Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

Podróż po tajemniczych miejscach Powiatu

Kategorie: Aktualności
Utworzone: piątek, 9 lipca 2021 Źródło: Starostwo Powiatowe
Data wydarzenia: sobota, 10 lipca 2021
Godzina: 10:00

Parafrazując klasyka można powiedzieć o nas - mieszkańcach powiatu: "wszyscy wiemy jak wygląda plaża w Tajlandii, ale nikt nie zna Prażmowa".

 Nasz powiat to niezwykłe miejsce, w którym można znaleźć praktycznie wszystko (piękne piaszczyste plaże również), a każda z sześciu gmin jest wyjątkowa i zupełnie różna od innych. Niewielu z nas jednak zwiedza powiat - niezależnie czy mieszka tu od urodzenia czy niedawno się wprowadził.

Dlatego wraz z Piaseczyńsko Grójeckim Towarzystwem Kolei Wąskotorowej (PGTKW) zapraszamy (nie tylko mieszkańców powiatu) na drugą już w tym roku wycieczkę zabytkowym Autosanem (dokładnie takim jakim przemierzaliśmy polskie drogi kilkadziesiąt lat temu) z przewodnikiem, autorem książek o powiecie, przewodnikiem PTTK i autorem spacerów czy wycieczek rowerowych po powiecie - Stanisławem Hofmanem.

- Te wycieczki są dla wszystkich - dzięki naszemu niezawodnemu przewodnikowi Stanisławowi Hofmanowi, poznasz historię regionu, nieznane miejsca ukryte poza głównymi drogami, ciekawostki, a przede wszystkim zachwycisz się różnorodnością okolic Piaseczna, Konstancina-Jeziorny, Góry Kalwarii, Tarczyna i Prażmowa - informują organizatorzy wycieczek. - 10 lipca - wycieczka "Od Tarczyna do Prażmowa" - będziemy zwiedzać zachodnią część naszego powiatu, poza głównymi turystycznymi szlakami znajdziemy piękne miejsca i niezwykłe historie.

Natomiast kolejna wycieczka odbędzie się już 24 lipca - wycieczka "Góra Kalwaria i okolice" - sprawdzimy ile ciekawych miejsc można znaleźć w Górze Kalwarii i okolicach - niektóre z pewnością Was zaskoczą!

O tym wszystkim dowiecie się podczas wycieczki naszym zabytkowym autobusem. Podczas wycieczki przewodnik będzie opowiadał o tym co pojawi się za oknami i o terenach przez które będziemy przejeżdżać. W najciekawszych miejscach, lub przy takich gdzie nie da się dojechać, zatrzymamy się i dojdziemy na piechotę.

Wyjazd ze stacji Piaseczno Miasto (ul. Sienkiewicza 14) o godzinie 10:00. Planowany powrót ok. 13:00.

Bilety w cenie 10 zł kupicie online na stronie www.bilety.kolejka-piaseczno.pl

Wycieczki Zabytkowym autobusem po Powiecie Piaseczyńskim są dofinansowane przez Starostwo Powiatowe w Piasecznie w ramach konkursu dla organizacji pozarządowych.

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz

Naszepiaseczno - lokalna społeczność

Najczęściej czytane

Zniszczył meble ogrodowe, ekspedientce groził pozbawieniem życia

Zniszczył meble ogrodowe, ekspedientce groził pozbawieniem życia

Uwagę 30-latka trzykrotnie przykuły meble ogrodowe w jednym ze sklepów na...

Dni Konstancina w stylu belle époque – parada, piknik i koncert

Dni Konstancina w stylu belle époque – parada, piknik i koncert

To będzie weekend pełen wrażeń. 3 i 4 czerwca zapraszamy na Dni...

Budujemy nowe drogi do węzła Antoninów

Budujemy nowe drogi do węzła Antoninów

Gmina Piaseczno od kilku lat realizuje inwestycje drogowe, które mają...

Prace wyburzeniowe na terenie TDP Park w Piasecznie

Prace wyburzeniowe na terenie TDP Park w Piasecznie

Właściciel nieruchomości położonej przy ul. Okulickiego 7/9 w Piasecznie...

PGE gra dalej z FC Lesznowola

PGE gra dalej z FC Lesznowola

Lokalny Klub FC Lesznowola, od 2012 roku, konsekwentnie dąży do rozwoju. Jego...

Targi pracy w Piasecznie

Targi pracy w Piasecznie

25 maja zapraszamy pracodawców i osoby poszukujące pracy na Piaseczyńskie...

Dziennikarstwo obywatelskie

Festiwal food trucków w Józefosławiu

Festiwal food trucków w Józefosławiu

Przed mieszkańcami Józefosławia najsmaczniejszy event tej wiosny. W pierwszy...

Rusza kolejna edycja projektu Przedsiębiorcze Piaseczno 2023

Rusza kolejna edycja projektu Przedsiębiorcze Piaseczno 2023

W Centrum Przedsiębiorczości w Piasecznie rusza kolejna edycja...

300 iglaków dla mieszkańców

300 iglaków dla mieszkańców

Leroy Merlin przekazał Gminie Piaseczno 300 choinek w doniczkach. Mieszkańcy...

Wspólnie tworzymy ozdoby choinkowe!

Wspólnie tworzymy ozdoby choinkowe!

W sobotę 10 grudnia podczas rodzinnych warsztatów kreatywnych w Centrum...

Planowane zmiany w kursowaniu linii 709, 739 i L39

Planowane zmiany w kursowaniu linii 709, 739 i L39

Gmina Piaseczno prowadzi rozmowy z ZTM na temat zmian w komunikacji w związku...