Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

Sukces Patryka Banacha na szermierczym pucharze świata

Kategorie: Aktualności Sport
Utworzone: wtorek, 23 stycznia 2024 Źródło: Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna

Szermierz Patryk Banach, młody sportowiec mieszkający w Konstancinie-Jeziornie, zdobył brązowy medal w szpadzie na wózkach podczas szermierczego pucharu świata w Cardiff.

Gratulujemy!

W minionych tygodniach (9-16 stycznia) w Walii rozegrał się puchar świata w szermierce na wózkach. Polskę reprezentował m.in. Patryk Banach - 25-letni mieszkaniec Konstancina-Jeziorny oraz zawodnik Integracyjnego Klubu Sportowego AWF Warszawa.

Zaszczytne miejsce na podium

Podczas pucharu świata w Cardiff, 25-latek rywalizował w męskiej szpadzie kategorii B. Po pięciu wygranych i jednym przegranym pojedynku, w fazie pucharowej startował z numerem jedenastym. Sportowiec był w świetnej formie i pokonywał jednego zawodnika po drugim, a w starciu o najlepszą czwórkę zatriumfował 15:12 nad Brazylijczykiem Jovanem Guissonem. W półfinale czekała go trudna potyczka z aktualnym mistrzem świata Chińczykiem Benjuinem Quinem, z którym przegrał 15:9. Ostatecznie konstanciniani uplasował się na trzecim miejscu i wywalczył brązowy medal dla Polski.

Apetyt na więcej

Patryk Banach swoją karierę zaczął w Integracyjnym Klubie Sportowym AWF Warszawa już w 2014 r., aby w 2020 r. zostać zawodnikiem kadry narodowej w szermierce na wózkach. Sport od zawsze był jego pasją i to właśnie szermierka okazała się dyscypliną idealną dla niego. Mimo młodego wieku ma już na swoim koncie wiele osiągnięć na arenach międzynarodowych i krajowych. Sportowiec jest kilkukrotnym mistrzem Polski w szpadzie kategorii B oraz wielokrotnie wywalczył brązowe medale na zawodach pucharu świata dla biało-czerwonych. Jego największym sportowym marzeniem jest zakwalifikowanie się na olimpiadę w Paryżu i zdobycie złotego medalu w szpadzie. Konstancinianin zawsze mierzy wysoko i nie ma zamiaru spocząć na laurach.