Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

Kobieca Osobowość Roku 2022

Kategorie: Aktualności
Utworzone: wtorek, 17 stycznia 2023 Źródło: Urząd Miasta i Gminy Piaseczno

Konkurs Kobieca Osobowość Roku Gminy Piaseczno 2022 został ogłoszony. Kandydatki w czterech kategoriach można zgłaszać do końca stycznia.

Zeszłoroczna, pierwsza edycja Konkursu Kobieca Osobowość Roku Gminy Piaseczno, pokazała, że Piasecznianki są wyjątkowo aktywne, a wybór laureatek spośród zgłoszonych kandydatek, nie należał do najłatwiejszych.

Celem tegorocznego Konkursu jest uhonorowanie aktywnych kobiet, związanych z Gminą Piaseczno, które w 2022 roku wyróżniały się w jednej z 4 dziedzin, biorąc czynny udział w życiu lokalnej społeczności, inspirując innych i stanowiąc wzór do naśladowania.

Konkurs organizowany jest przez Urząd Miasta i Gminy Piaseczno z inicjatywy Piaseczyńskiej Rady Kobiet. Adresatkami konkursu są Kobiety urodzone, zamieszkałe lub prowadzące działalność na terenie Gminy Piaseczno. Panie zostaną wyróżnione za działalność w czterech obszarach: biznes i jego otoczenie, działalność edukacyjna, działalność kulturalna oraz działalność społeczna. Kandydatki do nagrody w poszczególnych kategoriach mogą być zgłaszane przez osoby fizyczne (w tym przez samą kandydatkę), instytucje lub organizacje.

Zgłoszenia przyjmowane są do 31 stycznia 2023. W celu zgłoszenia swojej kandydatki należy wypełnić specjalny formularz dostępny do pobrania na stronie gminy BIP Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno lub w wersji papierowej w siedzibie urzędu, a następnie przesłać go drogą elektroniczną na adres mailowy: kobieca.osobowosc@piaseczno.eu, złożyć osobiście w kancelarii Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno lub przesłać pocztą na adres urzędu.

Oceny kandydatek dokona specjalnie powołana Kapituła. Pod uwagę brana będzie zgodność działalności Kandydatek z ideą konkursu. W przypadku kategorii biznes i jego otoczenie będzie to prowadzenie z sukcesem własnej działalności gospodarczej lub pełnienie z sukcesami funkcji kierowniczych,  działanie zgodnie z zasadami równouprawnienia, wdrażanie rozwiązań organizacyjnych przyjaznych kobietom i osobom w wieku 50+, stałe rozwijanie własnych kompetencji zawodowych, wdrażanie innowacji, stosowanie nowatorskich metod zarządzania zapewniających sukces rynkowy, a przy tym satysfakcję pracowników, aktywność biznesowa wspierająca lokalne środowisko. W ocenie kandydatek w kategorii działalność edukacyjna kryteriami oceny będzie organizowanie lub wspieranie różnorodnych inicjatyw edukacyjnych na rzecz szeroko rozumianego lokalnego środowiska, wspieranie szkół i innych placówek oświatowych, wdrażanie innowacyjnych metod nauczania i wychowania. Kandydatki w kategorii kultura oceniane będą pod względem wybitnych osiągnięć w jednej z dziedzin kultury i/lub promowanie ziemi piaseczyńskiej poprzez działalność kulturalną, inicjowanie działań kulturalnych, promowanie lokalnych inicjatyw kulturalnych oraz ludzi kultury z Piaseczna i okolic. Natomiast w kategorii aktywność społeczna będzie to praca zawodowa lub wolontariat skupiający się na ważnych społecznie wyzwaniach, w tym związanych z prawami kobiet, działalnością proekologiczną, wsparciem środowisk szczególnie narażonych na dyskryminację lub wykluczenie społeczne, działalność na rzecz innych mająca charakter lokalny, wsparcie lub integracja różnych lokalnych środowisk i grup społecznych.

Ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród nastąpi podczas uroczystej Gali 8 marca 2023 r.

Regulamin Konkursu dostępny jest w BIP Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno.

Partnerami konkursu są: PasteLove Home Nail Spa, EBK Partner w Reklamie właściciel marki Pasja Rodzinnego Smaku, Aisko, Archidotum Design.

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz

Naszepiaseczno - lokalna społeczność

Najczęściej czytane

Życzenia zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych

Życzenia zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych

Zdrowych, radosnych Świąt Wielkiej Nocy...

Kradzież artykułów spożywczych i alkoholowych - wiesz kim są sprawcy?

Kradzież artykułów spożywczych i alkoholowych - wiesz kim są sprawcy?

Policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Powiatowej Policji ...

Hulajnogą w gniazdo łabędzi

Hulajnogą w gniazdo łabędzi

Dwóch nastoletnich chłopców wrzuciło hulajnogę elektryczną do stawu w...

Będzie się działo, czyli imprezowy rozkład jazdy

Będzie się działo, czyli imprezowy rozkład jazdy

Koncerty, jarmarki, potańcówki i festiwale. Tegoroczny kalendarz imprez...

Wiesz kim jest ten mężczyzna? Zadzwoń!

Wiesz kim jest ten mężczyzna? Zadzwoń!

Policjanci wydziału dochodzeniowo – śledczego piaseczyńskiej komendy...

Jednokierunkowy ruch na drodze 721. Zmiany w komunikacji

Jednokierunkowy ruch na drodze 721. Zmiany w komunikacji

Wykonawca przebudowy drogi wojewódzkiej 721 na odcinku od Piaseczna do...

Dziennikarstwo obywatelskie

Mazowiecka Gala Sportu 2024 wśród nagrodzonych "czwróka" z MKS Piaseczno

Mazowiecka Gala Sportu 2024 wśród nagrodzonych "czwróka" z MKS Piaseczno

W dniu 28.03.2024r. na Stadionie Narodowym w Warszawie odbyła się coroczna...

Wybieram Lime – specjalna promocja w dniu wyborów samorządowych

Wybieram Lime – specjalna promocja w dniu wyborów samorządowych

Lime, największa na świecie firma oferująca współdzielone pojazdy...

3. Bieg KRÓLOWEJ BONY Szlakiem Książąt Mazowieckich

3. Bieg KRÓLOWEJ BONY Szlakiem Książąt Mazowieckich

Formuła wydarzenia ma na celu połączenie sportu z XVI wieczną historią...

SHOW jak z bajki -cyrk Korona

SHOW jak z bajki -cyrk Korona

„SHOW jak z bajki" – tegoroczna produkcja Cyrku Korona to plejada...

Pies wyrzucony przez okno Góra Kalwaria

Pies wyrzucony przez okno Góra Kalwaria

W biały dzień wyrzucił szczeniaka z drugiego piętra! Mężczyzna został...