W imieniu Grupy Arche, 1 czerwca 2024 r., serdecznie zapraszamy na inaugurację cyklu spotkań pt. "Królewska Papiernia kulturalnie". W ramach tego wyjątkowego cyklu, będziemy organizować codwutygodniowe spotkania z historią i muzyką.
Spotkania będą odbywać się w następujących terminach: 15, 29 czerwca oraz 13, 27 lipca. Program zostanie ogłoszony bliżej daty danego wydarzenia
W ramach drugiego spotkania odbędą się:
15:00: HARCE dla dzieci i dorosłych
Strefa animacji: Dekorowanie ceramiki, malowanie buziek, tatuaże, popcorn, bańki mydlane, lody.
Dobrze się składa - warsztaty origami. Gry wielkoformatowe.
Strefa Chill & grill - Idealne miejsce na relaks i spędzanie czasu z przyjaciółmi lub rodziną na świeżym powietrzu. Dobre jedzenie, muzyka, napoje chłodzące i chillout… to wszystko w otoczeniu niepowtarzalnych budynków dawnej Papierni, tworzących skomplikowany i jednocześnie piękny labirynt.
16:00 | 17:00 Zwiedzanie dawnego Muzeum papiernictwa oraz Królewskiej Fabryki Papieru
Zachęcamy chętnych do darmowej rejestracji: http://tiny.cc/KrolewskaPapiernia2
18:00: Koncert Patryka Pietrzaka z zespołem "Jest mnie dwóch tour"
WSTĘP:
Dorośli: 30 zł
Dzieci do 18 r.ż. bezpłatnie
PATRYK PIETRZAK:
Urodził się w Łodzi 19 sierpnia 1991 roku. Tam też tworzy i mieszka. Tekściarz, multiinstrumentalista, songwriter, aktor filmowy, telewizyjny i teatralny. Przez lata wokalista, współtwórca muzyki i autor tekstów zespołu Ted Nemeth. Debiutował solowym albumem "OK BOOMER" (Mystic Production) w 2021 roku, jego singiel "Maryś" dotarł do 1 miejsca "LP" Radia 357.
O Królewskiej Fabryce Papieru:
Jedna z najstarszych fabryk papieru w Polsce, jej historia sięga 1746 roku. Na papierze wytworzonym w tym miejscu spisano Konstytucję 3 maja. Przez wiele lat była miejscem pracy dla tysięcy osób. Sukcesywnie rozbudowywana, zajmuje powierzchnię ok. 40 ha. Nieprzerwanie funkcjonowała do 2012 roku kiedy to zakład został zamknięty. Większa część budynków została wyburzona, zachował się fragment.
Rewitalizacja dawnych zakładów papierniczych ma być spójna z rozwojem miasta Konstancin-Jeziorna, a w szczególności dawnej dzielnicy Mirków. W części zabytkowej projekt zakłada wielofunkcyjną aranżację, opartą na połączeniu przestrzeni: społecznej, angażując Fundację Leny Grochowskiej, wystawienniczej, eventowej z hotelem i częścią kulturalną m.in. z kinem oraz teatrem.
Komentarze