Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

Wybieramy rolety zewnętrzne do domu jednorodzinnego

Kategorie: Aktualności
Utworzone: czwartek, 15 lutego 2024 Źródło: Materiał Partnera

Rolety zewnętrze to skuteczny sposób na ochronę domu przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi, hałasem i intruzami. Przed podjęciem decyzji zakupowej, warto dowiedzieć się, jaki model tego rodzaju rolet, będzie odpowiedni dla danego budynku.

Mieszkając w domku jednorodzinnym, konieczne staje się zabezpieczenie powierzchni okiennych, jakie on posiada. Czynność ta związana jest z kilkoma aspektami, dotyczącymi komfortu i bezpieczeństwa życia w tego rodzaju budynku. Ma również wpływ na stronę ekonomiczną użytkowania tej nieruchomości. Dlatego wiele osób sięga po takie rozwiązanie, jak rolety zewnętrzne. Produkty te dostępne są w bogatej ofercie rozmiarów, stylów wykończenia i metod montażu. Można zdecydować się na zainstalowanie rolet zewnętrznych zarówno w trakcie planowania budowy domu, jak i na etapie jego remontowania. To wyroby, które posiadają specjalne atesty i certyfikaty. Zostały już wielokrotnie sprawdzone pod kątem skuteczności działania i funkcjonalności, zarówno przez specjalistów, jak i użytkowników. Doskonałej jakości systemy rolet zewnętrznych oferuje firma Solaro, działająca na rynku przesłon okiennych od 2016 roku.

Jakie są zalety stosowania rolet zewnętrznych w domach jednorodzinnych?

Wykonane z trwałych materiałów rolety zewnętrzne są rozwiązaniem coraz częściej wybieranym przez właścicieli domków jednorodzinnych. To wielofunkcyjny sprzęt i ten fakt skłania klientów do ich zakupu. W zależności od materiału, z jakiego są wykonane, systemy rolet zewnętrznych mogą spełniać różne zadania. Najbardziej popularne są solidne rolety antywłamaniowe. To również jedne z droższych modeli, ponieważ produkowane są z bardzo wytrzymałych materiałów i dodatkowo posiadają specjalne systemy zabezpieczające. Wyroby tego rodzaju doskonale chronią wnętrze domu przed dostaniem się do niego intruzów. Ich zamontowanie wpływa również na wysokość płaconej składki ubezpieczania domu od kradzieży. Kolejne rozwiązanie cieszące się zainteresowaniem klientów, to rolety zewnętrzne chroniące dom przed stratami cieplnymi zimą, ale również przed przegrzaniem latem. Dzięki nim można sporo zaoszczędzić na kosztach ogrzewania i klimatyzacji. Często stosowanym rozwiązaniem są rolety zewnętrzne, które uniemożliwiają postronnym osobom zaglądanie do wnętrza nieruchomości. Warto pamiętać, że systemy rolet, po opuszczeniu na oknach, stanowią również doskonałą izolację akustyczną, co pozwala domownikom na spokojny odpoczynek w godzinach nocnych.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze rolet zewnętrznych?

Wybór odpowiednich rolet zewnętrznych to nie tylko kwestia decyzji w zakresie ich docelowego przeznaczenia. Priorytetem podczas analizowania potrzeb, powinien być sposób ich montażu. W ofercie marki Solaro dostępne są systemy rolet zewnętrznych przeznaczone do instalacji podtynkowej i natynkowej. Pierwsze z nich najczęściej są wybierane do domów w budowie. Rozwiązanie, takie jak rolety podtynkowe można uwzględnić na etapie projektowania danego budynku i dobierania profili okiennych, dzięki czemu ich montaż będzie łatwiejszy, a efekt bardziej estetyczny wizualnie. Jednak asortyment produktów marki Solaro pozwala również na instalowanie tych rozwiązań w momencie modernizacji lub remontu domu. Dostępne w ofercie firmy rolety zewnętrzne natynkowe montowane są we wnęce okiennej lub na elewacji. Skrzynka, w której znajduje się zwinięta roleta, nie wpływa negatywnie na wygląd elewacji budynku, ponieważ dzięki bogatej gamie kolorystycznej i wzorniczej tych elementów, może być wspaniałą dekoracją elewacji. Dokonując wyboru rolet zewnętrznych, warto mieć świadomość, że rodzaj ich montażu, a także przeznaczenie, wiąże się również z rodzajem materiału, z jakiego są wykonane i mogą być to, między innymi trwałe oraz łatwe w konserwacji PCV lub aluminium czy stal nierdzewna. Z powyższego wynika także wysokość kosztów, jakie trzeba ponieść w momencie zakupu tych produktów.

Jakie są opcje sterowania roletami zewnętrznymi?

Rolety zewnętrzne to wyjątkowo funkcjonalne i ekonomiczne rozwiązanie, które jest również łatwe w obsłudze. Marka Solaro proponuje między innymi rolety antywłamaniowe, które mimo swojego przeznaczenia do specjalnych zadań i wyposażenia w dodatkowe zabezpieczenia, nie są trudne do uruchomienia. Nowoczesne systemy rolet są produkowane ze stosunkowo lekkich, ale wyjątkowo wytrzymałych materiałów, takich jak aluminium, stal nierdzewna czy PCV. Obsługa takich produktów, jak na przykład rolety aluminiowe jest na tyle prosta, że może być wykonywana, nawet przez osoby starsze i dzieci. Łatwość obsługiwania rolet jest możliwa również, dzięki użyciu do ich uruchamiania solidnej konstrukcji silnika elektrycznego. Rolety z pełną automatyką zapewniają 100% komfort i bezpieczeństwo pobytu w domu jednorodzinnym. Silnikiem można sterować za pomocą przełącznika, pilota, przełącznika kluczykowego lub aplikacji na smartfonie czy tablecie, co pozwala na otwieranie i zamykanie rolet zewnętrznych, bez konieczności przemieszczania się. Dzięki systemowi Smart Home można go nawet zaprogramować tak, aby systemy rolet otwierały się i zamykały o określonych porach. Sterowanie roletami może także odbywać się ręcznie przy pomocy klasycznej taśmy lub linki.

Wybór odpowiednich rolet zewnętrznych do domu jednorodzinnego zależy od kilku czynników, takich jak budżet, potrzeby właściciela w zakresie bezpieczeństwa, jego preferencje stylistyczne czy priorytety energetyczne. Bogata oferta tych produktów pozwala na wybranie tych spełniających wymagania każdego klienta.

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz

Naszepiaseczno - lokalna społeczność

Najczęściej czytane

Mazowsze. Wiadomości z regionu

W tym wydaniu programu informacyjnego samorządu województwa mazowieckiego...

PIASECZYŃSKIE KINO PLENEROWE 2024

PIASECZYŃSKIE KINO PLENEROWE 2024

Rusza Piaseczyńskie Kino Plenerowe! Już od 5 lipca serdecznie zapraszamy w...

Poszukiwany listem gończym za znieważenie funkcjonariuszy - zatrzymany

Poszukiwany listem gończym za znieważenie funkcjonariuszy - zatrzymany

Piaseczyńscy kryminalni zatrzymali poszukiwanego listem gończym 50- latka,...

Bójka z użyciem noża

Bójka z użyciem noża

39-letni mieszkaniec Piaseczna został trzykrotnie ugodzony nożem, a sprawcy...

Strefa Czystego Transportu w Warszawie

Strefa Czystego Transportu w Warszawie

1 lipca 2024 r. w Warszawie zaczyna działać pierwsza w Polsce Strefa Czystego...

Piaseczyńskim Kinie Plenerowym 2024

Piaseczyńskim Kinie Plenerowym 2024

12 lipca 2024 roku zapraszamy na film pt.: „Pierwszy dzień mojego życia”,...

Dziennikarstwo obywatelskie

Sukcesy Zawodników Six Mates BJJ Fight Club Piaseczno na COPA SILESIA (Gi & No-Gi)

Sukcesy Zawodników Six Mates BJJ Fight Club Piaseczno na COPA SILESIA (Gi & No-Gi)

Z dumą informujemy o wspaniałych wynikach naszych zawodników na zawodach...

Sukcesy Zawodników Six Mates BJJ Fight Club Piaseczno na Ostatnich Zawodach

Sukcesy Zawodników Six Mates BJJ Fight Club Piaseczno na Ostatnich Zawodach

Sukcesy Zawodników Six Mates BJJ Fight Club Piaseczno na Ostatnich...

Food trucki znów nakarmią Józefosław

Food trucki znów nakarmią Józefosław

Najsmaczniejszy event tego lata w Józefosławiu. Food trucki zaparkują przy...

Złote medale z Mistrzostw Europy Jiu-Jitsu IBJJF lecą do Piaseczna

Złote medale z Mistrzostw Europy Jiu-Jitsu IBJJF lecą do Piaseczna

Z przyjemnością informujemy, że zawodnicy naszego klubu Six Mates odnieśli...

Sukcesy Six Mates BJJ Fight Club Piaseczno na Mistrzostwach Polski: Młodzi Sportowcy Błyszczą!

Sukcesy Six Mates BJJ Fight Club Piaseczno na Mistrzostwach Polski: Młodzi Sportowcy Błyszczą!

W dniu 11 maja odbyły się Mistrzostwa Polski dzieci i młodzieży w...