Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

Ogłoszenia o pracę w Piasecznie - jak sprawdzić przyszłego pracodawcę?

Kategorie: Aktualności
Utworzone: piątek, 18 listopada 2022 Źródło: Materiał partnera

Większość ogłoszeń o pracę sformułowana jest w zachęcający sposób. Pracodawcy podają korzyści wynikające z zatrudnienia w ich firmie i wypisują swoje atuty. Często informacje te pokrywają się z rzeczywistością i po pozytywnym przejściu rekrutacji, można cieszyć się nową pracą. Są jednak i takie oferty, które mocno mijają się z prawdą i mają na celu głównie namieszać w głowie kandydatowi. Jak zweryfikować prawdomówność przyszłego pracodawcy? Skąd czerpać informacje o faktycznych warunkach panujących na terenie zakładu? 

Rynek pracy w Piasecznie

Choć Piaseczno nie jest dużym miastem, to ofert pracy na tutejszym rynku nie brakuje. Do głównych branż, w których niemal nieustannie trwa zatrudnienie, zaliczyć można budowlankę, przemysł oraz różnego rodzaju usługi. Miejscowość nieustannie się rozwija - powstają zarówno nowe inwestycje mieszkaniowe, jak i komercyjne, a to oznacza stale rosnące zapotrzebowanie na pracowników.

W najlepszej sytuacji są mieszkańcy Piaseczna i okolic, poszukujący pracy w charakterze pracowników budowlanych - murarzy, tynkarzy, cieśli. Dużym pracodawcą jest także branża kulinarna - ciągle poszukiwani są kucharze, kelnerzy oraz osoby zajmujące się przetwórstwem surowców przeznaczonych do spożycia. Bez problemu pracę w Piasecznie znajdą także przedstawiciele branży medycznej (lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, fizjoterapeuci, psycholodzy) oraz branży motoryzacyjnej (kierowcy, w tym także kierowcy pojazdów rolniczych, mechanicy, lakiernicy, blacharze). Praca czeka również w logistyce i spedycji, edukacji, obsłudze klienta.

Jak znaleźć uczciwego pracodawcę?

Znalezienie ciekawej oferty pracy to jedno - ale warto jeszcze mieć pewność, że rozmowa kwalifikacyjna nie będzie stratą czasu. Jak zweryfikować rzetelność firmy?

Z pomocą przychodzi portal GoWork. Można na nim nie tylko przeglądać oferty (aktualne znajdziesz pod tym adresem: https://www.gowork.pl/praca/piaseczno;l), ale także zapoznawać się z opiniami obecnych i byłych pracowników oraz kandydatów poszczególnych firm. Pracodawcy nie mogą usuwać ani moderować niepochlebnych komentarzy, mają natomiast opcję odniesienia się do nich, aby przedstawić swój punkt widzenia. Dzięki GoWork zyskujesz zatem nie tylko bogatą bazę ofert o pracę, ale także kompleksową informację o firmie, dostarczoną przez osoby, które miały już z nią styczność.

Na co zwrócić uwagę w ofercie o pracę i podczas rozmowy kwalifikacyjnej?

Istnieją pewne sygnały, które powinny nas zaniepokoić już na etapie zapoznawania się z ofertą, a najpóźniej podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Przede wszystkim zawsze domagaj się pełnej informacji o zakresie obowiązków i wysokości wypłaty - jeśli odpowiedź jest wymijająca, prawdopodobnie masz do czynienia z naciągaczem.

Uważaj na słowa-klucze: niewinne "odporność na stres", "umiejętność pracy pod presją" czy "dyspozycyjność", mogą wiele mówić o klimacie panującym w przedsiębiorstwie. Nie zgadzaj się na bezpłatne dni próbne i rzekomo obowiązkowe nadgodziny. Twoją czujność powinny wzbudzić również zbyt osobiste pytania rekrutera, zwłaszcza związane z twoją sytuacją osobistą i rodzinną. Za podejrzane możesz uznać oferty, które wiszą na portalu bardzo długo oraz takie, które co kilka tygodni lub miesięcy znów na niego wracają - to ewidentna oznaka złych warunków panujących w firmie, sprawiających, że ludzie bardzo szybko się zwalniają. Nie daj się również nabrać na oferty zbyt piękne, by były prawdziwe - jeśli ktoś proponuje ci pracę z domu po kilka godzin dziennie i pięciocyfrowe zarobki, omijaj takie ogłoszenia szerokim łukiem.

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz

Naszepiaseczno - lokalna społeczność

Najczęściej czytane

Zniszczył meble ogrodowe, ekspedientce groził pozbawieniem życia

Zniszczył meble ogrodowe, ekspedientce groził pozbawieniem życia

Uwagę 30-latka trzykrotnie przykuły meble ogrodowe w jednym ze sklepów na...

Dni Konstancina w stylu belle époque – parada, piknik i koncert

Dni Konstancina w stylu belle époque – parada, piknik i koncert

To będzie weekend pełen wrażeń. 3 i 4 czerwca zapraszamy na Dni...

Budujemy nowe drogi do węzła Antoninów

Budujemy nowe drogi do węzła Antoninów

Gmina Piaseczno od kilku lat realizuje inwestycje drogowe, które mają...

Prace wyburzeniowe na terenie TDP Park w Piasecznie

Prace wyburzeniowe na terenie TDP Park w Piasecznie

Właściciel nieruchomości położonej przy ul. Okulickiego 7/9 w Piasecznie...

PGE gra dalej z FC Lesznowola

PGE gra dalej z FC Lesznowola

Lokalny Klub FC Lesznowola, od 2012 roku, konsekwentnie dąży do rozwoju. Jego...

Targi pracy w Piasecznie

Targi pracy w Piasecznie

25 maja zapraszamy pracodawców i osoby poszukujące pracy na Piaseczyńskie...

Dziennikarstwo obywatelskie

Festiwal food trucków w Józefosławiu

Festiwal food trucków w Józefosławiu

Przed mieszkańcami Józefosławia najsmaczniejszy event tej wiosny. W pierwszy...

Rusza kolejna edycja projektu Przedsiębiorcze Piaseczno 2023

Rusza kolejna edycja projektu Przedsiębiorcze Piaseczno 2023

W Centrum Przedsiębiorczości w Piasecznie rusza kolejna edycja...

300 iglaków dla mieszkańców

300 iglaków dla mieszkańców

Leroy Merlin przekazał Gminie Piaseczno 300 choinek w doniczkach. Mieszkańcy...

Wspólnie tworzymy ozdoby choinkowe!

Wspólnie tworzymy ozdoby choinkowe!

W sobotę 10 grudnia podczas rodzinnych warsztatów kreatywnych w Centrum...

Planowane zmiany w kursowaniu linii 709, 739 i L39

Planowane zmiany w kursowaniu linii 709, 739 i L39

Gmina Piaseczno prowadzi rozmowy z ZTM na temat zmian w komunikacji w związku...