Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

Zmiana zasad wydawania darów dla uchodźców

Kategorie: Aktualności
Utworzone: sobota, 12 marca 2022 Źródło: Urząd Miasta i Gminy Piaseczno
Data wydarzenia: poniedziałek, 14 marca 2022

Gmina Piaseczno we współpracy z Caritas Piaseczno przejmie od wolontariuszy akcję wydawania darów dla uciekających przed wojną obywateli Ukrainy. Od poniedziałku 14 marca 2022 roku zmienią się zasady i miejsce przyjmowania i wydawania darów od mieszkańców.

Przez pierwsze dwa tygodnie mieszkańcy bardzo aktywnie uczestniczyli w oddolnej akcji Pomóż Ukrainie - Powiat Piaseczyński. Rzesza wolontariuszy i darczyńców przewinęła się przez kolejne magazyny zbierające i wydające dary dla uchodźców. Pomoc trafiła zarówno do osób, które zatrzymały się w powiecie piaseczyńskim, jak również na granicę polsko-ukraińską oraz na teren Ukrainy. Gmina Piaseczno dotychczas wspierała działania wolontariuszy, a teraz gotowa jest przejąć organizację punktu przyjmowania i wydawania darów. Do tej pory pomoc została udzielona 4 tysiącom osób.

- Bardzo dziękujemy mieszkańcom za ogrom niesionej dla uchodźców pomocy - mówi wiceburmistrz Hanna Kułakowska-Michalak. - W związku z tym, że nadal czekamy na rządowe regulacje dotyczące systemowego udzielania pomocy osobom, które uciekły przed wojną, wsparcie mieszkańców nadal jest potrzebne. W tej chwili bardzo potrzebna jest żywność, więc wciąż zapraszamy do przekazywania jej dla uchodźców. W najbliższy weekend nadal można przynosić żywność i chemię do magazynu przy Al. Kalin 30.

Od poniedziałku 14 marca 2022 roku chcemy aby pomocy rzeczowa dla uchodźców z Ukrainy, którzy przebywają na terenie Gminy Piaseczno była bardziej usystematyzowana. W związku z tym punkt wydawania darów obywatelom Ukrainy zostanie przeniesiony z al. Kalin do centrum miasta. Pozwoli nam to również na rejestrację osób, które trafiły do Piaseczna po 24 lutego 2022 roku. Prosimy, aby osoby potrzebujące żywności lub chemii zgłaszały się do Punktu Informacyjnego dla Uchodźców z Ukrainy przy placu Piłsudskiego (w Centrum Przedsiębiorczości przy ul. Warszawskiej 1 w Piasecznie). Punkt działa od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 18.00.

Po zgłoszeniu zapotrzebowania, informacja będzie przekazywana do magazynu w centrum miasta, gdzie zostanie przygotowana paczka do odbioru dla konkretnej rodziny. Wydawanie darów koordynować będzie Caritas Piaseczno.

Osoby indywidualne, które będą chciały przekazać dary dla uchodźców, zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach 18.00-20.00 na ul. Fabryczną 2 (wejście od strony ul. Puławskiej). Dalsze informacje dotyczące funkcjonowania punktu podamy w przyszłym tygodniu.

Gminna infolinia dotycząca pomocy dla uchodźców, obsługiwana w języku polskim i ukraińskim będzie działała w godzinach pracy Punktu Informacyjnego - od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-18.00. Informacje udzielane są pod numerami telefonów: 666 973 189, 500 817 471, 506 343 812.

Гміна Пясечно у співпраці з Карітас Пясечно приймаємо усі необхідні речі для біженців з України від волонтерів. З понеділка, 14 березня 2022 року, змінюються правила та місце отримання та віддання речей від мешканців.

Заявки приймаються в інформаційному пункті для біженців з України за адресою:

вул. Варшавська, 1 в Пясечно (вхід з площі Пілсудського). Пункт працює з понеділка по п’ятницю з 10:00 до 18:00.

Після подання запиту інформація буде передана на склад у центрі міста, де підготують пакет для отримання конкретною родиною. Роздачу речей координуватиме Карітас Пясечно.

Особи, які бажають передати речі біженцям, запрошуються з понеділка по п’ятницю з 18:00 до 20:00 за адресою: вул. Фабрична 2 (вхід з вул. Пулавської). Більш детальну інформацію про роботу пункту ми надамо наступного тижня.

Комунальна лінія допомоги біженцям, яка підтримується польською та українською мовами, працюватиме в робочий час інформаційного пункту - з понеділка по п’ятницю з 10:00 до 18:00. Інформація надається за телефонами: 666 973 189, 500 817 471, 506 343 812.

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz

Naszepiaseczno - lokalna społeczność

Najczęściej czytane

W obszarze zabudowanym pędził 116 km/h, jakby tego było mało - był pod wpływem alkoholu!

W obszarze zabudowanym pędził 116 km/h, jakby tego było mało - był pod wpływem alkoholu!

Pędził w obszarze zabudowanym 116 km/h, inne pojazdy wyprzedzał na...

Sprzedaż internetowa zakończona kradzieżą pieniędzy z konta

Sprzedaż internetowa zakończona kradzieżą pieniędzy z konta

Do piaseczyńskiej komendy zgłosiła się mieszkanka Piaseczna, która...

Narkotykowy biznes na terenie ogródków działkowych zakończony trzymiesięcznym aresztem

Narkotykowy biznes na terenie ogródków działkowych zakończony trzymiesięcznym aresztem

Piaseczyńscy kryminalni zatrzymali mężczyznę, który posiadał...

Miesiąc temu zdała egzamin na prawo jazdy - już je straciła za zbyt szybką jazdę

Miesiąc temu zdała egzamin na prawo jazdy - już je straciła za zbyt szybką jazdę

O tym, że pośpiech nie popłaca wiadomo nie od dziś. Kierujący, którzy...

Ogłoszenia o pracę w Piasecznie - jak sprawdzić przyszłego pracodawcę?

Ogłoszenia o pracę w Piasecznie - jak sprawdzić przyszłego pracodawcę?

Większość ogłoszeń o pracę sformułowana jest w zachęcający sposób....

Dziennikarstwo obywatelskie

Planowane zmiany w kursowaniu linii 709, 739 i L39

Planowane zmiany w kursowaniu linii 709, 739 i L39

Gmina Piaseczno prowadzi rozmowy z ZTM na temat zmian w komunikacji w związku...

Największa inwestycja drogowa zakończona

Największa inwestycja drogowa zakończona

Zakończyła się największa i najdroższa gminna inwestycja drogowa ostatnich...

Warsztaty Firma to JA – temat Digital Marketing

Warsztaty Firma to JA – temat Digital Marketing

Centrum Przedsiębiorczości w Piasecznie zaprasza na nowy cykl bezpłatnych...

I Piaseczyńskie Zakończenie Sezonu Motocyklowego

I Piaseczyńskie Zakończenie Sezonu Motocyklowego

Już w sobotę 17 września 2022 roku klub motocyklowy Gremium MC zaprasza na...

Zmiany rozkładów jazdy linii L-2, L-5, L12 i L13

Zmiany rozkładów jazdy linii L-2, L-5, L12 i L13

Od środy 14 września zmienią się rozkłady jazdy linii lokalnych L-2, L-5,...