Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

Zmiana zasad wydawania darów dla uchodźców

Kategorie: Aktualności
Utworzone: sobota, 12 marca 2022 Źródło: Urząd Miasta i Gminy Piaseczno
Data wydarzenia: poniedziałek, 14 marca 2022

Gmina Piaseczno we współpracy z Caritas Piaseczno przejmie od wolontariuszy akcję wydawania darów dla uciekających przed wojną obywateli Ukrainy. Od poniedziałku 14 marca 2022 roku zmienią się zasady i miejsce przyjmowania i wydawania darów od mieszkańców.

Przez pierwsze dwa tygodnie mieszkańcy bardzo aktywnie uczestniczyli w oddolnej akcji Pomóż Ukrainie - Powiat Piaseczyński. Rzesza wolontariuszy i darczyńców przewinęła się przez kolejne magazyny zbierające i wydające dary dla uchodźców. Pomoc trafiła zarówno do osób, które zatrzymały się w powiecie piaseczyńskim, jak również na granicę polsko-ukraińską oraz na teren Ukrainy. Gmina Piaseczno dotychczas wspierała działania wolontariuszy, a teraz gotowa jest przejąć organizację punktu przyjmowania i wydawania darów. Do tej pory pomoc została udzielona 4 tysiącom osób.

- Bardzo dziękujemy mieszkańcom za ogrom niesionej dla uchodźców pomocy - mówi wiceburmistrz Hanna Kułakowska-Michalak. - W związku z tym, że nadal czekamy na rządowe regulacje dotyczące systemowego udzielania pomocy osobom, które uciekły przed wojną, wsparcie mieszkańców nadal jest potrzebne. W tej chwili bardzo potrzebna jest żywność, więc wciąż zapraszamy do przekazywania jej dla uchodźców. W najbliższy weekend nadal można przynosić żywność i chemię do magazynu przy Al. Kalin 30.

Od poniedziałku 14 marca 2022 roku chcemy aby pomocy rzeczowa dla uchodźców z Ukrainy, którzy przebywają na terenie Gminy Piaseczno była bardziej usystematyzowana. W związku z tym punkt wydawania darów obywatelom Ukrainy zostanie przeniesiony z al. Kalin do centrum miasta. Pozwoli nam to również na rejestrację osób, które trafiły do Piaseczna po 24 lutego 2022 roku. Prosimy, aby osoby potrzebujące żywności lub chemii zgłaszały się do Punktu Informacyjnego dla Uchodźców z Ukrainy przy placu Piłsudskiego (w Centrum Przedsiębiorczości przy ul. Warszawskiej 1 w Piasecznie). Punkt działa od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 18.00.

Po zgłoszeniu zapotrzebowania, informacja będzie przekazywana do magazynu w centrum miasta, gdzie zostanie przygotowana paczka do odbioru dla konkretnej rodziny. Wydawanie darów koordynować będzie Caritas Piaseczno.

Osoby indywidualne, które będą chciały przekazać dary dla uchodźców, zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach 18.00-20.00 na ul. Fabryczną 2 (wejście od strony ul. Puławskiej). Dalsze informacje dotyczące funkcjonowania punktu podamy w przyszłym tygodniu.

Gminna infolinia dotycząca pomocy dla uchodźców, obsługiwana w języku polskim i ukraińskim będzie działała w godzinach pracy Punktu Informacyjnego - od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-18.00. Informacje udzielane są pod numerami telefonów: 666 973 189, 500 817 471, 506 343 812.

Гміна Пясечно у співпраці з Карітас Пясечно приймаємо усі необхідні речі для біженців з України від волонтерів. З понеділка, 14 березня 2022 року, змінюються правила та місце отримання та віддання речей від мешканців.

Заявки приймаються в інформаційному пункті для біженців з України за адресою:

вул. Варшавська, 1 в Пясечно (вхід з площі Пілсудського). Пункт працює з понеділка по п’ятницю з 10:00 до 18:00.

Після подання запиту інформація буде передана на склад у центрі міста, де підготують пакет для отримання конкретною родиною. Роздачу речей координуватиме Карітас Пясечно.

Особи, які бажають передати речі біженцям, запрошуються з понеділка по п’ятницю з 18:00 до 20:00 за адресою: вул. Фабрична 2 (вхід з вул. Пулавської). Більш детальну інформацію про роботу пункту ми надамо наступного тижня.

Комунальна лінія допомоги біженцям, яка підтримується польською та українською мовами, працюватиме в робочий час інформаційного пункту - з понеділка по п’ятницю з 10:00 до 18:00. Інформація надається за телефонами: 666 973 189, 500 817 471, 506 343 812.

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz

Naszepiaseczno - lokalna społeczność

Najczęściej czytane

Czy warto założyć firmę w Piasecznie?

Czy warto założyć firmę w Piasecznie?

Piaseczno znajduje się jedynie 17 km od Warszawy, niedaleko jej dzielnicy...

Poszukujemy zaginionej Doroty Poncyliusz

Poszukujemy zaginionej Doroty Poncyliusz

Piaseczyńscy policjanci prowadzą poszukiwania 37-letniej Doroty Poncyliusz....

SCENA JÓZEFOSŁAW - WOJCIECH CUGOWSKI DUO

SCENA JÓZEFOSŁAW - WOJCIECH CUGOWSKI DUO

Nie czekaj na znak! 1 grudnia w Klubie Kultury w Józefosławiu wystąpi przed...

Miał być tort i urodziny, będą zarzuty karne

Miał być tort i urodziny, będą zarzuty karne

Kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów grożą...

Białe Noce – Scena Otwarta Piaseczno

Białe Noce – Scena Otwarta Piaseczno

28 listopada 2023 roku zapraszamy na cykl Scena Otwarta, podczas którego...

Góra Kalwaria - Koncert zaduszkowy grupy Air Band

Góra Kalwaria - Koncert zaduszkowy grupy Air Band

Zapraszamy na zaduszkowy koncert, podczas którego ożyją przeboje artystów...

Dziennikarstwo obywatelskie

Magia Radosnej Wigilii ponownie zagości w Piasecznie

Magia Radosnej Wigilii ponownie zagości w Piasecznie

Święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy warto trochę zwolnić i zadbać o...

Marysia Ambrożkiewicz z sukcesami w kolarstwie przełajowym

Marysia Ambrożkiewicz z sukcesami w kolarstwie przełajowym

Pierwsze miejsce w wyścigu kat. juniorki młodszej zajęła Marysia...

Nowe osiedle Przesmyckiego 25 C - domy wielu możliwości

Nowe osiedle Przesmyckiego 25 C - domy wielu możliwości

Piękno, funkcjonalność i energooszczędność – to wszystko łączy nowa...

MKS Piaseczno na najbardziej prestiżowych zawodach pływackich w Polsce!!!

MKS Piaseczno na najbardziej prestiżowych zawodach pływackich w Polsce!!!

Międzynarodowy Memoriał Marka Petrusewicza to zawody z ponad 30-letnią...

Świetne występy MKS Piaseczno tuż przed finałem ligi

Świetne występy MKS Piaseczno tuż przed finałem ligi

Październik był bardzo intensywnym miesiącem dla naszych zawodników...