Masz talent do pisania i interesują Cię problemy naszej lokalnej społeczności? Chciałbyś/ałabyś przedstawić innym swoje przemyślenia i poglądy lub też zrobić relację z ważnego wydarzenia? Napisz do nas na kontakt@naszepiaseczno.pl i zacznij współtworzyć z nami jako dziennikarz obywatelski.

Koncert lokalnych artystów w Piasecznie

Kategorie: Aktualności Kultura
Utworzone: środa, 12 czerwca 2024 Źródło: Starostwo Powiatowe
Data wydarzenia: sobota, 15 czerwca 2024

W sobotę 15 czerwca o godz. 18.00 zapraszamy na piaseczyński rynek na koncert lokalnych artystów.

Wystąpią: Slap Jam, Joker, Ojciec i Syn, Kolorofonia, Salvator Elvis.

Koncert lokalnych artystów to projekt, który realizujemy w ramach Budżetu Obywatelskiego Powiatu Piaseczyńskiego z puli środków Gminy Piaseczno.

Wstęp wolny.

Legendarny Salvator Elvis powstał w 1957 roku w Memphis, Tennessee, i przez wiele lat pozostawał inspiracją dla takich artystów jak m.in. The Doors, Joy Division czy Czarny Sen. Jednak podszyte egzystencjalizmem teksty Elvisa Greentoma i wyprzedzające epokę wynalazki brzmieniowe gitarzysty von Stroschka (twórcy delaya) sprawiły, że ten nowatorski band został całkowicie zlekceważony przez wielkie wytwórnie płytowe. Zasłużoną popularność zyskał dopiero po przybyciu do Piaseczna, gdzie nagrał już cztery albumy, w tym ostatni polskojęzyczny "Koniec świata Henryka Konia". Muzyczny styl Salvatora sytuuje go w rejonach prepostrockowych, a teksty dotykają głównie tematów katastrofy nuklearnej, globalnego zróżnicowania fauny i wszawicy łonowej, stanowiąc ubraną w szaty beztroskiej rozrywki przestrogę, w myśl zasady docere et delectare lub innej. Ulubionym dźwiękiem zespołu jest fis.

Żelazny skład Salvatora tworzą od około czterdziestu lat:
Elvis Greentom - gitara, elementy wokalne
Tom von Stroschek - gitary, podłogi (i powietrza)
Myeteck - bas, AI i motocykle
Krwawy Orzeł Adams - perkusja (jedyny muzyk w zespole)

Ojciec i Syn to kameralny duet rodzinny. Ojciec Leszek Tylec (instrumenty klawiszowe) i Syn Grzegorz Tylec (śpiew) od wielu lat wykonują wspólnie muzykę, która jest bliska ich sercom. I choć stawiają na różnorodny repertuar prezentowany w nowych, zaskakujących niekiedy aranżacjach, na ich koncertach przeważają przede wszystkim niezapomniane piosenki z lat 60. i 70. ubiegłego stulecia.

Ojciec i Syn wykonują utwory największych gwiazd polskiej muzyki rozrywkowej, między innymi, z repertuaru grupy Skaldowie, Czerwone Gitary czy Czesława Niemena, pozostając przy tym bliscy stylistyce takich artystów jak Marek Grechuta czy Grzegorz Turnau. Prezentując polską muzykę, nie zapominają przy tym o światowej sławy zespołach takich jak The Beatles czy Queen, starając się nadać ich twórczości własny, oryginalny wymiar. - Gramy to, co czujemy najlepiej - mówi Leszek Tylec. - Wierzymy, że we współczesnym, pełnym szalonego tempa, świecie powinien być taki czas, w którym warto jest nieco zwolnić, przystanąć i posłuchać pięknych kompozycji i tekstów wybitnych twórców - także i tych, których już dzisiaj z nami nie ma. Ojciec i Syn grają również własny, autorski repertuar.

Slap Jam to zespół grający ciężkiego funk rocka z domieszką melodyjnych southern-rockowych riffów. Ich teksty są wynikiem wnikliwych obserwacji otaczającego świata, zatem będzie dużo o miłości i seksie, trochę o różnych ludziach, o imprezach i przyjaźni. Grają rockowo, dynamicznie i ciekawie a co najważniejsze po swojemu. W składzie zespołu Slap Jam: Kasia Pułkownik - wokal, Marcin Ostrowski - bas, Patryk Nowak - perkusja, Jasiek Kosieradzki - gitara, Jacek Pieroszczuk - gitara.

Joker to jeden z najbardziej rozchwytywanych i rozpoznawalnych zespołów disco polo - młodego pokolenia. Zespół zadebiutował w roku 2012 i może pochwalić się wieloma Nagrodami, a także niezliczoną ilością koncertów w Polsce i za granicą. Założycielem, wokalistą oraz autorem tekstów i kompozycji zespołu Joker jest Piotr Koczocik, który na scenie występuje z perkusistą Tomaszem Komorowskim oraz gitarzystą Sebastianem Lipskim.

Kolorofonia to Michał Kisielewski, pomysłodawca, autor tekstów, a także twarz i głos tego projektu oraz Albert Toruński, odpowiedzialny za warstwę muzyczną tego przedsięwzięcia. Obecnie świętują dziesięciolecie swojej działalności scenicznej i wydawniczej, która na przestrzeni minionej dekady zaowocowała niezliczoną wręcz ilością koncertów oraz występów, zarówno na dużych scenach, jak i tych uświetniających mniejsze wydarzenia, a także umieszczeniem pokaźnej liczby piosenek nie tylko w rodzimych, ale i polonijnych rozgłośniach radiowych.

Na koncie mają trzy długogrające albumy oraz dwa krótsze wydawnictwa, natomiast w 2024 roku do bieżącego katalogu wydanego równolegle w streamingu i na płytach CD dołącza pierwsza kaseta magnetofonowa oraz długo wyczekiwany przez słuchaczy winyl.
Singlem promującym oba formaty jest utwór znany wcześniej jedynie z autorskiej audycji KOLOROWIZJA promującej twórczość projektu pt. “ALE MAM DZIEŃ DZIŚ".

Na koncercie, który odbywa się w formule one-man show zaprezentowany zostanie przekrój najpopularniejszych ze wszystkich wydanych dotychczas utworów.

Serdecznie zapraszamy!

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz

Naszepiaseczno - lokalna społeczność

Najczęściej czytane

Mazowsze. Wiadomości z regionu

W tym wydaniu programu informacyjnego samorządu województwa mazowieckiego...

PIASECZYŃSKIE KINO PLENEROWE 2024

PIASECZYŃSKIE KINO PLENEROWE 2024

Rusza Piaseczyńskie Kino Plenerowe! Już od 5 lipca serdecznie zapraszamy w...

Poszukiwany listem gończym za znieważenie funkcjonariuszy - zatrzymany

Poszukiwany listem gończym za znieważenie funkcjonariuszy - zatrzymany

Piaseczyńscy kryminalni zatrzymali poszukiwanego listem gończym 50- latka,...

Bójka z użyciem noża

Bójka z użyciem noża

39-letni mieszkaniec Piaseczna został trzykrotnie ugodzony nożem, a sprawcy...

Strefa Czystego Transportu w Warszawie

Strefa Czystego Transportu w Warszawie

1 lipca 2024 r. w Warszawie zaczyna działać pierwsza w Polsce Strefa Czystego...

Piaseczyńskim Kinie Plenerowym 2024

Piaseczyńskim Kinie Plenerowym 2024

12 lipca 2024 roku zapraszamy na film pt.: „Pierwszy dzień mojego życia”,...

Dziennikarstwo obywatelskie

Sukcesy Zawodników Six Mates BJJ Fight Club Piaseczno na COPA SILESIA (Gi & No-Gi)

Sukcesy Zawodników Six Mates BJJ Fight Club Piaseczno na COPA SILESIA (Gi & No-Gi)

Z dumą informujemy o wspaniałych wynikach naszych zawodników na zawodach...

Sukcesy Zawodników Six Mates BJJ Fight Club Piaseczno na Ostatnich Zawodach

Sukcesy Zawodników Six Mates BJJ Fight Club Piaseczno na Ostatnich Zawodach

Sukcesy Zawodników Six Mates BJJ Fight Club Piaseczno na Ostatnich...

Food trucki znów nakarmią Józefosław

Food trucki znów nakarmią Józefosław

Najsmaczniejszy event tego lata w Józefosławiu. Food trucki zaparkują przy...

Złote medale z Mistrzostw Europy Jiu-Jitsu IBJJF lecą do Piaseczna

Złote medale z Mistrzostw Europy Jiu-Jitsu IBJJF lecą do Piaseczna

Z przyjemnością informujemy, że zawodnicy naszego klubu Six Mates odnieśli...

Sukcesy Six Mates BJJ Fight Club Piaseczno na Mistrzostwach Polski: Młodzi Sportowcy Błyszczą!

Sukcesy Six Mates BJJ Fight Club Piaseczno na Mistrzostwach Polski: Młodzi Sportowcy Błyszczą!

W dniu 11 maja odbyły się Mistrzostwa Polski dzieci i młodzieży w...