Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

Mieszkańcy zareagowali, mundurowi ustalili sprawcę wykroczenia

Kategorie: Aktualności Policja
Utworzone: środa, 6 września 2023 Autor: st. asp. Magdalena Gąsowska/ea Źródło: KPP w Piasecznie

Każdy z nas może mieć wpływ na poziom bezpieczeństwa w swoim miejscu zamieszkania. Wystarczy reagować, kiedy widzimy, że ktoś przekracza granice prawa i informować służby.

Tak było w przypadku 49-letniego mężczyzny, który postanowił "podrzucić" stare opony pod ogrodzenie cmentarza. Dzięki reakcji obywateli i interwencji Policji mężczyzna nie tylko został ukarany za wykroczenie, ale też uprzątnął miejsce, które sam zaśmiecił.

Bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania jest zależne nie tylko od służb dbających o porządek publiczny, ale również osób, które w danym miejscu mieszkają. Kiedy jesteśmy świadkami zachowań wykraczających poza granice prawa, nie bójmy się reagować i nie pozostawajmy obojętnymi, bo tylko współpraca mieszkańców ze służbami dbającymi o porządek publiczny może przynieść efekty.

Doskonałym przykładem wzorowej postawy mieszkańców była sytuacja, która miała miejsce na terenie Tarczyna, kiedy to mieszkaniec ościennego powiatu postanowił "podrzucić" stare opony, pozostawiając je pod ogrodzeniem cmentarza. Nie uszło to uwadze obywateli, którzy o zainstałym incydencie powiadomili lokalnych policjantów. Mundurowi nie tylko ustalili sprawcę wykroczenia, ale też nałożyli na niego mandat karny w wysokości 200 złotych. Skruszony 49-latek wiedząc, że "narozrabiał", powrócił na teren powiatu piaseczyńskiego i uprzatnął miejsce, które sam zaśmiecił.

Na kanwie tego zdarzenia przypominamy również, że takie sytuacje można zgłaszać także za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki niej mieszkańcy mogą mieć realny wpływ na poziom bezpieczeństwa w swoim miejscu zamieszkania. Za pomocą tej aplikacji, każdy kto posiada dostęp do internetu, może dokonać anonimowego zgłoszenia zagrożenia, które zaobserwował w najbliższym otoczeniu. Wśród 27 kategorii, które można zgłosić są również - dzikie wysypiska śmieci.

Więcej na temat KMZB i jej obsługi: Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz

Naszepiaseczno - lokalna społeczność

Najczęściej czytane

Głosowanie na projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego 2024

Głosowanie na projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego 2024

Na projekty złożone w ramach Budżetu Obywatelskiego 2024 będzie można...

Jazda próbna zakończona kolizją

Jazda próbna zakończona kolizją

49-letni mężczyzna przed zakupem wymarzonej toyoty postanowił sprawdzić jej...

Dzień bez Samochodu – jedź za darmo komunikacją publiczną

Dzień bez Samochodu – jedź za darmo komunikacją publiczną

W piątek (22 września) obchodzimy Dzień bez Samochodu, który jest...

XVIII JARMARK PIASECZYŃSKI

XVIII JARMARK PIASECZYŃSKI

„Żywe dziedzictwo – tradycje od pokoleń” to hasło tegorocznych...

Bieg FROG RACE Zimne Doły 2023

Bieg FROG RACE Zimne Doły 2023

9 września 2023 roku zapraszamy na bieg FROG RACE, który odbędzie się na...

Ze sklepu wprost do zakładu karnego

Ze sklepu wprost do zakładu karnego

Kradzieże sklepowe stały się udręką wielu sprzedawców. Aby ten proceder...

Dziennikarstwo obywatelskie

Mieszkanka Bielawy podbija świat designu

Mieszkanka Bielawy podbija świat designu

26-letnia Anna Gwiazda z Bielawy jest najlepszym przykładem na to, że...

Trwa zbiórka pieniędzy na leczenie Milenki Miech

Trwa zbiórka pieniędzy na leczenie Milenki Miech

Trwa walka o zdrowie i życie Milenki Miech, uczennicy Szkoły Podstawowej...

Festiwal food trucków w Józefosławiu

Festiwal food trucków w Józefosławiu

Przed mieszkańcami Józefosławia najsmaczniejszy event tej wiosny. W pierwszy...

Rusza kolejna edycja projektu Przedsiębiorcze Piaseczno 2023

Rusza kolejna edycja projektu Przedsiębiorcze Piaseczno 2023

W Centrum Przedsiębiorczości w Piasecznie rusza kolejna edycja...

300 iglaków dla mieszkańców

300 iglaków dla mieszkańców

Leroy Merlin przekazał Gminie Piaseczno 300 choinek w doniczkach. Mieszkańcy...