Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

Intensywny koniec roku w Centrum Przedsiębiorczości

Kategorie: Aktualności
Utworzone: poniedziałek, 5 grudnia 2022 Źródło: Urząd Miasta i Gminy Piaseczno
Data wydarzenia: środa, 7 grudnia 2022

Długą listę tegorocznych szkoleń w Centrum Przedsiębiorczości w Piasecznie uzupełni kolejne pięć grudniowych propozycji.

Tematyka szkoleń zaplanowanych na grudzień jest odpowiedzią na potrzeby zgłaszane przez mieszkańców mieszkających na terenie gminy Piaseczno, przedsiębiorców oraz osoby planujące założenie własnego biznesu.

Na początku miesiąca zaplanowano trening z jednej z kluczowych umiejętności w relacjach biznesowych, czyli efektywnych negocjacji. Podczas dwudniowego szkolenia, które odbędzie się 7 i 8 grudnia br. omówione zostaną następujące zagadnienia: style negocjacji, etapy negocjacji, taktyki i triki negocjacyjne, identyfikacja nieuczciwych taktyk negocjacyjnych, komunikacja interpersonalna w negocjacjach w biznesie, znaczenie asertywności w negocjacjach. Szkolenie jest dedykowane w szczególności handlowcom, osobom zajmującym się zakupami i zaopatrzeniem, negocjującym z klientami. Spotkania zostaną przeprowadzone metodą warsztatową. Uczestnicy wezmą udział w ćwiczeniach grupowych, indywidualnych i w symulacjach, doświadczą procesów i technik negocjacyjnych w sposób praktyczny. Odbędzie się to w oparciu o gry i ćwiczenia mające swoje odniesienie do codziennych sytuacji, z jakimi spotykamy się w pracy zawodowej.

We wtorek 13 grudnia zapraszamy wszystkich menadżerów, początkujących menadżerów oraz osoby przygotowujące się do kierowania zespołem na szkolenie "Rola menadżera". W trakcie szkolenia uczestnicy porozmawiają o kompetencjach menadżera, zarządzaniu podwładnymi oraz swoim potencjałem, motywowaniu pracowników, a także o rozwiązywaniu konfliktów.

Tematem kolejnego szkolenia, zaplanowanego na 14 grudnia, jest "Cold calling (B2B) i telefoniczne umawianie spotkań". Szkolenie to może szczególnie zainteresować wszystkich handlowców oraz inne osoby kontaktujące się telefonicznie z klientami. Głównym celem szkolenia będzie podniesienie kompetencji w zakresie umawiania spotkań sprzedażowych z wykorzystywaniem tzw. cold calls ("zimnych telefonów"), polegających na kontaktowaniu się z osobami, które nie znają osoby dzwoniącej i nie spodziewają się takiego kontaktu, oraz praca z "kontaktami ocieplonymi" (np. z polecenia). Uczestnicy szkolenia nauczą się, jak prezentować siebie i swoją ofertę w sposób wiarygodny, a także co zrobić, by przekonać decydenta do spotkania z handlowcem.

Czwartkowy wieczór 15 grudnia to termin ostatniego w tym roku spotkania networkingowego, które zostanie przeprowadzone w lubianej formule speed business dating. Podczas spotkania lokalni przedsiębiorcy będą mieli okazję poznać się, zaprezentować swoją ofertę oraz nawiązać współpracę.

Szkoleniowy tydzień zakończy trening z zakresu programu Microsoft Excel na poziomie średniozaawansowanym. Uczestnicy szkolenia zdobędą wiedzę do praktycznego wykorzystania programu w codziennej pracy, co pozwoli na zwiększenie jej wydajności.

Na koniec roku Centrum Przedsiębiorczości proponuje swoim klientom unikatowe szkolenie z wystąpień publicznych i prezentacji medialnych, którego efektem będzie przygotowanie przez uczestników wideowizytówek. W ramach szkolenia odbędą się wykłady i ćwiczenia w grupach (10 i 15 grudnia) oraz spotkania indywidualne z uczestnikami (15 grudnia). Uczestnicy wspólnie zastanowią się, jak stworzyć ciekawe przemówienie, jak mówić, żeby audytorium chciało nas słuchać, jak budować wiarygodność i profesjonalizm intonacją i głosem, jak radzić sobie z tremą oraz panować nad mimiką. Szkolenie poprowadzą: Joanna Kondrat (dziennikarka posiadająca doświadczenie pracy na scenie i w mediach, autorka płyt i audiobooków, twórczyni i koordynatorka ogólnopolskich kampanii społecznych), dr hab. Jagoda Bloch (wykładowczyni uniwersytecka, trenerka medialna, autorka książek) oraz Iwona Kutyna (dziennikarka, prezenterka radiowa i telewizyjna).

Zapisy na warsztaty na stronie www.przedsiebiorcze.piaseczno.eu.

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz

Naszepiaseczno - lokalna społeczność

Najczęściej czytane

Konstancin-Jeziorna zagrał z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Konstancin-Jeziorna zagrał z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

W niedzielę (29 stycznia) Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy znów zagrała...

Jechały na służbę – widząc rozbity pojazd natychmiast zareagowały

Jechały na służbę – widząc rozbity pojazd natychmiast zareagowały

Funkcjonariuszki jadące na służbę, przy ulicy Słonecznej w Lesznowoli,...

Jechał na cudzej karcie kierowcy, ale to ON poniesie konsekwencje

Jechał na cudzej karcie kierowcy, ale to ON poniesie konsekwencje

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 61-letni kierujący pojazdem...

Policjanci odzyskali ramy rowerowe

Policjanci odzyskali ramy rowerowe

Policjanci wydziału dochodzeniowo – śledczego piaseczyńskiej komendy...

Kradzież w drogerii! Rozpoznajesz tego mężczyznę?

Kradzież w drogerii! Rozpoznajesz tego mężczyznę?

Policjanci z Komisariatu Policji w Konstancinie - Jeziornie poszukują sprawcy...

5,6 mln złotych na inwestycje drogowe powiatu

5,6 mln złotych na inwestycje drogowe powiatu

Gmina Piaseczno przekaże łącznie 5,6 mln złotych na drogowe inwestycje,...

Dziennikarstwo obywatelskie

300 iglaków dla mieszkańców

300 iglaków dla mieszkańców

Leroy Merlin przekazał Gminie Piaseczno 300 choinek w doniczkach. Mieszkańcy...

Wspólnie tworzymy ozdoby choinkowe!

Wspólnie tworzymy ozdoby choinkowe!

W sobotę 10 grudnia podczas rodzinnych warsztatów kreatywnych w Centrum...

Planowane zmiany w kursowaniu linii 709, 739 i L39

Planowane zmiany w kursowaniu linii 709, 739 i L39

Gmina Piaseczno prowadzi rozmowy z ZTM na temat zmian w komunikacji w związku...

Największa inwestycja drogowa zakończona

Największa inwestycja drogowa zakończona

Zakończyła się największa i najdroższa gminna inwestycja drogowa ostatnich...

Warsztaty Firma to JA – temat Digital Marketing

Warsztaty Firma to JA – temat Digital Marketing

Centrum Przedsiębiorczości w Piasecznie zaprasza na nowy cykl bezpłatnych...