorny

Świąteczne Iluminacje Konstancina-Jeziorny

Konstancin-Jeziorna rozbłysnął tysiącami światełek. Świąteczne...

Magia Świąt w Górze Kalwarii: Jarmark Bożonarodzeniowy i Iluminacja Ogrodu Miejskiego

Magia Świąt w Górze Kalwarii: Jarmark Bożonarodzeniowy i Iluminacja Ogrodu Miejskiego

Już w najbliższą niedzielę, 15 grudnia, Góra Kalwaria zaprasza na...

Życie to mistrzostwo - Miasto Polskich Mistrzów Olimpijskich

Życie to mistrzostwo - Miasto Polskich Mistrzów Olimpijskich

W Gminie Lesznowola planowane jest wdrożenie wyjątkowego przedsięwzięcia...

Kwesta Pamięci 2024 w Piasecznie

Kwesta Pamięci 2024 w Piasecznie

W piątek 1 listopada br. na terenie  cmentarza parafialnego w Piasecznie (ul....

Z cyklu POLECAMY - KOWALSCY Stomatologia

Z cyklu POLECAMY - KOWALSCY Stomatologia

Kowalscy Stomatologia to gabinet, który powstał w odpowiedzi na nasze 10...