Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

Nowe rondo w drodze do węzła Antoninów

Kategorie: Aktualności
Utworzone: sobota, 28 października 2023 Źródło: Urząd Miasta i Gminy Piaseczno

Do otwartego niedawno węzła Antoninów na trasie S7 dotrzemy już nowo wybudowanym rondem i drogą, która pozwoli sprawnie dojechać do drogi ekspresowej od strony Gołkowa.

Gmina Piaseczno od kilku lat realizuje inwestycje drogowe, które mają ułatwić mieszkańcom dojazd do węzła Antoninów na trasie S7. Najnowszy odcinek sieci drogowej obsługującej węzeł Antoninów powstał na granicy Woli Gołkowskiej i Bąkówki. Nowe rondo i droga łączą ul. Ceramiczną w Gołkowie z wybudowanym wcześniej rondem przy ul. Rybnej w Woli Gołkowskiej i dalej połączeniem z węzłem Antoninów.

Rondo w Bąkówce / foto Łukasz Wyleziński

Koszt inwestycji to ponad 14,1 mln zł, w tym dotacja z Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład w kwocie 5,2 mln zł.

Obecnie projektujemy przedłużenie nowo budowanej drogi aż do skrzyżowania ulic Bobrowieckiej z Mazowiecką w Bobrowcu, gdzie również ma powstać rondo. Projektowana droga pozwoli mieszkańcom południowo-zachodniej części gminy na dojazd do węzła Antoninów, stając się alternatywą dla dojazdu do węzła Lesznowola, gdzie tworzą się duże korki.

- Zakładamy, że projekt wraz z pozwoleniem na budowę będzie gotowy w pierwszym kwartale 2024 roku. Jeśli w budżecie będziemy mieli zabezpieczone środki na realizację inwestycji, pozostanie ogłosić przetarg i przystąpić do budowy - mówi burmistrz Daniel Putkiewicz.

Gmina Piaseczno projektuje też przebudowę ul. Abramowicza wraz z poprawą bezpieczeństwa na skrzyżowaniu ulic Lipowej, Szkolnej i Abramowicza, a wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Piasecznie - także przebudowę skrzyżowania ulic Gołkowskiej i Ceramicznej, gdzie również projektowane jest rondo. Jednak ostateczna organizacja ruchu w tym miejscu, ze względu na skomplikowaną sytuację drogową i sąsiedztwo kolejki wąskotorowej, będzie znana dopiero po wykonaniu projektu budowlanego.

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz

Naszepiaseczno - lokalna społeczność

Najczęściej czytane

Nowa ortofotomapa gminy Konstancin-Jeziorna już dostępna

Nowa ortofotomapa gminy Konstancin-Jeziorna już dostępna

W Gminnym Systemie Informacji Przestrzennej została udostępniona najnowsza...

Zmiana tras autobusów w związku z budową ronda przy Julianowskiej i Cyraneczki w Józefosławiu

Zmiana tras autobusów w związku z budową ronda przy Julianowskiej i Cyraneczki w Józefosławiu

W związku z kolejnym etapem przebudowy ul. Cyraneczki w Józefosławiu od...

Rozpoczynamy kulturalne lato w Piasecznie

Rozpoczynamy kulturalne lato w Piasecznie

Centrum Kultury w Piasecznie, jak co roku, przygotowało na dwa wakacyjne...

BOVSKA SCENA LETNIA PIASECZNO

BOVSKA SCENA LETNIA PIASECZNO

4 lipca 2026 roku w ramach Sceny Letniej w Piasecznie wystąpi BOVSKA...

Ujęcie wody Grapa wyłączone po wykryciu bakterii coli

Ujęcie wody Grapa wyłączone po wykryciu bakterii coli

Woda ze stacji uzdatniania przy ul. Literatów na osiedlu Grapa jest niezdatna...

Dziennikarstwo obywatelskie

Trzy dni smaku i dobrej energii. Eko zlot food trucków w Piasecznie

Trzy dni smaku i dobrej energii. Eko zlot food trucków w Piasecznie

Już w dniach 1–3 maja Skwer Kisiela w Piasecznie zamieni się w tętniące...

Jak obniżyć koszty ogrzewania? Bezpłatne konsultacje dla mieszkańców Piaseczna

Jak obniżyć koszty ogrzewania? Bezpłatne konsultacje dla mieszkańców Piaseczna

Castorama Piaseczno zaprasza mieszkańców regionu na bezpłatne konsultacje...

Bezpłatne szkolenia dla mieszkańców powiatu piaseczyńskiego

Bezpłatne szkolenia dla mieszkańców powiatu piaseczyńskiego

Fundacja Challenge Europe realizuje projekt "Zmieniaj życie - rozwijaj...