Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

Inteligentne rozwiązania w projektach deweloperskich

Kategorie: Aktualności
Utworzone: niedziela, 5 grudnia 2021 Autor: Aneta Filipczak, ekspert portalu RynekPierwotny.pl Źródło: Materiał Partnera

Inteligentne rozwiązania w projektach deweloperskich stały się na tyle popularne, że pojawiają się już w co trzecim domu Polaków. W dodatku coraz częściej mieszkania z niektórymi elementami systemów smart home są w standardowej ofercie, czyli bez dodatkowych opłat. Tego typu technologia ma zapewnić mieszkańcom komfort oraz bezpieczeństwo, ale także obniżenie kosztów eksploatacyjnych. Zdalnie można sterować ogrzewaniem, oświetleniem czy sprzętem RTV i AGD. Przedstawiamy wybrane inteligentne rozwiązania.

Domowa automatyzacja zapewnia niezwykłą wygodę i komfort użytkowania poszczególnych sprzętów. To także zapewnienie większego bezpieczeństwa poprzez zdalne zarządzanie np. alarmem czy monitoringiem. Co równie ważne zastosowanie systemów smart home pozwala efektywnie sterować energią z poziomu komputera czy smartfonu, co znacznie obniża rachunki. To przyczynia się również do dbałości o środowisko i otoczenie. Jest to zatem inwestycja, która się przede wszystkim opłaca. 

Jak działa?

Smart home to inteligentne urządzenia, które się ze sobą komunikują. Ich zadaniem jest zdalne zarządzanie funkcjami domu i mieszkania. Można to robić za pośrednictwem aplikacji mobilnych z dostępem do internetu. Pozwala to na sterowanie domem praktycznie z każdego miejsca na świecie. 

We własnym domu 

Właściciele mieszkań mogą modyfikować m.in. parametry temperatury, czyli zmniejszać lub zwiększać ogrzewanie. Wyjeżdżając na zimowy urlop nie trzeba się martwić o to, że w domu wyłączone zostało ogrzewanie i w dniu powrotu będzie bardzo zimno, ponieważ pomieszczenia można zacząć ogrzewać już dzień wcześniej za pomocą odpowiednich ustawień.

Sterowanie oświetleniem jest również przydatne podczas nieobecności mieszkańców. Włączanie światła może skutecznie odstraszyć potencjalnych złodziei, ponieważ będą mieli wrażenie, że ktoś jest cały czas w domu. Zarządzanie roletami czy żaluzjami pozwala na odpowiednie naświetlenie oraz utrzymanie ciepła w pomieszczeniach, kiedy w słoneczny dzień są odsłonięte a w zimowe wieczory zasłonięte.

W dodatku można także sterować tym, co jest podłączone do prądu i sieci, czyli np. zasilanie gniazd elektrycznych i zarządzanie elektrozamkami. To powoduje, że zdalnie można wyłączyć żelazko, jeśli się o tym zapomniało czy nastawić pranie wracając do domu. 

Komfort zapewniają także takie rozwiązania, jak możliwość zaparzenia kawy bez wychodzenia z łózka czy sygnalizacja lodówki o kończących się zapasach żywności.

Rozwiązania w częściach wspólnych

Deweloperzy, którzy realizują nowoczesne inwestycje z inteligentnymi rozwiązaniami wykorzystują je także w częściach wspólnych osiedli. Mogą to być np. tzw. rozwiązania "hands free", czyli bezdotykowe otwarcie drzwi, dla tych co posiadają karty dostępu czy inteligentne markizy na balkonach wyposażone w czujniki wiatru - zwijają się przy większych podmuchach. Podstawą w tego typu inwestycjach jest również stosowanie monitoringu, który zwiększa bezpieczeństwo mieszkańców.

Wraz z rozwojem systemów smart home kupujący zwracają także coraz większą uwagę na rozwiązania przyjazne środowisku. Tak więc deweloperzy starają się sprostać tym wymaganiom i instalują np. panele fotowoltaiczne na dachach budynków.

Prognozuje się, że inteligentne rozwiązania w domach i mieszkaniach będą standardem w większości realizowanych w przyszłości inwestycji. Rozwijająca się technologia a wraz z nią konsument jest coraz bardziej zainteresowany tego typu rozwiązaniami. Dotyczy to szczególnie pokolenia milenialsów, które w wkrótce stanie się głównym klientem deweloperów.

Spodoba Ci się artykuł? Sprawdź ofertę "mieszkanie na Ursynowie" i zobacz jakie rozwiązania smart home przygotowali deweloperzy w tej dzielnicy Warszawy.

*** 

RynekPierwotny.pl - największy ogólnopolski portal zawierający oferty mieszkań i domów od deweloperów. Od ponad 10 lat pomaga osobom szukającym w wyborze i zakupie własnego "M". Serwis zawiera ponad 70 000 ofert: domów, mieszkań, lokali użytkowych oraz lokali inwestycyjnych. Swoich klientów wspiera również poradami ekspertów oraz bazą wiedzy zawierającą najważniejsze kwestie związane z zakupem mieszkania na rynku pierwotnym.

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz

Naszepiaseczno - lokalna społeczność

Najczęściej czytane

Wypadek w Piasecznie, ciężko ranna pasażerka jednego z aut. Zatrzymany kierowca przewozów na aplikację

Wypadek w Piasecznie, ciężko ranna pasażerka jednego z aut. Zatrzymany kierowca przewozów na aplikację

W nocy w pobliżu ulic Okulickiego i Powstańców Warszawy w Piasecznie ...

Narkotykowy biznes na terenie ogródków działkowych zakończony trzymiesięcznym aresztem

Narkotykowy biznes na terenie ogródków działkowych zakończony trzymiesięcznym aresztem

Piaseczyńscy kryminalni zatrzymali mężczyznę, który posiadał...

Ogłoszenia o pracę w Piasecznie - jak sprawdzić przyszłego pracodawcę?

Ogłoszenia o pracę w Piasecznie - jak sprawdzić przyszłego pracodawcę?

Większość ogłoszeń o pracę sformułowana jest w zachęcający sposób....

"Dziennik przebudzenia" Adam Ferency, Joanna Kosierkiewicz

"Dziennik przebudzenia" Adam Ferency, Joanna Kosierkiewicz

17 listopada Centrum Kultury w Piasecznie zaprasza na spektakl „Dziennik...

IRENEUSZ KROSNY. Pantomimiczny spektakl komediowy

IRENEUSZ KROSNY. Pantomimiczny spektakl komediowy

We wtorek, 6 grudnia 2022 r. o godzinie 19.00 Centrum Kultury w Piasecznie...

Dziennikarstwo obywatelskie

Planowane zmiany w kursowaniu linii 709, 739 i L39

Planowane zmiany w kursowaniu linii 709, 739 i L39

Gmina Piaseczno prowadzi rozmowy z ZTM na temat zmian w komunikacji w związku...

Największa inwestycja drogowa zakończona

Największa inwestycja drogowa zakończona

Zakończyła się największa i najdroższa gminna inwestycja drogowa ostatnich...

Warsztaty Firma to JA – temat Digital Marketing

Warsztaty Firma to JA – temat Digital Marketing

Centrum Przedsiębiorczości w Piasecznie zaprasza na nowy cykl bezpłatnych...

I Piaseczyńskie Zakończenie Sezonu Motocyklowego

I Piaseczyńskie Zakończenie Sezonu Motocyklowego

Już w sobotę 17 września 2022 roku klub motocyklowy Gremium MC zaprasza na...

Zmiany rozkładów jazdy linii L-2, L-5, L12 i L13

Zmiany rozkładów jazdy linii L-2, L-5, L12 i L13

Od środy 14 września zmienią się rozkłady jazdy linii lokalnych L-2, L-5,...